Spojte se s námi


Golf

Australan Smith ve strhujícím finiši ovládnul golfové Open. McIlroy v klíčových situacích selhal

Do historie světového golfu se nesmazatelně zapisuje další jméno. Australský hráč Cameron Smith si na Old Course v St. Andrews připsal první major titul ve své kariéře. Podařilo se mu to na slavnostním jubilejním 150. ročníku The Open. Díky skvěle zahranému kolu tak nechal za sebou i ty největší konkurenty.

Publikováno

dne

Do historie světového golfu se nesmazatelně zapisuje další jméno. Australský hráč Cameron Smith si na Old Course v St. Andrews připsal první major titul ve své kariéře. Podařilo se mu to na slavnostním jubilejním 150. ročníku The Open. Díky skvěle zahranému kolu tak nechal za sebou i ty největší konkurenty.

Základ k vítěztví položil australský golfista už v prvních dvou dnech. Ve čtvrtek zahrál 67 ran, o den později dokonce 64. Přesto šel do finálového kola se ztrátou čtyř úderů na vedoucí dvojici McIlroy – Hovland.

V neděli však dokázal svůj fenomenální výkon z pátku zopakovat. Dlouho to vypadalo, že to bude Rory McIlroy z Irska, který dokáže čtvrtý major sezony ovládnout. Jenomže pak přišlo pět birdie Australana v řadě, čímž se náhle posunul na dělenou první pozici ledarboardu.

Rory McIlroy zdaleka nebyl tak nebezpečný jako v minulých kolech. Neudělal sice žádnou zásadní chybu, ale nedokázal proměnit ani jeden z dlouhých putů. Čtvrté kolo obešel se skóre -2, což bylo nakonec velmi málo. 

Irský miláček se tak posunul nakonec až na třetí pozici, před ním skončil na druhé místě Američan Cameron Young, který rozhodně před turnajem do skupiny favoritů nepatřil.

Poslední krok k velkému triumfu udělal Cameron Smith na poslední jamce, kde zahrál už osmé birdie dne. A jelikož McIlroy na osmnáctce nevydoloval potřebný eagle k dorovnání skóre, mohl Australan nakonec slavit.

Byl to senzační týden. Zahrát si stopadesáté The Open a odejít jako vítěz je jako sen. Nikdy jsem si nemyslel, že se dostanu takhle daleko. Je to neskutečné, že tam jsem. Nemám slov,” rozplývá se novopečený šampion při závěrečném ceremoniálu.

Smith si připsal v aktuální sezoně už třetí vítězství. V lednu zvítězil na Turnaji šampionů na Havaji, s rekordním skóre -34. V březnu pak ovládl prestižní The Players Championship. Tenkrát přidal do sbírky titulů svůj první major, díky čemužposkočil v celkovém pořadí sezon na druhé místo za Scottieho Schefflera, který skončil až na dělené 21. pozici se skóre -9.

THE OPEN 2022 – TOP 5

1. Cameron Smith  -20
2. Cameron Young  -19
3. Rory McIlroy  -18
T4. Tommy Fleetwood  -14
T4. Viktor Hovland  -14

Zdroj: The Open 

Reklama

Golf

Proti LIV Golf míří do boje i Tiger Woods. Hráči PGA hrozí bojkotem majorů. V dalším roce si ale mohou vydělat víc

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods.

Publikováno

dne

Teď už si nelze nic nalhávat. Po odšpuntování soudních sporů panuje mezi PGA Tour a LIV Golf otevřená válka. Vážnost celé situace podtrhuje fakt, že do Delaware na BMW Championship zamířil i Tiger Woods. Ne proto, aby hrál golf, ale proto, aby se zapojil do vážných diskusí kolem nově vzniklé konkurenční LIV Golf Series, dotovanou ze saúdskoarabských veřejných zdrojů.

Když před začátkem prvního turnaje play-off FedEx Cupu PGA Tour vyhrála soudní spor, aby hráči působící v LIV Golf Invitation nemohli v Mephisu startovat, řekl komisař PGA Jay Monahan, že se konečně můžou všichni soustředit na vrchol sezony. Přesto je kolem úprku hráčů ke konkurenční soutěži stále velmi živo.

