Spojte se s námi


Motorsport

Alonso se přiblížil k rekordu Michaela Schumachera! Svým vystoupením ve VC Bahrajnu se zapsal do historie F1

Fernando Alonso dojel v úvodním podniku nové sezóny F1, a tedy ve Velké ceně Bahrajnu, na třetím místě a postavil se tak na stupně vítězů. Španělský dvojnásobný mistr světa se tak díky 99. umístění na pódiu dostal na seznam, na kterém je i Michael Schumacher.

Publikováno

dne

Fernando Alonso dojel v úvodním podniku nové sezóny F1, a tedy ve Velké ceně Bahrajnu, na třetím místě a postavil se tak na stupně vítězů. Španělský dvojnásobný mistr světa se tak díky 99. umístění na pódiu dostal na seznam, na kterém je i Michael Schumacher.

Pro Alonsa to byl vskutku skvělý závodní víkend. Už v prvním volném tréninku zaznamenal druhý nejrychlejší čas, zbylé dva tréninky následně dokonce vyhrál.

V sobotní kvalifikaci, která určovala pořadí na startovní roštu pro nedělní závod, skončil s časem 1:31.158 na pátém místě, před ním startovaly oba vozy Red Bullu a Ferrari.

A byť start samotné Velké ceny Bahrajnu nebyl ideální, zvláště poté, co jej málem sestřelil týmový kolega Lance Stroll, Alonsovi se díky skvělé výkonnosti Astonu Martin podařilo zdolat jak monoposty Mercedesu, tak i Carlose Sainze na Ferrari.

První závod sezóny 2023 vcelku s přehledem ovládly oba Red Bully, když na stupínek nejvyšší vystoupal Max Verstappen, druhý dojel Sergio Pérez. Španěl Alonso i díky odstoupení Charlese Leclerca skončil třetí a po 99. v kariéře zaznamenal pódium.

Jeden z nejstarších jezdců na pódiu

Známý server Racing News 365 přišel v posledních několika hodinách s informací, že Alonso se stal jedním z nejstarších pilotů v historii F1, kteří se dostali na stupně vítězů.

Posledním jezdcem z tohoto seznamu byl Michael Schumacher, který se ve 43 letech, 5 měsících a 12 dnech umístil na třetím místě na Velké ceně Evropy 2012, kterou mimochodem vyhrál Alonso.

Jednačtyřicetiletý Španěl v rámci zmíněného žebříčku figuruje na devatenáctém místě, když ve svém věku 41 let, 7 měsících a 5 dnech vystoupal na stupně vítězů.

Nejstarším jezdcem na seznamu je Luigi Fagioli ve věku 53 let a 22 dní, který v roce 1951 vyhrál Velkou cenu Francie. Tento rekord už vzhledem k modernosti dnešního závodění už zřejmě jen tak někdo nepřekoná.

Faktem ale zůstává, že pokud Alonso s Astonem Martin dodrží svůj dvouletý kontrakt, může se v tomto žebříčku posunout ještě výš. Celé pořadí „nejstarší“ dvacítky zveřejnil už výše zmiňovaný web Racing News 365.

Zdroje: F1, Racing News 365

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.