Spojte se s námi


Ostatní

Ajax vs Manchester United Preview & Prediction

Publikováno

dne

Manchester United bude již třetím týmem, který se za posledních 5 sezón dostal do finále Evropské ligy. V roce 2013 triumfovala Chelsea a minulý rok se o stejný počin neúspěšně pokoušel Liverpool. Jejich zítřejším soupeřem jsou mladíci z Ajaxu, kteří se budou snažit napodobit své předchůdce, kteří vyhráli v roce 1995 Ligu mistrů. Je zajímavé, že součástí týmu Ajaxu toho roku byl Patrick Kluivert, jehož 18letý syn Justin Kluivert je zase součástí současného týmu z Amsterdamu.

Oba týmy se již v předchozích letech potkaly a jejich 4 vzájemné zápasy skončily 2x výhrou United a 2x výhrou Ajaxu. Za zmínku určitě stojí jejich poslední souboj v sezóně 2011/2012, kdy Manchester United vyřadil Ajax v hned v prvním kole Evropské ligy. V Amsterdam Areně dokázali ďáblové vyhrát 0-2 a Ajax poté vyhrál 1-2 na Old Trafford.

Manchester United se dostal do svého prvního finále Evropské ligy v historii a to především díky jejich sérii desíti zápasů bez porážky, kdy se jim podařilo vyřadit Saint-Etienne, Rostov, Anderlecht a Celtu Vigo. Ovšem nutno dodat, že minimálně dva vyřazené týmy nebyly nikterak daleko od senzačního postupu přes United. José Mourinho vypustil kvůli této soutěži závěr Premier league a pouze výhra by zajistila United místo v příštím ročníku Ligy mistrů. Dokážou ovšem hvězdami nabitý tým United přehrát talentované mladíky z Ajaxu?

STATISTIKY

  • V posledních 7 zápasech Manchesteru United v Evropské lize padly v základní hrací době maximálně 2 góly.
  • Manchester United je neporažen v posledních 10 zápasech Evropské Ligy.
  • V posledních 3 zápasech Ajaxu v Evropské lize padlo 14 gólů.

 
[vc_row ts_row_bg_effects=“gradient“ gradient_color_start=“#000000″ gradient_color_end=“#ffffff“ el_file1=““][vc_column][vc_column_text h1_css=“{.vc_customizer_1495215725778}“ h2_css=“{.vc_customizer_1495215725779}“ h3_css=“{.vc_customizer_1495215725779}“ h4_css=“{.vc_customizer_1495215725779}“ h5_css=“{.vc_customizer_1495215725779}“ h6_css=“{.vc_customizer_1495215725779}“ p_css=“{.vc_customizer_1495215725780}“ link_css=“{.vc_customizer_1495215725780}“ list_css=“{.vc_customizer_1495215725780}“]

PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY

Domácí

Hosté

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text h1_css=“{.vc_customizer_1495215277100}“ h2_css=“{.vc_customizer_1495215277101}“ h3_css=“{.vc_customizer_1495215277101}“ h4_css=“{.vc_customizer_1495215277101}“ h5_css=“{.vc_customizer_1495215277102}“ h6_css=“{.vc_customizer_1495215277102}“ p_css=“{.vc_customizer_1495215277102}“ link_css=“{.vc_customizer_1495215277102}“ list_css=“{.vc_customizer_1495215277102}“]

 

PREDICTION

Manchester United je v tomto zápase jasným favoritem, i přestože nepodává nějaké zázračné výkony, José Mourinho má vždy jasnou taktiku, se kterou jde jeho tým své soupeře přehrát a navíc i mnoho zkušeností, díky kterým má jeden z nejlepších týmů světa navrch.

Ajax odehrál spoustu výborných zápasů, ovšem jak proti Schalke, tak v semifinále proti Lyonu prohráli své druhé zápasy a právě v nich se projevila síla jejich soupeřů, která rostla každým kolem, až je na samém vrcholu čeká United. Ajaxu se vždy podařilo své soupeře přehrát, ovšem mnohokrát měli namále, ostatně stejně jako United.

Trenér Peter Bosz má oproti jeho portugalskému sokovi k dispozici vesměs mladé a nezkušené hráče. Věkový průměr základní sestavy Ajaxu bude okolo 22.3, zatímco United okolo 27 let. Ajaxu navíc bude kvůli kartám chybět klíčový stoper Nick Viergever, stejně jako United bude postrádat svého stopera Erica Baillyho.

Mnoho lidí věří, že Ajax dokáže United porazit, ovšem podle mého názoru je to spíše zbožné přání, jelikož věřím, že snad až na fanoušky United budou všichni přát titul právě Ajaxu. Tým z Manchesteru tomuto vítězství obětoval vážně hodně, pokud k tomu přidáme kvalitu hráčů a trenéra Josého Mourinha, který již několikrát dokázal, že rozhodující zápasy jsou jeho silnou stránkou, tak nemůže být pochyb, že i přes nějak pohledný fotbal dokráčí United k vítězství.

Ale samozřejmě se také může stát, že United neustojí tíhu okamžiku a doplatí na to, že vsadili všechno na jednu kartu. To by mohlo hráče United svázat velkou nervozitou, se kterou se hraje velmi těžce. Na druhou stranu jsou to všechno skvělý hráči, na které jsou kladeny ty největší nároky a tak by se měli vypořádat i s tímto.

Hodně gólů se určitě očekávat nedá, jelikož United do zápasu půjde určitě s tím, že se pokusí střelit gól a poté již pouze vyčkávat na rychlý protiútok, tomu by určitě pomohlo, kdyby se Ajaxu podařilo vstřelit gól jako prvním a United by tak byli nuceni útočit, z čehož by se mohl vyvinout velmi zajímavý zápas, bohužel si myslím, že je tento scénář méně pravděpodobnější a under 2.5 je jistě mnohem jistější volba.
 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Reklama

Hokej

Sestry Fruhvirtovy jsou součástí žebříčku Forbes 30 pod 30! Ze sportovců nechybí ani Jiříček či Kellnerová

Jako již každý rok vydává prestižní magazín Forbes žebříček 30 pod 30. V něm se nachází mladí talentovaní lidé, které září ve svém oboru. Do českého žebříčku se tentokrát dostali i čtyři nadějní sportovci.

Publikováno

dne

Jako již každý rok vydává prestižní magazín Forbes žebříček 30 pod 30. V něm se nachází mladí talentovaní lidé, které září ve svém oboru. Do českého žebříčku se tentokrát dostali i čtyři nadějní sportovci.

„Jsou mladí, schopní a úspěšní. A vy byste je měli znát. Představujeme desátý ročník výběru mimořádných českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění, které vás dokážou inspirovat, ať je vám, kolik chce,“ uvedl svůj žebříček Forbes.

V něm můžeme najít mnoho talentovaných lidí ze všemožných oborů, ať se jedná o herce a zpěváka Adama Mišíka, režiséra a podnikatele Jana Stracha či onkologa Martina Paličku.

Najdeme v něm ale i talentované sportovce, které Forbes v uplynulém roce nejvíce zaujali. Konkrétně jsou čtyři, přičemž nechybí ani tenisové sestry.

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová je aktuálně 52. nejlepší tenistkou světa dle žebříčku WTA, v uplynulém roce získala na tomto poli svůj první titul. Zářila i na lednovém Australian Open.

Její patnáctiletá sestra Brenda Fruhvirtová má za sebou taktéž vynikající rok, jako jedna z nejmladších tenistek se probojovala do hlavní soutěže Australian Open, probojovala se dokonce na krásné 133. místo v žebříčku WTA.

V žebříčku Forbes je i další náctiletý sportovec, konkrétně David Jiříček. Devatenáctiletý hokejista byl šestý v draftu do NHL, kde si již odbyl premiéru, s reprezentací má bronz z MS a s juniorkou dokonce stříbro.

Poslední sportovkyní je Anna Kellnerová, šestadvacetiletá parkurová jezdkyně, která s klisnou Catch Me If You Can bojuje o titul z Longines Global Champions League.

Zdroj: Forbes

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl! Co by se podle Sakaly mělo změnit, aby se ČR vrátila mezi elitu?

Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.

Publikováno

dne

Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.

Není žádným tajemstvím, že český skok momentálně zažívá veliký úpadek. Nejen, že čeští skokané na Světovém poháru nezáří a už dávno se nenacházejí mezi světovou špičkou, Česká republika má zcela objektivně řečeno problémy sama se sebou.

A právě na toto téma se v našem nedávném Ruik Talku velice upřímně rozpovídal dnes již bývalý skokan Filip Sakala. Ten totiž před několika dny ukončil svou aktivní kariéru, o čemž ostatně hovořil už před turnajem v Kulmu.

„Podíval bych se na to asi ze dvou perspektiv. Jedna věc je osobní rovina, v rámci které nemám problém s jediným člověkem. Ale pokud se bavíme o nějaké profesní stránce věci, tak jsem se bohužel za ty čtyři roky setkal spíše s nekompetentností, když to řeknu fakt tvrdě,“ přiznává Sakala v našem Ruik Talku.

„Myslím si, že ta rozhodnutí, která někteří lidé udělali, tak nebyly úplně správné a nejednoho skokana to stálo kariéru. Já si myslím, že jsem člověk, se kterým se dá spolupracovat, ale troufnu si říct, že na jaře dojde k menším změnám,“ má jasno rodák z Krnova.

Sakala dalším z řady skokanů

Co se týče ukončení kariéry, Sakala není jediným skokanem, který se v posledním roce rozhodl úplně skončit. Stejný „osud“ potkal také juniorského mistra Viktora Poláška.

Jak tedy bývalý český reprezentant odpověděl na otázku, zda kvůli aktuální situaci v českém skoku ukončí kariéru největší české naděje?

„Taky. Těch kluků bylo víc, ať už se jednalo o Tomáše Vančuru nebo Česťu Kožíška. Když se podívám, kolik jsme měli skokanů na olympiádě v Pchjongčchangu nebo i rok předtím a kolik jich máme teď… tak to asi vidí každý.

Některé ty neúspěchy, respektive sezóny, které se nevydařily, tak mají i co dělat s tím, že my momentálně nemáme mezičlánky mezi juniorskou kategorií a mnou a Koudym (Roman Koudelka – pozn. red.). Jde o to, že na Kontinentální pohár už moc není koho posílat,“ vysvětluje tvrdou pravdu.

Podle Sakaly je třeba vyložit karty na stůl, lidé ve svazu si musejí říct a stanovit jasný cíl, jaké jsou možnosti a lépe to zorganizovat tak, aby měla ČR funkční strukturu.

Rovněž tvrdí, že je nesmysl měnit trenéry tak často, jako tomu je v posledních letech. Už před nedávnou dobou totiž svaz oznámil ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem. Ten během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům.

V roce 2021 se poté k českému národnímu týmu vrátil, aktuální sezónu ovšem u reprezentace ČR nedokončí.

„To je z mé strany nesmysl (neustále měnit trenéry). Mně je 26 let a za mou kariéru mě vedlo dvacet trenérů, za poslední čtyři roky se jich vystřídalo šest. Já věřím tomu, že ti lidi se snaží, ale za snahu ještě nikdo žádný výsledek neudělal,“ popisuje Sakala své zkušenosti.

Co dál? Jaké změny by podle něj měly přijít?

„Netroufám si říct, ale podle mě by se měla sjednotit nějaká metodika a hlavně trenéři v České republice by měli být více v kontaktu s tím světem, protože se skoky za posledních 5, 6 až 7 let strašně změnily,“ uvědomuje si.

„Já bych se vydal tou cestou, že český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl, že ta cesta zpátky může trvat v horizontu dalších pěti, deseti let a měli bychom více sledovat nové trendy, vnímat svět a učit se,“ uzavřel.

Zdroje: Czech-ski, Ruik Talk

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Z faulování Viníciuse se mezi obránci stává fenomén. Takto mu znepříjemňoval život obránce Maffeo

Vinícius Jr. to v současné chvíli nemá na hřišti jednoduché. Stal se nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy a především na něho se zaměřují obránci soupeřících klubů. Naposledy mu pořádně znepříjemňoval život obránce Maffeo.

Publikováno

dne

Vinícius Jr. to v současné chvíli nemá na hřišti jednoduché. Stal se nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy a především na něho se zaměřují obránci soupeřících klubů. Naposledy mu pořádně znepříjemňoval život obránce Maffeo.

Na nedělení utkání, které Real Madrid odehrál s Mallorcou, budou chtít svěřenci Carla Ancelottiho co nejdříve zapomenout. Bílý balet prohrál 1:0 po vlastní brance. Asensio navíc neproměnil penaltu a ještě před utkáním se rozrostl seznam zraněných hráčů o brankaře Courtoise.

Několik šrámů si z utkání odnese i Vinícius Jr., který byl v utkání faulován desetkrát, což pouze potvrzuje statistiky aktuální sezóny. Mladý Brazilec je nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy od dob Neymara.

Drtivá většina útoků Realu Madrid se vede právě po levé straně. Není tak divu, že se bránicí fotbalisté co nejvíce zaměřují na vyvedení Viníciuse z míry. V aktuálním ročníku jsou na jeho osobu v průměru přesně 4 fauly, což je jeho dvojnásobek z minulé sezóny.

Bránicí fotbalisté zkrátka moc dobře vědí, že rozhodit a co nejvíce rozladit jednoho z nejvyužívanějších hráčů je cesta, jak v utkání uspět.

Celé už to však působí, jako by byl před každým utkáním vypsán hon na samotného fotbalistu a hráči se předhání v tom, kdo ho zfauluje víckrát.

Utkání na Mallorce

Obránci Antonio Raillo a Pablo Maffeo nemluvili o Brazilci v poslední době zrovna pozitivně a celé utkání se snažili mu dělat ze života peklo.

První jmenovaný se během druhé půle pokusit donutit Viníciuse, aby políbil znak soupeřova klubu.

Maffeo pro změnu dělal plačící gesta přímo před hráčem. Poté, co Asensio neproměnil penaltu, se Maffeo obrátil přímo na Brazilce a začal se vášnivě radovat.

Ancelotti brání svého svěřence

Svého fotbalisty se samozřejmě zastal trenér mužstva Carlo Ancelotti, který na tiskové konferenci uvedl prohlásil:

Rozhodčí zapomněl trestat opakované fauly. Měla by se udělit žlutá karta, když se fauly opakují a opakují. Nakonec jsme my v poločase dostali dvě žluté karty a soupeř nula. Ne vše, co se stane, je chyba Viníciuse.

Jediná věc, kterou chce, je hrát fotbal. Ale soupeř ho stále jen provokuje a tlačí a něj. Mělo by se zaměřit a podívat se na to, co se mu dnes dělo.“

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené