Živé výsledky
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Menšík letí po pařížské senzaci žebříčkem ATP strmě nahoru

Menšík letí po pařížské senzaci žebříčkem ATP strmě nahoru
Foto: Depositphotos

Jakub Menšík zakončil svou pařížskou pohádku v semifinále, kde po statečném výkonu podlehl Alexandru Zverevovi. Český talent dokázal favoritovi sebrat třetí set a znovu ukázal, že patří mezi nejrychleji rostoucí jména na okruhu ATP. I přes porážku letí na žebříčku ATP strmě vzhůru a dokazuje, že je velkou nadějí českého tenisu.

  • Jakub Menšík ukončil svou cestu na Roland Garros v semifinále
  • V něm nestačil na Němce Zvereva
  • Na žebříčku ATP si český tenista polepší o deset míst

Menšík padl v semifinále

Pohádkový příběh má svou tečku. Jakub Menšík padl v semifinále Roland Garros s Alexanderem Zverevem. Němec ustál i silný nápor českého talentu ve třetím setu a po výhře 7:5, 6:2, 3:6, 6:3 si zajistil už čtvrtou účast ve finále grandslamu. Menšík sice předvedl několik skvělých momentů, ale Zverev byl v klíčových výměnách trpělivější i přesnější.

Český dvacetiletý bojovník se snažil měnit rytmus, chodil na síť a po medical timeoutu dokonce získal třetí set, jenže Zverev rychle zareagoval a ve čtvrté sadě odskočil na nedostižných 3:0. Němec tak potvrdil svou zkušenost i formu, kterou si drží po celý turnaj.

Konec pařížské pohádky. Dvacetiletý Menšík vzdoroval světové trojce, finále mu ale uniklo

Konec pařížské pohádky. Dvacetiletý Menšík vzdoroval světové trojce, finále mu ale uniklo

Zverev tak v Paříži může konečně zlomit svou sérii porážek v grandslamových finále. Menšík bude mít Roland Garros 2026 spojeno se svým prvním postupem do semifinále majoru. Český hráč si také výrazně polepší na žebříčku ATP.

Strmý let žebříčkem ATP

Dvacetiletý český tenista konečně zase obrací vývoj svého umístění mezi nejlepšími hráči světa správným směrem. Letos Menšík totiž nezopakoval loňský triumf na Masters v Miami a vypadl z elitní světové dvacítky.

Ani úvodní dva antukové turnaje v této sezóně žádný velký průlom v podání rodáka z Prostějova nepřinesly. Menšík po nich padal až ke třicáté příčce na okruhu. V Paříži však přišel pro jeho kariéru velmi pozitivní impulz.

Semifinále grandslamu přináší českému tenistovi 800 bodů a skok na 17. příčku rankingu. Loni tady Menšík dohrál ve druhém kole a odvezl si o 750 bodů méně. A přesně tuto sumu teď získává na žebříčku k dobru.

Menšík zůstává druhým nejlepším Čechem. Na dvanáctého hráče světa Lehečku bude ztrácet pět pozic a 275 bodů. Českou trojkou je stále Tomáš Macháč, po něm následuje Vít Kopřiva.

Šance na další růst

Menšík má před sebou velmi nadějnou příležitost k dalšímu růstu. Během turnajů na trávě nebude obhajovat žádné nedostižné výsledky z minulého roku. Před Wimbledonem vyhrál loni na každém turnaji jeden zápas, v All England Clubu pak došel do třetího kola, kde jej vyřadil aktuální finalista Roland Garros Cobolli.

Svou letošní jízdou pařížským grandslamem si tak Menšík řekl o kvalitní pozici mezi nasazenými hráči pro další tenisové akce. Věřme, že naváže na loňské zlepšení na travnatých dvorcích a během tradiční a velmi sledované etapy sezóny ATP o něm hodně uslyšíme.

Menšík překonal Lendla a je v semifinále Roland Garros. Je jako Drago, zní od fanoušků

Menšík překonal Lendla a je v semifinále Roland Garros. Je jako Drago, zní od fanoušků

Závěrem…

Bylo to pro něj nezapomenutelné Roland Garros. Od ubojovaného postupu v rozpáleném pekle až po zkrocení brazilského prospektu Fonsecy – poslední dny byly příběhem jako z biografu. Jakub Menšík v Paříži ukázal, že loňské vítězství na Masters nebylo náhodou, a český tenis v něm má budoucnost, na kterou se můžeme jen těšit.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

Livesport Prague Open 2026: Kompletní program, kde sledovat a vstupenky

Livesport Prague Open 2026: Kompletní program, kde sledovat a vstupenky

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu