Spojte se s námi


Motorsport

Giovinazzi se vrací do Formule 1! S týmem Haas odjede dva tréninky

Antonio Giovinazzi přišel o svoje místo po sezóně 2021, kdy jeho a týmového kolegu Kimiho Räikkönena nahradili ve stáji Alfa Romeo Valtteri Bottas a Čou Kuan-jü. Na trať se ve voze Formule 1 vrátí díky Haasu.

Publikováno

dne

Antonio Giovinazzi přišel o svoje místo po sezóně 2021, kdy jeho a týmového kolegu Kimiho Räikkönena nahradili ve stáji Alfa Romeo Valtteri Bottas a Čou Kuan-jü. Na trať se ve voze Formule 1 vrátí díky Haasu. Ten mu umožnil zúčastnit se dvou tréninků, konkrétně na VC Itálie a VC USA.

Italský závodník má za sebou náročnou sezónu ve Formuli E. Za tým Dragon Penske Racing nevybojoval ani bod, více než polovinu závodů ani nedojel.

Statistiky ve Formuli 1 má Giovinazzi o poznání lepší. Mezi lety 2019 a 2021 se zúčastnil 61 velkých cen a v pomalém monopostu Alfy Romeo získal 21 bodů.

Giovinazzi je společně s Mickem Schumacherem rezervní pilot Ferrari a stáj z Maranella pochopitelně chce, aby si ital vyzkoušel novou generaci formulí. Bude tak lépe připraven, kdyby musel být povolán do akce.

Osmadvacetiletý závodník už s Haasem zkušenosti má. V roce 2017 se ve voze Haas VF-17 zúčastnil sedmi tréninků.

Šéf Haasu Günther Steiner na návrat italského pilota nahlíží pozitivně. „V podobné situaci s Antoniem a Ferrari jsme byli už v roce 2017. Velký rozdíl je, že nyní má Antonio už několikaleté zkušenosti a dá nám tak kvalitnější feedback v Itálii a USA.“ řekl pro Formula 1.

Kvůli sportovním regulacím musí Haas, stejně jako každý tým, uvolnit svůj vůz v rámci prvního tréninku ještě dvakrát a to pro pilota, jenž se nezúčastnil více než dvou velkých cen.

Hlavním adeptem je rezervní pilot Haasu Pietro Fittipaldi, který závodil právě dvakrát v roce 2020, kdy zaskakoval za Romaina Grosjeana.

Zdroj: Formula 1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.