Spojte se s námi


Basketbal

Basket Brno se loučí s hlavním trenérem. Úspěšný trenér Lubomír Růžička míří za jiným angažmá

Basket Brno v příští sezoně poprvé od roku 2019 povede jiný trenér než Lubomír Růžička, který v týmu nyní skončil. Úspěšný trenér, jenž pozvedl úroveň brněnského basketbalu, zamíří do maďarské ligy, kde dostal nabídku k zajímavému angažmá.

Publikováno

dne

Basket Brno v příští sezoně poprvé od roku 2019 povede jiný trenér než Lubomír Růžička, který v týmu nyní skončil. Úspěšný trenér, jenž pozvedl úroveň brněnského basketbalu, zamíří do maďarské ligy, kde dostal nabídku k zajímavému angažmá.

Už od samého začátku v Brně udával Růžičku ten správný směr

Lubomír Růžička se ujal otěží u celku Basket Brno v průběhu ročníku 2019/2020. Po základní části skončil brněnský celek na posledním místě, ale po skvělých výkonech ve skupině poražených se kvalifikoval až do předkola play off. Sezona ovšem skončila předčasně kvůli covidu.

Následující rok byl pro Basket Brno mnohem úspěšnější. V základní části i v části vítězů se pod Růžičkovým vedením umístil na čtvrtém místě. Ve vyřazovacích bojích se Brňané dostali až do semifinále.

Ve čtvrtfinále zdolali Ústí nad Labem. Brána do finále ovšem zůstala uzavření, protože v semifinále podlehli Nymburku. V boji o třetí místo nestačili na Kolín a stejně jako v základní části skončili čtvrtí.

Růžička byl první trenér, který pro Brno získal medaili od roku 2007

V sezoně 2021/2022 si Lubomír Růžička se svými svěřenci vedl ještě lépe, neboť v základní části se umístili na konečném třetím místě. Ve čtvrtfinále proti Pardubicím se sice rozhodovalo až v sedmém utkání, ale nakonec Brno postoupilo do semifinále.

Tentokrát zde narazili na Opavu, ale ani tu nedokázali porazit, a tak je opět čekal souboj o třetí místo. V něm narazili na Slunetu z Ústí nad Labem. První utkání sice prohráli, ale dokázali sérii o bronz otočit a mohli se radovat ze zisku medaile. Pro brněnský celek šlo o cenný kov poprvé od roku 2007.

Vše v letošní sezoně směřovalo k tomu, že by mohla být opět úspěšnější než ta předchozí, protože Basket Brno pod Růžičkou získal stříbrné medaile v poháru a po základní části se umístil na prvním místě.

V části vítězů ovšem klesl na druhé místo za Nymburk, i přesto šel do play off jako velký favorit. Nicméně hned ve čtvrtfinále jej dokázala zdolat Opava 4:2 na zápasy a celkově se Basket Brno umístil na pátém místě.

Po úspěších přišla lákavá nabídka ze zahraničí

Trenér Lubomír Růžička dokázal pozvednout úroveň brněnského basketbalu a dostal jej mezi nejlepší české celky současnosti. Kromě zisku dvou cenných medailí (ligový bronz a pohárové stříbro) se zasloužil i o rozvoj basketbalové mládeže.

Během angažmá v Brně pod ním dostala řada mladých talentovaných basketbalistů šanci, aby si zahráli na nejvyšší úrovni. Žádný jiný trenér z NBL nedával mladíkům tolik prostoru jako právě Růžička.

V následujícím ročníku NBL jej avšak na lavičce Basketu Brno neuvidíme, protože se jeho kariérní kroky přesouvají do Maďarska. Nové angažmá si našel u celku Zalakeramia ZTE KK.

Jméno nového hlavního trenéra by měl Basket Brno oznámit v nejbližších dnech.

Zdroj: Basket Brno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.