Anglický policista žádal UEFU, aby kvůli možným násilnostem fanoušků přeložila páteční zápas Anglie v Praze

Anglický policista Mark Roberts, zabývající se bezpečností na fotbalových zápasech, vyzval UEFU, aby kvůli možným nepokojům ze strany anglických fanoušků přeložila páteční utkání v Edenu.

Embed from Getty Images

UEFA však tuto výzvu zamítla a utkání se i přes, alespoň tedy podle názoru Robertse, očekávané násilnosti uskuteční. Čeští fanoušci tak budou mít možnost ve vyprodaném Edenu povzbuzovat naše fotbalisty, které čeká další velký fotbalový svátek.

Podle očekávání se do Prahy, především díky levnému alkoholu a divokému nočnímu životu v centru hlavního města, chystá na 6 000 anglických fanoušků. Přímo na stadion se však dostane pouze 3 731 z nich.

“Psal jsem na vedení UEFA, aby přehodnotilo páteční utkání v Praze. Nemohli jsme to nijak ovlivnit. Je to mnohem těžší, když s nimi jednáte o akci, která probíhá venku,” vyjádřil se pro The Guardian Roberts.

“Myslím si, že je to nešťastné rozhodnutí, jelikož je zde velké riziko. Raději bychom tomu předešli, než abychom se to snažili zvládnout přímo v páteční večer a poté toho litovali, prozradil své obavy.

Angličtí fanoušci jsou tradičně velmi problémoví, jako příklad uvedl Roberts jejich chování v Amsterdamu, kde hrála reprezentace Anglie v březnu roku 2018 taktéž v pátek večer přátelské utkání s Nizozemskem. Následné nepokoje skončili zatknutím 100 fanoušků.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.