Spojte se s námi


Bojové sporty

Amanda je zpět! Moreno se počtvrté utká s Figueiredem, Ankalaev si výkonem řekl o duel s Procházkou. Jak vypadalo UFC 277?

UFC 277 je za námi. První dvě karty tolik možná nelákaly, nicméně zápasy na hlavní kartě doručily pořádnou dávku zábavy. Amanda Nunes je zpět na trůnu, Brandon Moreno se počtvrté utká s Deivesonem Figueiredem a Magomed Ankalaev si připsal důležitou výhru. Jak galavečer vypadal?

Publikováno

dne

UFC 277 je za námi. První dvě karty tolik možná nelákaly, nicméně zápasy na hlavní kartě doručily pořádnou dávku zábavy. Amanda Nunes je zpět na trůnu, Brandon Moreno se počtvrté utká s Deivesonem Figueiredem a Magomed Ankalaev si připsal důležitou výhru. Jak galavečer vypadal?

Early prelims a prelims

Jako tradičně i tento číslovaný turnaj měl na programu před hlavní kartou hned dvě prelims karty, které nabídly 8 zápasů. V prvním zápase celého galavečera se fanoušci určitě nenudili, třebaže skončil na body. Jednomyslně u rozhodčích vyhrál Orion Cosce, jenž si poradil s Mikem Diamondem.

První předčasné ukončení nabídl druhý zápas, postaral se o něj Nicolae Negumeranu, jenž svými údery zlikvidoval Ihora Potieria ve druhém kole.

Na body pak skončil první ženský duel turnaje. Joselyne Edwards porazila na split-decision Ji Yeon Kim. V souboji, který ukončoval early prelims, jsme ovšem viděli další předčasný konec. Michael Morales po minutě třetího kola ukončil Adama Fugitta.

Prelims karta nabídla jediné předčasné ukončení. Postaral se o něj Drew Dober, jenž porazil ve třetím kole Rafaela Alvese po tvrdém úderu na žebra.

Drakkar Klose pro změnu jednomyslně na body porazil Rafu Garciu, Don’Tale Mayes prohrál na split-decision s Hambym Abdelwahabem. Poslední zápas před hlavní kartou ovládl Alex Moreno, jenž jednomyslně zvítězil nad Matthewem Semelsbergerem.

Hlavní karta

To hlavní karta odsýpala poměrně rychle. Hned první zápas skončil už ve druhém kole. Magomed Ankalaev si totiž poradil s Anthonym Smithem. Za zmínku však stojí, že Smith se v prvním kole zranil a jeho výkon to značně ovlivnilo. Ankalaev si tak připsal devátou výhru v řadě a dost možná si řekl o titulový zápas s Jiřím Procházkou.

Další zápas netrval ani dvě minuty. V souboji dvou předních muších vah prokázal Alexandre Pantoja, proč se v žebříčku nachází před Alexem Perezem. Do duelu vletěl rychle a divoce, hned po začátku se pustil do svého soupeře a brzy se mu dostal do zad. Zamkl body-triangle a Pereze nakonec donutil odklepat. Po zápase si pochopitelně řekl o titulovou šanci.

V závodě o nejrychlejší ukončení zápasu pokračoval i Sergei Pavlovich, jenž porazil populárního Derricka Lewise po 55 vteřinách po divokém začátku v postoji. Americké publikum výsledek nedokázalo přijmout a při rozhovoru ruského bojovníka v kleci bylo slyšet především ohlušující bučení.

To se ovšem dalo chápat. Lewisovi sice evidentně Pavlovichovy údery nechutnaly, nicméně když rozhodčí zápas ukončil, nevypadal Lewis kdovíjak otřeseně. Zlobil se na předčasné ukončení souboje, stále byl odhodlán v boji pokračovat.

Moreno opět (prozatímním) šampionem

O pás prozatímního šampiona muší váhy se utkali Brandon Moreno a Kai Kara-France. Moreno už byl i regulérním šampionem, obhájit ovšem nedokázal. Třikrát se utkal s Deivesonem Figueiredem a třikrát zápas skončil jiným výsledkem. Naposledy na body zvítězil Brazilec.

S Figueiredem se měl Moreno nyní utkat počtvrté, Brazilec se ale zranil. Šanci zabojovat o prozatímní titul tak dostal Kara-France, který podával v posledních zápasech skvělé výkony. Jak se ale ukázalo, kvalit Morena stále nedosahuje.

V prvních dvou kolech Mexičan působil lepším dojmem, Novozélanďan nedokázal najít na Morena žádný recept. Zajímavé je, jak každý rozhodčí vnímal obě kola jinak.

Ve třetím kole pak Kara-France začal otáčet duel ve svůj prospěch. Jenže půl minuty před koncem kola jej Moreno trefil kopem na žebra a to bylo rozhodující. Zastavil tak rozjíždějící se vlak a s Figueiredem si to střihne i počtvrté.

Senzace se neopakovala, Amanda Nunes je zpět na trůnu!

Velká a očekávaná odveta. Amanda Nunes v prosinci přišla o jeden ze svých titulů, když ji senzačně porazila Julianna Peňa. Jednalo se zřejmě o největší překvapení v historii organizace. Díky tomu, jak Brazilka dominovala ženskému MMA, se dočkala rychlé odvety.

Ostatně minimálně do zmíněné prohry byla brána jako nejlepší bojovnice všech dob. To chtěla v odvetě potvrdit. A začala v plné parádě. V prvních dvou kolech se zápas držel v postoji a Amanda ukázala neuvěřitelný přehled. Šampionku poslala několikrát tvrdými údery k zemi.

Ve druhém kole Peňa šla k zemi hned třikrát. Ve polovině třetího kola ji Nunes vzala na zem poprvé takedownem a zjistila, že dokáže bránit všechny pokusy o submise a dominovat. Peňa se stále snažila nasadit armbar, ale Nunes se nenechala nachytat. Ze všeho se dostala.

Čtvrté a páté kolo měly prakticky podobný průběh. Amanda byla v dominantní pozici a otevírala Juliannu jako konzervu. Ta si zasluhuje maximální obdiv za to, co všechno vydržela. Nunes ji ale likvidovala a ze zápasu udělala tah na jednu bránu. Výhra na body může být po skvělém výkonu zklamání, ale jinak si Amanda nebude moci snad na nic stěžovat.

Svět je tedy opět v pořádku. Amanda Nunes opět kraluje a je staronovou šampionkou. Napravila si tak reputaci a předvedla, že rozhodně ještě nemá vše za sebou.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Wu Yanan vs. Lucie Pudilová: Preview a tipy na sázení

Lucie Pudilová je zpět v UFC. O víkendu ji čeká první zápas a její soupeřkou bude Wu Yanan. Česká bojovnice udělala oproti svému konci v UFC progres a také díky tomu jde do prvního duelu jako favoritka. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Lucie Pudilová je zpět v UFC. O víkendu ji čeká první zápas a její soupeřkou bude Wu Yanan. Česká bojovnice udělala oproti svému konci v UFC progres a také díky tomu jde do prvního duelu jako favoritka. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Byla první Češkou v UFC, nicméně organizace ji příliš nešetřila a dávala ji jednu těžkou soupeřku za druhou. Lucie Pudilová navíc v té době byla ještě poměrně mladá a měla mnoho prostoru ke zlepšení.

Když v UFC skončila, upsala se Oktagonu a udělala několik změn. Vyzkoušela několik gymů a nyní trénuje pod vedením legendárního Johna Kavanagha, jenž je mimo jiné trenérem Conora McGregora.

Pod vedením Kavanagha Pudilová zlepšila nejen svůj postoj. Pracuje také na svých zemařských dovednostech, které byly její slabou stránkou. A právě to se jí bude v prvním zápase při návratu do nejlepší organizace hodit.

Wu Yanan je pro ni prakticky nejlehčí možnou soupeřkou, kterou mohla dostat. Nicméně její silnou stránkou je zem. V tomto ohledu tedy Pudilovou může nejen prověřit, ale také potrápit.

Pudilová je ovšem favoritkou a to by měla v zápase potvrdit. Nicméně navzdory zlepšování v postoji se nedá říct, že by měla KO úder. Ostatně ze svých 13 výher získala 9 na body. Naposledy někoho ukončila v roce 2016 před odchodem do UFC.

