Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Barbora Krejčíková se dočkala pocty na Roland Garros. Los v Paříži k ní ale byl krutý

Barbora Krejčíková se dočkala pocty na Roland Garros. Los v Paříži k ní ale byl krutý
Foto: Depositphotos

Barbora Krejčíková se na Roland Garros dočkala pocty, která patří jen šampionkám – její jméno bylo zvěčněno na slavné Zdi slávy. Radost z uznání však rychle vystřídala realita, protože los pařížského grandslamu k ní byl mimořádně krutý. Hned v úvodním kole totiž narazí na nebezpečnou Američanku Hailey Baptiste, jednu z největších černých koní turnaje.

  • Barbora Krejčíková je zvěčněna na zdi slávy na Roland Garros
  • V prvním kole majoru se utká s Američankou Baptiste
  • Ta patří mezi černé koně celého turnaje

Krejčíková na zdi slávy

Barbora Krejčíková se dočkala pocty, která patří jen šampionkám – byla zvěčněna na Wall of Champions v areálu Roland Garros. Jde o oficiální zeď slávy pařížského grandslamu, kde mají své místo vítězové jednotlivých ročníků. Krejčíková se na ni dostala jako šampionka z roku 2021, kdy ovládla dvouhru a zároveň i čtyřhru, což její jméno definitivně zařadilo mezi velké postavy historie turnaje.

Na zdi má vlastní destičku s podpisem, která připomíná její pařížský triumf a řadí ji po bok legend, jako jsou Rafael Nadal, Chris Evert či další vícenásobní vítězové. Wall of Champions je trvalou součástí areálu Stade Roland-Garros a funguje jako vizuální kronika turnaje. Každý nový šampion se do ní symbolicky zapíše. Krejčíková tak nezůstala jen v historických statistikách, ale i fyzicky v srdci pařížského grandslamu.

A její cesta turnajem z roku 2021 určitě zůstane v srdci českých sportovních fanoušků. V posledních letech ale třicetiletou tenistku dost limituje její zdraví. Na Roland Garros si tak může pouze nechat zdát o pozici nasazené hráčky. Letošní los pařížského majoru před ní postavil obrovskou výzvu.

Krutý los Roland Garros

Krejčíková vyzve v úvodním kole Američanku Hailey Baptiste. Jméno čtyřiadvacetileté rodačky z Washingtonu DC před rokem příliš sportovních příznivců neznalo. Ona se ale z pozice nenasazené hráčky prokousala až do osmifinále.

A velmi kvalitní formu pak Baptiste potvrdila i před necelým měsícem. Na tisícovce v Madridu totiž prošla mezi čtyři nejlepší a zdolala také světovou jedničku Arynu Sabalenku.

Američanka se velmi solidně předvedla také na úvodním grandslamu letošního roku, když v Austrálii došla do třetího kola. Tam jí vystavila stopku krajanka Coco Gauff. A právě Baptiste jmenuje legendární Gabriela Sabatini mezi černé koně letošního Roland Garros.

Sabatini překvapila: Mezi černé koně Roland Garros řadí českou hráčku

Sabatini překvapila: Mezi černé koně Roland Garros řadí českou hráčku

Výsledky podobné kvality bohužel Krejčíková v posledním období nabídnout nemůže. Před týdnem se ale rodačka z Brna velmi kvalitně rozehrála na stopětadvacítce v italské Parmě. Na tomto menším turnaji došla Krejčíková do finále. Jejím nejcennějším vítězstvím zde byl triumf nad Kolumbijkou Osorio. Ta je aktuálně v deváté desítce žebříčku WTA.

Závěrem

Výkon v Parmě mohl být pro Krejčíkovou pověstnou první vlaštovkou. Zkušená tenistka tak má na čem stavět. Její výhodou na letošním Roland Garros je i to, že se od ní žádné zázraky nečekají. Nicméně, ty se nečekaly ani v památném roce 2021 – a jak krásný příběh tehdy česká tenistka napsala.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu

Foto dne: Kostyuk na Roland Garros okouzluje skvěle padnoucími šaty i výkonem

Foto dne: Kostyuk na Roland Garros okouzluje skvěle padnoucími šaty i výkonem