Spojte se s námi


Motorsport

Alfa Romeo potvrdila Kuan-jü Čoua i pro další sezónu! Co rozhodlo a co o něm řekl šéf týmu Frédéric Vasseur?

Byl to přece jen očekávaný krok – Tým Alfa Romeo Racing Orlen potvrdil čínského závodníka Kuan-jü Čoua pro nadcházející sezónu! Co o něm řekl šéf týmu Frédéric Vasseur a co Alfě také pomohlo se takto rozhodnout?

Publikováno

dne

Byl to přece jen očekávaný krok – Tým Alfa Romeo Racing Orlen potvrdil čínského závodníka Kuan-jü Čoua pro nadcházející sezónu! Co o něm řekl šéf týmu Frédéric Vasseur a co Alfě také pomohlo se takto rozhodnout?

Toto oznámení bylo očekávané už nějakou dobu. Čínský pilot bude pokračovat v barvách Alfy Romeo i v další sezóně, přičemž je zřejmé, že tým využil opce na Čoua už na konci minulého měsíce.

Alfa Romeo však své oznámení naplánovala tak, aby se časově shodovalo s návratem Formule 1 do Asie, kde se v neděli 2. října pojede Velká cena Singapuru.

Čou letos jede svou nováčkovskou sezónu, přičemž první body získal už v úvodním podniku ročníku 2022, a tedy ve Velké ceně Bahrajnu.

Právě tehdy dojel na desátém místě a velmi blízko k bodům měl také Saúdské Arábii a Austrálii, kde dojel jedenáctý.

Další body tak zapsal v kanadském Montrealu. Devátý podnik letošní sezóny Čou dokončil na na solidní osmé příčce a zapsal tak čtyři body. V následné Velké ceně Velké Británie si prožil hororovou nehodu, své poslední body zaznamenal v Itálii (1 bod za 10. místo).

Nutno podotknout, jeho silný a dobrý vztah s týmovou jedničkou Valtterim Bottasem, který má víceletou smlouvu, také hrál roli v tom, že se Alfa Romeo rozhodla dát Čouovi další šanci v podobě druhé sezóny.

Vyjádření Freda Vasseura

„Těším se na další spolupráci s Čouem. Už od prvního dne na mě udělal svým přístupem k práci skvělý dojem, to je vždy pozitivní vlastnost. Věděli jsme, že je rychlý, ale způsob, jakým se za tak krátkou dobu adaptoval na Formuli 1, byl jedním z nejlepších překvapení sezóny,“ řekl šéf Alfy Romeo v rozhovoru pro F1.

„Je to velmi milý chlap, každému v týmu se líbí je osobnost a přístup. Je pokorný, učí se, klade závodním inženýrům otázky, učí se od nich i od Valtteriho. A má takovou inteligenci, aby všechny získané informace použil od závodu k závodu,“ pokračuje Vasseur.

„Má zkušenosti, ze kterých může čerpat i v příští sezóně. Jsem si jistý, že udělá další krok vpřed,“ uzavřel.

Zdroje: F1, Alfa Romeo F1 Team

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.