Spojte se s námi


Bojové sporty

Adesanya navzdory prohře ukázal, jak skvělým bojovníkem je. Vyzve větší Pereira Procházku? Co koho čeká?

UFC 281 je za námi a můžeme se tak ohlédnout za hlavním zápasem a trochu si zaspekulovat nad budoucností. Israel Adesanya ztratil pás, Alex Pereira je novým šampionem střední váhy. Co zápas prozradil a naznačil?

Publikováno

dne

UFC 281 je za námi a můžeme se tak ohlédnout za hlavním zápasem a trochu si zaspekulovat nad budoucností. Israel Adesanya ztratil pás, Alex Pereira je novým šampionem střední váhy. Co zápas prozradil a naznačil?

Adesanya ukázal, že je špičkový bojovník. Pereira potvrdil smrtící sílu

Tři zápasy, tři prohry. To je aktuální bilance, kterou se „pyšní“ Israel Adesanya v soubojích s Alexem Pereirou. Dvě přišly před lety v kickboxu, třetí Brazilec uštědřil dlouholetému šampionovi UFC v neděli ráno, když jej připravil o pás v nejlepší MMA organizaci světa.

Pro Adesanyu však všechny prohry byly kruté. V prvním zápase byl totiž lepší než Pereira, nicméně kontroverzně prohrál na body a výhru zřejmě tehdy nečekal ani sám Brazilec. I v druhém zápase byl Adesanya lepší, Pereira měl mnohdy co dělat, aby zápas dokončil. Jenže pak přišel jeden levý hák a rodák z Nigérie byl v říši snů.

Víceméně podobně probíhal souboj v UFC. Adesanya ukázal, že je špičkový bojovník. Byl ve všech ohledech lepší. Skvěle bodoval, dařily se mu kombinace, dokázal si většinu zápasu držet vzdálenost a dokázal, že je lepší na zemi než Pereira.

Jenže tu byl jeden prvek, který rozhodl. Síla. Pereira byl v zápase těžší a mnohem větší než Adesanya. I proto bylo pro Israela těžké dostat Brazilce na zem. A třebaže Pereira v zápase kromě drtivého finiše v pátém kole víceméně nic neukázal, získal pás.

Samozřejmě, je to MMA. Nicméně Pereira skutečně nepůsobil jako světový bojovník. Ukázal sice kvalitu, ale oproti „Izzymu“ působil jako téměř o třídu horší zápasník. Síla se však ukázala být faktorem, který dokázal kvalitativní rozdíl smazat. Navíc šlo znát, že Adesanya má z háků Pereiry skutečně respekt.

Co bude dál?

Aktuálně se řeší, co bude dál. Adesanya prakticky nemá ve své váze s kým bojovat. Všechny porazil. Většinu špičky porazil dokonce hned dvakrát. Proto se nabízí odveta. Je ale otázkou, jestli to bude hned další zápas obou borců.

Jedno je jisté. Pereira bude určitě s Adesanyou bojovat příští rok. Je však otázkou, jak dlouho šampionem zůstane. Takový Marvin Vettori by pro něj se svými zemařskými schopnostmi mohl být rizikem. Ital si však řekl o další zápas s Nigerijcem.

Až ale na odvetu Pereiry s Adesanyou v UFC dojde, bude se rozhodně jednat o jeden z nejsledovanějších zápasů. Pro již bývalého šampiona to je motivace navíc. Neprávem čelil často kritice, že už není tolik atraktivní.

Přitom pro zaryté fanoušky by měla být radost sledovat ukázky jeho dovedností v kombinaci se skvělým fight IQ. Ale bohužel. Mnoho lidí to neocení. Do dalšího zápasu každopádně musí něco trochu změnit, aby Pereirovi nedal příležitost jej opět ukončit.

Vydrží Pereira ve střední váze? Fanoušci chtějí zápas s Procházkou

Pereira sice získal titul ve střední váze, nicméně vzhledem ke své velikosti by se hodil spíše o váhu výše. Ostatně i na zápas s Adesanyou navážil až na druhý pokus. Může se stát, že jej tělo při shazování zradí.

V polotěžké váze by ovšem Brazilec přišel o svou váhovou výhodu, kterou má právě ve střední váze. Navíc je v ní mnohem více špičkových zemařů, kteří by si v případě pohlídání si Pereiry v postoji mohli Brazilce „namazat na chleba“.

Ostatně ani Adesanya není kdovíjaký zemař, ale proti Pereirovi si připsal první takedown v UFC. Je tedy otázkou, jak dlouho Pereirovi titul vydrží. Na zemi ještě bude muset znatelně zapracovat. O kondici nemluvě. Zemaři jej budou fyzicky ždímat ještě více než „Izzy“.

Fanoušky nicméně nabídla zajímavá myšlenka. Na sociálních sítích se nesčetněkrát objevilo spojení Pereiry s Jiřím Procházkou, šampionem polotěžké váhy. Vzhledem k postojářským dovednostem obou bojovníků by se jednalo o skvělý match-up.

Pokud za měsíc dokáže moravský bojovník obhájit pás proti Gloveru Teixeirovi, jenž s Pereirou trénuje, tak není vyloučeno, že by na zápas mohlo skutečně dojít. A bylo by se na co těšit. Pro Procházku by to byla skrz sílu Brazilce zajímavá prověrka.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Kdo bude dalším soupeřem Kincla v souboji o titul? Novotný nastínil jména, mezi kterými je i Čepo či Peňáz

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Publikováno

dne

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Patrik Kincl porazil Karlose Vémolu a místo odpočinku se přesunul do Kanady, kde pomáhá v přípravě kamarádovi Davidu Dvořákovi před jeho zápasem v UFC.

Sám Kincl přiznal, že by se rád opět ukázal již na červencové Štvanici, ovšem i kvůli zraněné ruce je pravděpodobné, že tento termín nestihne.

Poté ale již vypadne z ostré přípravy a je otázkou, zda se bude chtít ukázat ještě tento rok. Tak či tak se spekuluje o tom, s kým se vlastně příště utká.

Variant je několik, přičemž nejpravděpodobnější je Robert Bryczek, který si v O2 areně poradil s Lee Chadwickem. I on ale před Kinclem zřejmě do jednoho zápasu půjde.

„Je tam samozřejmě Vlasto Čepo s Matějem Peňázem, kteří však jdou spolu. Nevím, jestli by teď řekli ano na zápas s Patrikem. Vlasto po případné výhře nad Matějem asi ano. Nevím však Matěj, kdyby porazil Vlasta, protože je velmi opatrný.

Máme tam Piráta, který se vrací do střední váhy. Ten je teoreticky jeden zápas od titulu. Kdyby Patrik nechtěl dlouho jít a Pirát šel s Bryczekem a vyhrál by, tak je zpátky. Jsou tam varianty.

Plus mám před podpisem jednoho řezníka krásného. Frajer neskutečný a zajímavý. Vypadá to, že jsem před podpisem, ale dokud podpis není, tak nikdy nevíš,“ řekl Ondřej Novotný v MMA Letem světem.

Nechme se tedy překvapit, jak se situace vyvine. Každopádně ve střední váze nás bezpochyby čekají zajímavé zápasy, které budou fanoušky bavit.

Zdroj: Oktagon MMA, MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Dočkáme se šampiona Keity na Štvanici? Belgičan se na Instagramu nahlodal své fanoušky otázkou, zda by jej na turnaji chtěli vidět

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Publikováno

dne

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Nezvykle dlouhou dobu jsme čekali na oznámení turnaje na Štvanici. Po potvrzení lístky okamžitě zmizely a organizace se rozhodla pro krok, který dosud neučinila.

Dočkáme se totiž dvou turnajů ve dvou dnech! Na Štvanici se bude bojovat i v pátek, což udělalo radost fanouškům i bojovníkům, jelikož je o tento turnaj obrovský zájem i mezi nimi.

Zatím není jisté, kdo bude na jednom či druhé turnaji startovat, mnozí se ale hlásí, a to v čele s Karlosem Vémolou či nyní šampionem Losenem Keitou.

Mladý Belgičan drží pás v lehké váze a je i prozatimním šampionem pérové váhy. Na svém Instagramu ve stories zveřejnil video ze Štvanice a připsal k tomu „Kdo by tu chtěl vidět Keitu?“.

Je tedy jisté, že on sám by měl velký zájem, ovšem není vůbec jisté, s kým by to mohlo být. V lehké váze by se nabízel Ronald Paradeiser, ten ale bude zápasit již v Oberhausenu.

Pokud by zvítězil, dost možná by si tuto šanci nechtěl nechat ujít, ovšem zápasit takto krátce po sobě a navíc nemít dostatek času se na šampiona připravit…

Pravděpodobnější je tedy zápas ve váze pérové, stále se ale nevím, jak je na tom Mate Sanikidze zdravotně a zda by vůbec mohl do zápasu naskočit.

Šanci by tak mohl dostat Ahmed Villa, který je poslední variantou v případě, že by nepřišel nikdo zvenčí. Odveta s Ivanem Buchingerem by neměla být na pořadu dne.

Zdroj: Oktagon MMA, Losene Keita Instagram

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon podepsal dlouhodobou smlouvu s Louisem Glismannem, který je po odchodu Brita horkým kandidátem na titulový zápas

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Publikováno

dne

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Projekt Tipsport Gamechanger se pomalu přechyluje do své druhé poloviny. Již v polovině června se v Oberhausenu se dočkáme dalších dvou semifinalistů.

Těmi prvními jsou David Kozma, jenž porazil Alexe Lohorého, a také Louis Glismann, který krásně udolal Melvina van Suijdama. A právě zkušený Dán bude v organizaci pokračovat.

Promotér Ondřej Novotný prozradil, že s Oktagonem podepsal dlouhodobou smlouvu a dost možná tak bude hlavním adeptem na titulový zápas poté, co odešel šampion Kaik Brito.

„Byli jsme spolu na after-party, kde za mnou přišel i s trenérem. Na ten první zápas se jim ne že nechtělo, ale říkali, že nevědí, jestli je to pro ně to nejlepší a podobně. Byli takoví, že nás znají, ale že si myslí, že by to pro ně mohlo být i lepší.

Po prvním zápase však byl Glismann vystřelený z cviček a teď přišel a říkal, že už nikdy jinam nechce. To, co s námi zažil za dva měsíce, prý ani zdaleka nezažil za celý život. Už to, jak se k němu chováme, jak ho přijímají lidi, jak se s ním fotí a kolik lásky mu dávají.

Byl úplně dojatý, samozřejmě i pod vlivem vítězství, postupu a všeho, ale podepsali jsme dlouhodobou smlouvu,“ prozradil Novotný v MMA Letem světem.

Glismann je tak blízko velkého úspěchu a krásného finančního zisku. Stačí mu ještě dvakrát zvítězit v Tipsport Gamechangeru, aktuálně ale čeká na svého semifinálového soupeře. Tím bude vítěz z dvojice Marcel Grabinski – Andreas Michailidis.

Zdroj: MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Oblíbené