Spojte se s námi

Ostatní

Andrea Pirlo se rozhodl pověsit kopačky na hřebík

Publikováno

dne

Italský génius Andrea Pirlo odešel v roce 2015 do USA, kde již třetím rokem nastupuje za New York City. V prosinci mu u jeho současného zaměstnavatele končí smlouva a 38letý záložník se rozhodl, že je čas pověsit kopačky na hřebík.

Uzavře se tak kariéra jednoho z hráčů, který dokázal z pozice defenzivního záložníka tvořit hru a posílat dalekonosné pasy s takovou přesností, že většina hráčů, kteří s ním hráli, si ho nemohli vynachválit.

Andrea Pirlo doposud odehrál celkem 752 zápasů, nejvíce z toho zvládl odkopat v AC Milan (400), kam v roce 2001 přestoupil za 18 milionů eur z konkurenčního Interu.

http://gty.im/97606126

 

Italský záložník dosáhl i na řadu úspěchů. Snad ten největší zažil v roce 2006, kdy Itálie vyhrála Mistrovství světa. S AC Milan poté 2x vyhrál Ligu mistrů a 6x se také stal Italským šampionem.

Pět posledních ligových titulů v Serii A navíc získal v řadě za sebou, první s AC Milan a další 4 roky slavil s Juventusem, kde byl v letech 2012, 2013 a 2014 zvolen nejlepším hráčem roku.

Mnozí ho nazývají fotbalovým umělcem, jiní architektem, což byla jeho přezdívka v reprezentaci. Pravdou ovšem je, že šlo o špílmachra s velkým Š!

Reklama

Oblíbené