Stejně jako ale Pudilová nikoho příliš neukončuje, tak je těžké ukončit ji. Na kontě má 7 proher, nicméně hned 6 jich bylo na body. Lze tedy čekat tříkolový zápas s bodovým výsledkem.

Zdroj: UFC, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Padne rekord? 17letý bojovník se porve o smlouvu v UFC, na kontě má už 5 výher

V UFC může letos padnout senzační rekord. O smlouvu v nejlepší MMA organizaci na světě se totiž v projektu Dana White’s Contender Series porve teprve 17letý bojovník Raul Rosas Jr.

Publikováno

dne

V UFC může letos padnout senzační rekord. O smlouvu v nejlepší MMA organizaci na světě se totiž v projektu Dana White’s Contender Series porve teprve 17letý bojovník Raul Rosas Jr.

Na začátku srpna odstartovala šestá série projektu Dana White’s Tuesday Night Contender Series. V rámci tohoto projektu o smlouvu v UFC bojovali například Michal Martínek, který byl neúspěšný, či Martin Buday, jenž v UFC absolvoval už dva duely.

V této show se představí na přelomu srpna a září také Matěj Peňáz a Tereza Bledá. O šanci však bojuje také teprve 17letý fenomén z Kalifornie. Raul Rosas Jr. už absolvoval pět profesionálních zápasů a všechny vyhrál. Jeden vyhrál na KO, zbylé čtyři na submisi.

Rosas je bojovníkem v bantamové váze. V cestě za překonáním rekordu mu bude stát Mando Gutierrez, již 25letý bojovník se skóre 7:1. K souboji dojde 20. září.

Za zmínku stojí, že aby Rosas mohl bojovat, musel mít podpis a souhlas obou rodičů a písemná potvrzení od členů MMA komunity. Nevadská sportovní komise totiž povoluje zápasy bojovníků a bojovnic ve věku od 18 do 38 let.

Rosas trénuje mimo jiné pod vedením svého otce. Minimálně souhlas rodičů se zápasem tedy nemusel být větší problém.

Zdroj: UFC, MMA Mania, MMA Junkie, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Gábor Boráros zná jméno soupeře. Dokáže se po třech prohrách vrátit na vítěznou vlnu?

Velký návrat. Gábor Boráros se po roce vrátí zpět do klece. Už v září se na turnaji OKTAGON 35 pokusí přerušit sérii tří proher v řadě. Nyní už je veřejně známo jméno jeho soupeře.

Publikováno

dne

Velký návrat. Gábor Boráros se po roce vrátí zpět do klece. Už v září se na turnaji OKTAGON 35 pokusí přerušit sérii tří proher v řadě. Nyní už je veřejně známo jméno jeho soupeře.

Gábor Boráros sice v současnosti nepatří mezi nejlepší bojovníky v Oktagonu, nicméně jeho popularita je natolik obrovská, že to vlastně ani ničemu nevadí. Jakmile organizace oznámí, že bude mít zápas, stane se z toho diskutované téma.

A nejinak je tomu nyní. I přesto, že za sebou má kontroverzní bojovník tři porážky v řadě a celkově prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. Porazili jej Kaik Brito, Tato Primera, Matúš Juráček a Mickael Lebout.

Naposledy Boráros zápasil minulý rok v září. Do klece se tak vrátí přesně po roce. V úterý Oktagon oznámil, proti komu se v Brně postaví.

Vítěz vůbec 1. série OKTAGON Výzvy má ve 28 letech na kontě 29 zápasů, připsal si 18 výher, 10 proher a 1 remízu. Nyní mu bude soupeřem James Lewis.

„Velmi tvrdý anglický bojovník má na kontě 7 výher, 6 z nich ukončil před limitem, 5 z toho v prvním kole. V současné době má na kontě 2 výhry a jde si pro třetí. Je perfektní na zemi, má skvělé rychlé starty. Soupeře rychle přečte, vyvine tlak a pak jej ukončí,“ představil jej Oktagon.

Lewis má na kontě ovšem nejen 7 výher, ale také 4 prohry. Bude zajímavé sledovat, jak si Gábor v zápase povede. Je se rozhodně na co těšit.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené