Spojte se s námi


Motorsport

Aston Martin potvrdil Szafnauerův odchod! Kdo jej v roli šéfa týmu nahradí?

Aston Martin definitivně potvrzuje, že Otmar Szafnauer coby šéf týmu končí. Spekulace o jeho odchodu se objevily už dříve, na konci loňského roku byl dokonce spojován s týmem Alpine. Kdo jej tedy v této funkci nahradí?

Publikováno

dne

Aston Martin definitivně potvrzuje, že Otmar Szafnauer coby šéf týmu končí. Spekulace o jeho odchodu se objevily už dříve, na konci loňského roku byl dokonce spojován s týmem Alpine. Kdo jej tedy v této funkci nahradí?

Szafnauer do týmu zavítal technicky už v roce 2011, tehdy se však stáj jmenovala úplně jinak a jejím majitelem byl Vidžaj Mallya. Ten v roce 2018 opustil tehdejší Force Indii, což mělo za následek vytvoření zcela nového týmu (Racing Point – pozn. red.).

Na konci ledna 2020 pak bohatý podnikatel Lawrence Stroll oznámil, že za 182 milionů liber tým odkoupí, načež později právě Szafnauer coby šéf týmu potvrdil přejmenování týmu na Aston Martin Cognizant F1 Team.

Jak tedy můžete vidět, Szafnauer si v této stáji prošel vskutku několika zemětřeseními a zažil skutečně mnohé. Nyní však Aston Martin potvrdil, že jeho štace je pomalu u konce.

Delší dobu už se ovšem spekulovalo o jeho odchodu, web Motorsport pak v listopadu přišel s tvrzením, že se zdá být připraven převzít tuto vedoucí roli v týmu Alpine, načež Szafnauer reagoval, že rozhodně tým opustit nehodlá.

Jak se zdá, dlouhodobé kontrakty nehrají ve formuli 1 až takovou roli. Aston Martin totiž dnes, ve středu 5. ledna 2022 oznámil Szafnauerův odchod.

„Rádi bychom mu poděkovali za služby, které týmu poskytoval v uplynulých 12 letech, a přejeme mu, aby se mu dařilo i v budoucnu,“ stojí v prohlášení týmu.

„Naštěstí nás vede a řídí silná skupina osobností, a tak nebude vadit, že si před oznámením nové struktury týmu vezmeme trochu času na prozkoumání možností. V současné době se tým soustředí na přípravu co nejkonkurenceschopnějšího vozu pro začátek sezóny 2022,“ prohlásil Aston Martin.

Jelikož tedy Aston Martin oficiálně zatím neoznámil žádnou náhradu, není tak jasné, kdo by mohl Szafnauera na pozici šéfa týmu nahradit. Lawrence Stroll má však nepřeberné množství kontaktů a v neposlední řadě také finančních prostředků.

Dá se tedy předpokládat, že do týmu zcela jistě zavítá nějaké velmi zajímavé jméno.

Zdroje: F1, Aston Martin Cognizant F1 Team, Twitter

Reklama

Oblíbené