Spojte se s námi

Reprezentace

Anglie bude pořadatelem ženského Mistrovství Evropy v roce 2021

Zveřejněno

dne

Anglie byla zvolena jakožto země, která bude hostit ženské Mistrovství Evropy. To se bude konat v roce 2021. Nutno podotknout, že krom anglické FA se nikdo jiný o možnost pořádání ženského evropského šampionátu nepřihlásil a tudíž nebylo příliš o čem přemýšlet. Anglie si od této události slibuje zvýšení popularity ženského fotbalu v celé zemi.

Zdroj: skysports.com

Konečné rozhodnutí bylo uděleno a oznámeno v pondělí tento týden během zasedání výkonného výboru UEFA v Dublinu. „Euro 2017 v Nizozemsku bylo velice úspěšné a očekávám, že v Anglii bude úspěch ještě mnohem větší. Infrastruktura je skvělá, ženský fotbal je každým dnem více a více na vzestupu. Investujeme do toho hodně peněz a jsem do budoucna optimistický a těším se na to,“ komentoval závěrečné rozhodnutí o pořadateli Aleksander Čeferin, prezident UEFA.

Spokojenost samozřejmě vládne i v Anglii. „Přinesením Eura 2021 do Anglie bude obrovskou příležitostí k oslavě ženského fotbalu a umožní nám zesílit náš významný závazek k růstu hry. Nemůžeme podceňovat pozitivní dopad tohoto turnaje a doufejme, že bude inspirovat další generaci,“ vyjádřil spokojenost generální ředitel FA Martin Glenn.

Radost pochopitelně má i sportovní ředitelka ženského fotbalu v FA, Sue Campbell. „Je to fantastická zpráva pro FA, Anglii a hlavně pro budoucí vývoj dívčího a ženského fotbalu v Anglii. Domácí Euro v roce 2021 má potenciál být klíčovým momentem ve vývoji ženského fotbalu v Anglii,“ prohlásila.

Finále celého turnaje se pochopitelně odehraje ve Wembley, tedy legendárním anglickém stadionu, kde hrává pravidelně mužská reprezentace. Mimoto se však bude hrát na stadionech Southamptonu, Brightonu, MK Dons, Nottinghamu Forest, Rotherhamu, Sheffieldu United, Brentfordu či stadionu akademie Manchesteru City.

Na závěrečný turnaj se kvalifikuje 16 týmů, přičemž Anglie má díky hostitelství kvalifikaci zaručenou. Nutno podotknout, že reprezentace Anglie by měla patřit na turnaji mezi to nejlepší a to by mohlo návštěvnosti pomoci.  Na  Euru 2017 v Nizozemsku se reprezentantky Albionu dostaly až do semifinále poté, co ve skupině vyhrály všechna utkání, ve čtvrtfinále porazily Francii a v semifinále padly pro ti Nizozemkám, které následně celý turnaj opanovaly.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reprezentace

FIFA chce hrát Mistrovství světa se 48 týmy už v roce 2022, jedná s Katarem

Zveřejněno

dne

Mezinárodní fotbalová federace FIFA se rozhodla, že chce rozšířit počet účastníků fotbalového mistrovství světa už v roce 2022. Jedná tak s hostitelským Katarem, jestli bude schopen takto monstrózní podnik zorganizovat.

Embed from Getty Images

Pokud by se podle nového návrhu hrálo už v roce 2022, šampionát by se musel kromě Kataru hrát i v okolních zemích, nejspíš v Ománu a Kuvajtu. S oběma zeměmi se již setkal prezident FIFA Gianni Infantino. Otázkou je, jestli takto nabobtnalou akci Katar utáhne organizačně a ostatní státy doplní potřebnou infrastrukturu.

Rozhodnutí nejspíš padne 5. června. “O rozšíření šampionátu se jedná pouze mezi vedením FIFA a Katarem. Obě strany musí dospět k jednoznačné dohodě, nemůžete toto hostitelské zemi nadiktovat,” informoval generální ředitel organizačního výboru Nasser al-Khater.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Děkujeme za vše, Pepo!

Zveřejněno

dne

Aneb fotbalová pohádka, která skončila mnohem dříve, než měla. Jménem celého týmu Ruik vzdáváme Josefu Šuralovi veškerou úctu a všem pozůstalým přejeme co největší podporu od okolí.

Embed from Getty Images

S fotbalem začal v Šakvicích. A na nejvyšší úroveň se dostal přestupem do týmu Boby Brno – dnešní Zbrojovky. Ligový debut si připsal jako osmnáctiletý proti Spartě Praha, a tím také začíná velký příběh.

Příběh talentovaného fotbalisty, který měl dokázat velké věci a jednoho dne ukončit kariéru jako legenda.

Pepovi se to vlastně povedlo, ale bohužel mnohem dříve a úplně jinak, než bychom si všichni přáli.

Pokračovat ve čtení

Reprezentace

Adam Hložek české reprezentaci na EURU U17 nepomůže

Zveřejněno

dne

Byl by jednoznačným tahounem. Určitě by to byla i pro samotného Adama velká zkušenost. Vedení Sparty ale talentovaného fotbalového útočníka nepustila. Objev Sparty tak na EURU U17 konaném v Irsku naší reprezentaci nepomůže.

Zdroj: sparta.cz

První fázi kvalifikace na mistrovství Evropy čeští reprezentanti prošli hladce. V úvodním duelu smetli Albánii, které nadělili kanára. Ve druhém zápase si doma poradili s Ázerbájdžánem, který porazili 2:0. Ve třetím zápase Češi zvítězili 1:0 na půdě Irska, čímž si zajistili postup do druhé fáze kvalifikace.

I druhou částí naši reprezentanti prošli bez jediného ztraceného bodu. Izrael porazili 1:0, Severní Irsko 2:0 a Nizozemsko 5:2. Za šest utkání tedy mladí reprezentanti získali osmnáct bodů, dokonce udrželi v pěti zápasech čisté konto.

Adam Hložek v kvalifikaci vstřelil tři branky. V utkání s Izraelem svou trefou zajistil Čechům hubené vítězství 1:0. V Irsku, které letošní šampionát pořádá už ale Hložek naší reprezentaci nepomůže. Na svěřence trenéra Kotala bude ve skupinové fázi čekat Belgie, domácí Irsko a Řecko.

Zdroj: repre.fotbal.cz

Sparta Praha Adama Hložka neuvolnila kvůli nedostatku hráčů. Pro český fotbal je to ale velká škoda. Proč většina ligových týmů nedokáže hrát vyrovnaný zápas s průměrným anglickým či německým týmem? A proč se seniorské reprezentace nachází až na 44. místě? Jeden z důvodů je ten, že kluby s reprezentací nedokáží spolupracovat tak, jak by měly.

Tým z Letné už má třetí místo v lize téměř jisté, pro českou reprezentaci by ale byl Adam velkou posilou. Už jen proto, že se dokázal dostat do základní sestavy v kádru Sparty a připsal si dva ligové góly. To vše v pouhých šestnácti letech.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019