Spojte se s námi


Ostatní

Ajax vs Manchester United Preview & Prediction

Publikováno

dne

Manchester United bude již třetím týmem, který se za posledních 5 sezón dostal do finále Evropské ligy. V roce 2013 triumfovala Chelsea a minulý rok se o stejný počin neúspěšně pokoušel Liverpool. Jejich zítřejším soupeřem jsou mladíci z Ajaxu, kteří se budou snažit napodobit své předchůdce, kteří vyhráli v roce 1995 Ligu mistrů. Je zajímavé, že součástí týmu Ajaxu toho roku byl Patrick Kluivert, jehož 18letý syn Justin Kluivert je zase součástí současného týmu z Amsterdamu.

Oba týmy se již v předchozích letech potkaly a jejich 4 vzájemné zápasy skončily 2x výhrou United a 2x výhrou Ajaxu. Za zmínku určitě stojí jejich poslední souboj v sezóně 2011/2012, kdy Manchester United vyřadil Ajax v hned v prvním kole Evropské ligy. V Amsterdam Areně dokázali ďáblové vyhrát 0-2 a Ajax poté vyhrál 1-2 na Old Trafford.

Manchester United se dostal do svého prvního finále Evropské ligy v historii a to především díky jejich sérii desíti zápasů bez porážky, kdy se jim podařilo vyřadit Saint-Etienne, Rostov, Anderlecht a Celtu Vigo. Ovšem nutno dodat, že minimálně dva vyřazené týmy nebyly nikterak daleko od senzačního postupu přes United. José Mourinho vypustil kvůli této soutěži závěr Premier league a pouze výhra by zajistila United místo v příštím ročníku Ligy mistrů. Dokážou ovšem hvězdami nabitý tým United přehrát talentované mladíky z Ajaxu?

STATISTIKY

  • V posledních 7 zápasech Manchesteru United v Evropské lize padly v základní hrací době maximálně 2 góly.
  • Manchester United je neporažen v posledních 10 zápasech Evropské Ligy.
  • V posledních 3 zápasech Ajaxu v Evropské lize padlo 14 gólů

PREDICTION

Manchester United je v tomto zápase jasným favoritem, i přestože nepodává nějaké zázračné výkony, José Mourinho má vždy jasnou taktiku, se kterou jde jeho tým své soupeře přehrát a navíc i mnoho zkušeností, díky kterým má jeden z nejlepších týmů světa navrch.

Ajax odehrál spoustu výborných zápasů, ovšem jak proti Schalke, tak v semifinále proti Lyonu prohráli své druhé zápasy a právě v nich se projevila síla jejich soupeřů, která rostla každým kolem, až je na samém vrcholu čeká United. Ajaxu se vždy podařilo své soupeře přehrát, ovšem mnohokrát měli namále, ostatně stejně jako United.

Trenér Peter Bosz má oproti jeho portugalskému sokovi k dispozici vesměs mladé a nezkušené hráče. Věkový průměr základní sestavy Ajaxu bude okolo 22.3, zatímco United okolo 27 let. Ajaxu navíc bude kvůli kartám chybět klíčový stoper Nick Viergever, stejně jako United bude postrádat svého stopera Erica Baillyho.

Mnoho lidí věří, že Ajax dokáže United porazit, ovšem podle mého názoru je to spíše zbožné přání, jelikož věřím, že snad až na fanoušky United budou všichni přát titul právě Ajaxu. Tým z Manchesteru tomuto vítězství obětoval vážně hodně, pokud k tomu přidáme kvalitu hráčů a trenéra Josého Mourinha, který již několikrát dokázal, že rozhodující zápasy jsou jeho silnou stránkou, tak nemůže být pochyb, že i přes nějak pohledný fotbal dokráčí United k vítězství.

Ale samozřejmě se také může stát, že United neustojí tíhu okamžiku a doplatí na to, že vsadili všechno na jednu kartu. To by mohlo hráče United svázat velkou nervozitou, se kterou se hraje velmi těžce. Na druhou stranu jsou to všechno skvělý hráči, na které jsou kladeny ty největší nároky a tak by se měli vypořádat i s tímto.

Hodně gólů se určitě očekávat nedá, jelikož United do zápasu půjde určitě s tím, že se pokusí střelit gól a poté již pouze vyčkávat na rychlý protiútok, tomu by určitě pomohlo, kdyby se Ajaxu podařilo vstřelit gól jako prvním a United by tak byli nuceni útočit, z čehož by se mohl vyvinout velmi zajímavý zápas, bohužel si myslím, že je tento scénář méně pravděpodobnější a under 2.5 je jistě mnohem jistější volba.

Reklama

Oblíbené