PGA Tour naplánovala během turnaje BMW Championship setkání zhruba dvacítky nejlepších hráčů světového žebříčku, aby prodiskutovali následující kroky. Na tomto setkání se má objevit i legenda tohoto sportu Tiger Woods.

Setkání má podle zdrojů ESPN zahrnovat pouze hráče, kteří se nenechali zlákat štědrými nabídkami LIV Golf. Konat se má už tuto středu, přibližně v době, kdy se Jay Monahan chystá promluvit k hráčům. V zákulisí se dokonce spekuluje, že současná situace by mohla stát Monahana místo.

Mezi horká témata má patřit i návrh, aby současní hráči PGA Tour bojkotovali major turnaje, do kterých přeběhlíci k LIV Golf zasáhnou. Všichni hráči, kteří podepsali tučné smlouvy u LIV Golf a zasáhli do jeho turnaje, zatímco se ve stejný termín konal také turnaj PGA Tour, byli americkým podnikem distancováni na dobu neurčitou.

Nemohou tak hrát klasické turnaje na okruhu PGA Tour, čímž se v budoucích měsících (ale spíš letech) budou zabývat soudy. Mohou ale podle současných regulí startovat na major turnajích, jako je například Masters nebo The Open.

Tohle si však řada profesionálů, která zůstala věrná PGA Tour nepřeje. Jedním z velkých kritiků těchto hříšníků je taky právě Tiger Woods. Naposledy LIV Golf a jejího šéfa Greta Normana veřejně odsoudil na nedávnem 150. ročníku The Open, kterého se sám zúčastnil.

Podle Woodse není projekt dotovaný penězi ze Saúdské Arábie v nejlepším zájmu golfu, jako hry takové. Odliv hráčů ke konkurenci značně oslabuje startovní pole PGA Tour, která musí současnou situaci řešit.

Na druhou stranu, vzniklá konkurence by mohla přinést do PGA Tour i pozitivní efekt. Už teď se play-off FedEx Cupu hraje s rekordní finanční dotací, která byla nedávno navýšena. Vítěz celé sezony inkasuje 18 milionů amerických dolarů.

Navíc se mluví nahlas o variantě, kdy by měl od roku 2023 každý hráč na PGA Tour garantovaný minimální výdělek 500 tisíc amerických dolarů. Jednalo by se o jakousi zálohu, která by byla následně odečtena od vyhraných peněz z turnajů.

Zastánci LIV Golf tvrdí, že PGA Tour se veze už 20 let na vlně bez inovací a plánované budoucnosti. Za to, že vznikl prostor na trhu, si údajně PGA Tour může svým přístupem sama. Bude zajímavé sledovat, k čemu dojdou hráči na plánované diskusi.

Zdroje: PGA Tour, LIV Golf

Pokračovat ve čtení

Golf

Pastrňák vyměnil hokejovou hůl za golfovou a opět pálil přesně! Takhle bavil obecenstvo při exhibici na Vltavě

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Publikováno

dne

Hvězdný útočník David Pastrňák se v úterý odpoledne zúčastnil exhibiční golfové akce v rámci Czech Masters 2022. Kompozitovou hůl, se kterou sází brankářům v NHL jeden gól za druhým, vyměnil tentokrát za golfovou. I tak ukázal, že je rozený střelec. Na poměry golfového amatéra si vedl velmi dobře.

Na hřišti Albatross Golf Resort poblíž Berouna proběhne tento týden už tradiční golfový turnaj D+D Real Czech Masters, který je součástí okruhu PGA European Tour.

Součástí doprovodného programu bývá před turnajem exhibice v centru Prahy na Vltavě, kde se snaží hvězdní hráči, ale i čestní hosté zasáhnout zhruba 12 metrů vzdálenou jamku na plovoucím pontonu, který simuluje green. Přesně této akce se letos zúčastnil taky David Pastrňák.

Český hokejový útočník hrající v NHL za Boston Bruins ukázal, že mu golfová hůl rozhodně není cizí. V rámci skupinového turnaje dostal dva pokusy, hned ten první málem skončil v jamce. Vlastně skončil, ale k jeho smůle se odrazil ven.

Nicméně i druhý úder by snesl poměrně přísné parametry, když skončil nějakých 30 centimetrů od jamky. Do svého “Pasta týmu” nakonec získal pět bodů, ten skončil nakonec na děleném třetím místě.

Moc se mi tu líbí. Nikdy jsem nebyl součástí takové akce. Bylo hezké takhle čipovat na vodu a jsem rád, že jsem to aspoň jednou trefil,” řekla hokejová superstar v úterý odpoledne na břehu Vltavy pro TV Nova.

Šestadvacetiletý bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Finsku se aktuálně kondičně připravuje na novou sezonu. Smlouvu u Bostonu má ještě na další sezonu, v brzké době tak bude nejspíš řešit i svou budoucnost.

Na to ale podle jeho slov zatím tolik nemyslí. Úkolem číslo jedna je být na start další sezóny stoprocentně připraven.

Zdroj: D+D Real Czech Masters, TV Nova

Pokračovat ve čtení

Golf

BMW Championship: Preview a tipy na sázení

Sezona americké PGA Tour pomalu chvátá do cílové zatáčky, do korunovace krále FedEx Cupu pro rok 2022 zbývají odehrát poslední dva turnaje. Tradiční podnik BMW Championship bude hostit hřiště Wilmington Country Club v Delaware. My se dnes podíváme, kdo by mohl prestižní golfovou podívanou vyhrát.

Publikováno

dne

Sezona americké PGA Tour pomalu chvátá do cílové zatáčky, do korunovace krále FedEx Cupu pro rok 2022 zbývají odehrát poslední dva turnaje. Tradiční podnik BMW Championship bude hostit hřiště Wilmington Country Club v Delaware. My se dnes podíváme, kdo by mohl prestižní golfovou podívanou vyhrát.

Po turnaji z minulého týdne St. Jude Championship v Mephisu postoupilo do druhého, ze tří podniků v rámci play-off FedEx Cupu, sedmdesát nejlepších hráčů. Wilmington Country Clubu v Delaware bude tuto událost hostit vůbec poprvé.

Na čele tabulky FedEx Cupu se vyhřívá vítěz prvního vyřazovacího turnaje z minulého týdne Will Zalatoris. V závěsu za ním mu dýchá na záda světová jednička Scottie Scheffler, kterému se vystoupení v Memphisu ale vůbec nepovedlo.

Třetí místo okupuje Australan Cameron Smith, který je však nucen ze zdravotních důvodů BMW Championship vynechat. Podle posledních zpráv by ale měl být připravený na závěrečný turnaj Tour Championship v následujícím týdnu.

Podle sázkových kanceláří je největší favorit na vítězství v BMW Championship irský golfista Rory McIlroy, na kterého si můžete vsadit v kurzu 11-1. Na posledním turnaji v Memphisu sice vyhořel, ale málokdy se mu podaří zkazit dva po sobě jdoucí turnaje. Navíc se během aktuálního ročníku potýká převážně s velmi dobrou formou.

McIlroy se po minulém týdnu vzpamatovává z nezdařeného cutu, což je faktor, který jistě ovlivnil mnoho názorů. Ani zdaleka mě to ale neodradilo, protože čtyřnásobný vítěz majoru za poslední dva a půl roku promeškal jen pět cutů a pokaždé se silně odrazil ode dna,” píše golfový analytik Andy Lack na webu Golf.com.

Nevěříte Rorymu k celkovému vítězství na BMW Championship, ale věříte, že by mohl skončit na předních pozicích? Při sázce do 10. místa si obohatíte tiket o kurz 1.90. Pokud věříte, že skončí v TOP 5, je sázka v kurzu 3.20 ideální volbou.

Žhavých kandidátů na zisk titulu z druhého podniku FedEx Cupu je ale víc. Hned sedm hráčů se vlezlo do kurzu 17-1, prakticky kdokoliv z nich může v neděli rapidně zvýšit své šance na zisk trofeje pro nejlepšího hráče sezony.

KURZY NA VÍTĚZE BMW CHAMPIONSHIP 2022

Rory McIlroy     11-1
Jon Rahm     13-1
Parick Cantlay     15-1
Tony Finau     15-1
Matthew Fitzpatrick     17-1
Scottie Scheffler     17-1
Will Zalatoris     17-1

BMW Championship začíná již tento čtvrtek. V kombinaci s tenisem ho mohou čeští fanoušci sledovat na programu Eurosport 2.

Zdroj: PGA Tour, golf.com, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené