Spojte se s námi


Bojové sporty

A světla zhasla. První bojovník, kterého v UFC vypnul Procházka, si připsal tvrdé KO. Takto ukončil Brazilce, který se objevuje na akcích Oktagonu

Pamatujete si debut Jiřího Procházky v UFC? Jeho soupeřem byl tehdy obávaný ranař Volkan Oezdemir, kterého nikdo nikdy neknokautoval. BJP se stal prvním, kdo to dokázal. Posléze nastal Švýcarův úpadek, nyní je ale zpět a chce si dojít pro titul. V Saúdské Arábii navíc získal cenný skalp.

Publikováno

dne

Pamatujete si debut Jiřího Procházky v UFC? Jeho soupeřem byl tehdy obávaný ranař Volkan Oezdemir, kterého nikdo nikdy neknokautoval. BJP se stal prvním, kdo to dokázal. Posléze nastal Švýcarův úpadek, nyní je ale zpět a chce si dojít pro titul. V Saúdské Arábii navíc získal cenný skalp.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Psal se 11. červenec 2020, když Jiří Procházka debutoval v UFC. Na úvod nedostal jednoduché sousto. Čelil sedmičce polotěžké divize. Volkan Oezdemir platil za tvrdého ranaře. Nikdy před tím ho nikdo neknokautoval.

Švýcar tehdy měl skóre 17-4. Sám v té době měl na kontě 12 výher na KO/TKO. Jenomže jeho granáty moravský samuraj ustál, byť byl v problémech. Ve druhém kole to pak byl on, kdo nekompromisně Oezdemira vypnul.

V ten moment začal Procházkův vzestup a naopak mírný Oezdemirův pád. Švýcar následně nestačil na Magomeda Ankalaeva. Pak sice porazil Paula Craiga, jenomže následně si s ním překvapivě poradil Nikita Krylov.

Zdálo se, že Oezdemir už nebude jako dřív. Následovala téměř roční pauza, po níž se ale vrátil zpět. V září 2023 si připsal výhru v prvním kole nad Bogdanem Guskovem. Posléze se stal devítkou polotěžké divize, nicméně přestalo se s ním počítat.

V sobotu 22. června se ale znovu objevil v kleci a mohl se přiblížit top pětce. Dostal k tomu zajímavého soupeře. Johnnyho Walkera. Brazilce mohou znát také fanoušci Oktagonu. Sám se několikrát mihl na turnajích československé organizace jako doprovod některých bojovníků.

Oezdemir chce dojít pro titul UFC

Walker nastupoval do zápasu v Saúdské Arábii jako sedmička polotěžké divize. Oezdemir, jak již bylo zmíněno, byl devítkou. Jenomže Brazilec byl v lednu ukončen Ankalaevem a měl mimo jiné zlomený nos. Bylo tak otázkou, v jaké bude formě.

Pro oba byl zápas pomyslným duelem pravdy, kdo jak na tom je. Oba by se rádi zapojili mezi uchazeče o titul. Jenomže nyní na to může pomýšlet pouze jeden, a to Volkan.

Na turnaji UFC na Blízkém východě totiž předvedl Oezdemir skvělý výkon. Walkera téměř k ničemu nepustil, tlačil a pak si připsal tvrdé ukončení v prvním kole. V čase 2:28 bylo po všem. V problémech byl Brazilec téměř od začátku. Pár kritických momentů ustál. Předposlední rána jej dostala na zem, poslední jej Švýcar poslal do říše snů.

Za zmínku pak stojí, že Walker měl v průběhu zápasu evidentně problém s nosem, který, jak už bylo zmíněný, měl po bitvě s Ankalaevem zlomený.

Po výhře si Oezdemir hodně ulevil. Uznal kvality soupeře. Následně prohlásil, že by chtěl dojít pro titul. Před sebou však má stále velká jména.

Zdroj: X, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.