VIDEO: Medjedovič vytrolil v Římě Fonsecovy fanoušky. A ještě jim poslal pusu na dobrou noc
Ostře sledovaný brazilský supertalent João Fonseca se v Římě mohl opět opřít o bouřlivou podporu svých fans, kteří však tentokrát sehráli nečekaně výraznou roli v dramatickém duelu se Srbem Hamadem Medjedovičem. A právě Medjedovič, navzdory nepřátelské atmosféře, nakonec předvedl výkon, který mu vynesl uznání i sympatie napříč tenisovým světem.

Ostře sledovaný brazilský supertalent João Fonseca se v Římě mohl opět opřít o bouřlivou podporu svých fans, kteří však tentokrát sehráli nečekaně výraznou roli v dramatickém duelu se Srbem Hamadem Medjedovičem. A právě Medjedovič, navzdory nepřátelské atmosféře, nakonec předvedl výkon, který mu vynesl uznání i sympatie napříč tenisovým světem.
- Srbský tenista Hamad Medjedovič zvládl v Římě souboj talentů
- Zdolal devatenáctiletého Brazilce Fonsecu
- Ve vítězném gestu si vychutnal hlučné fanoušky svého soupeře
Ostře sledovaný Fonseca
João Fonseca má teprve devatenáct, ale už teď poutá pozornost brazilské veřejnosti i světového tenisu způsobem, který připomíná éru Gustava Kuertena. Jeho talent a energie na kurtu z něj dělají hráče, kterého si fanoušci rychle oblíbili. Fonseca navíc působí sebevědomě, ale zároveň sympaticky, což jeho popularitu ještě posiluje.
Jeho výkony zaujaly třeba i Rogera Federera, který vyzdvihl Fonsecovu sílu úderů a celkovou dynamiku hry. Podle Federera má mladý Brazilec „dobrou auru“ a je typem hráče, který potřebuje jen čas, aby se naučil lépe pracovat s tempem a volbou úderů. Švýcarská legenda dokonce naznačila, že Fonseca může v budoucnu bojovat o největší tituly.
Fonseca se po skvělé juniorské kariéře rychle prosadil i mezi profesionály. Stal se nejmladším Brazilcem, který vyhrál turnaj ATP, a v Basileji získal svůj první titul ATP 500. Jeho zápasy pravidelně přitahují velké a hlasité publikum, takže pořadatelé ho často přesouvají na větší kurty, aby uspokojili rostoucí fanouškovskou základnu. A právě jeho fanoušci byli na Masters v Římě v hlavní roli jeho duelu proti Srbu Medjedovičovi.
Medjedovič si vychutnal Brazilce
Hamad Medjedovič je o tři roky starší a fous méně známý než jeho rival v tomto utkání. Proti Fonsecovi musel Srb zvládnout nejen těžkého soupeře, ale i velmi vyhrocenou atmosféru na tribunách. A Fonsecovi fanoušci se v Římě opravdu předvedli. Medjedoviče během zápasu opakovaně vyrušovali a snažili se ho rozhodit.
Publikum bylo po celou dobu jednoznačně na straně Fonsecy. Jeho fanoušci reagovali bouřlivě na každý jeho úspěch a zároveň pískali na Medjedoviče, což vyústilo v jeho žádost směrem k rozhodčímu, aby diváky uklidnil. Umpire mu ale v podstatě řekl, že s hlukem nic moc nezmůže, i když se o to snaží.
Napětí vyvrcholilo v závěru třetího setu, kdy Medjedovič musel podávat za stavu 5:6. Přesto se dokázal soustředit, vybojoval tiebreak a ten ovládl jednoznačně 7:1. Po vítězství pak publiku ironicky předvedl gesto spaní a poslal mu polibek.
Medjedovic is such a personality. pic.twitter.com/MsNg5eQTu4
— José Morgado (@josemorgado) May 9, 2026
Po zápase Medjedovič s nadhledem poznamenal, že mu Fonsecovi fanoušci vlastně pomohli, protože ho jejich chování ještě víc vyhecovalo. Jeho výhra tak byla nejen sportovním úspěchem, ale i psychologickou odpovědí na nepřátelsky naladěné tribuny.
Reakce fanoušků
Podobné situace vždy lákají pozornost. Po zápase se objevila řada pochvalných reakcí na výkon i chování Hamada Medjedoviče. Někteří fanoušci ocenili jeho klid a sebevědomí v závěru utkání, jiní vyzdvihovali jeho gesto po výhře, které brali jako vtipnou a trefnou odpověď publiku, jež se ho snažilo rozhodit.
Objevily se i komentáře, že Medjedovič ukázal mentální sílu šampiona. Právě podobné momenty prý dokazují, proč je právem považován za jednoho z nejzajímavějších mladých hráčů současné generace.
Dodejme, že rodák z Novi Pazaru se po tomto vítězství přiblížil na dostřel svému dosavadnímu maximu na žebříčku ATP. Tím je 57. pozice. V dalším kole římského Masters rozhodně nebude bez šance, čeká na něj španělský lucky loser Martin Landaluce.
V diskusi se objevila i kritika části brazilského publika, které podle některých komentujících během zápasu překračovalo běžné tenisové normy. Jeden z fanoušků napsal, že takto nevychované chování může Fonsecovi spíše uškodit a postupně z něj udělat jednoho z nejméně oblíbených hráčů na okruhu.
Další komentující přirovnávají část Brazilcových fanoušků k fotbalovému publiku, což ve světě není úplně běžné a z pohledu většiny tenisových příznivců ani žádoucí.
Zdroje: Autorský článek
-

Chance LigaPřípad Chorý: Třetí červená karta už zdaleka není pouhým dílem náhody
-

HokejTakhle ho neznáte! David Pastrňák ukázal v šatně Bruins odvrácenou tvář, fanoušci mu chtějí dát céčko
-

Chance LigaNejhorší možný trest pro Slavii? Oslavy titulu bez fanoušků i tučná pokuta
-

Chance LigaPořadatelé i policie chtěli v derby pokračovat, Sparta to odmítla. Rouček prozradil podrobnosti




