Návrat legendy i americké posily: Basketbalové Brno po stříbrné jízdě znovu útočí na medaile
S vizitkou stříbrného celku z minulé sezony vystupuje v probíhajícím ročníku Maxa Národní basketbalové ligy mužů tým pod názvem PUMPA Basket Brno. Nyní je i podle očekávání účastníkem skupiny A1 nejvyšší soutěže a patří mu průběžné třetí místo v tabulce. Byť se brněnský soubor oproti loňsku docela proměnil v hráčském kádru i realizačním týmu, naznačují brněnští basketbalisté znovu medailové ambice.

S vizitkou stříbrného celku z minulé sezony vystupuje v probíhajícím ročníku Maxa Národní basketbalové ligy mužů tým pod názvem PUMPA Basket Brno. Nyní je i podle očekávání účastníkem skupiny A1 nejvyšší soutěže a patří mu průběžné třetí místo v tabulce. Byť se brněnský soubor oproti loňsku docela proměnil v hráčském kádru i realizačním týmu, naznačují brněnští basketbalisté znovu medailové ambice.
- Reprezentant Bálint odešel z Brna do německého Bambergu
- David Jelínek se vrátil ze zahraničí do české ligy
- Dalšími posilami Brna jsou Američané Cisarik a Olison
Zásadním prvkem byl po loňské sezoně odchod klíčového hráče a člena reprezentačního výběru Richarda Bálinta z Brna do německého Bambergu. Naopak na soupisku postupně během času přibyla nová jména.
Například velkou posilou se stal ještě nedávný český reprezentant David Jelínek, který strávil patnáct let v zahraničí a je nesmírně zkušeným borcem. Mimochodem, při nedělním zápase Brna v Ústí nad Labem, kde Brněnští ale prohráli 70:82, byl Jelínek nejlepším střelcem Moravanů s dvaceti body.
„Davida Jelínka dobře znám, protože se mnou kdysi hrál i jeho otec Josef Jelínek. David Jelínek se teď vrátil z ciziny a má zatím smlouvu v Brně do konce sezony, po níž by chtěl jít asi znovu do zahraničí. Záleží na tom, jak dopadneme v lize, pak se uvidí,“ řekl pro Ruik na adresu brněnské opory asistent trenéra Jan Pavlík, který se na tento post v Brně vrátil po roce. A hodnotil i současnost.
„V jedné fázi sezony jsme byli úplně rozlámaní a zranění. Bylo to těžké. Nyní jsme už víceméně kompletní, tedy až na Adama Kejvala. Hráčů je dost. Jak já říkám: všude je plno (úsměv). Zároveň přicházejí v polovině února další posily. Je tady nově Ryker Cisarik, který hrál už v Ústí. A v nejbližším zápase by měl už nastoupit i další Američan Tevin Olison,“ nastínil Jan Pavlík.
S blížícím se play-off už půjde do tuhého. Brno má jako největší motivaci touhu navázat na loňskou sezonu.
„Když se ještě ohlédneme za dosavadním průběhem sezony, tak bylo vidět, že všichni soupeři se chtěli proti nám vytáhnout právě kvůli tomu, že jsme získali loni stříbro. Škoda menší neúspěšné série, kdy jsme doplatili na marodku nebo i na to, že jsme stále hledali správnou sestavu,“ rozebíral Pavlík.
„Proto jsme i párkrát prohráli. Nejvíc nás mrzí porážky na půdě Olomoucka a USK Praha. Ale sezona je naštěstí dlouhá a pořád je o co hrát. Jsme na třetím místě, což není vzhledem k silné konkurenci na špici špatné,“ přemítal Jan Pavlík.
Ligu vede Nymburk před Pardubicemi
Tabulku Maxa Národní basketbalové ligy vede obhájce titulu Nymburk, druhé jsou Pardubice. Soutěž se hraje ve dvou nadstavbových skupinách A1 pro osm celků a A2 pro zbývající čtyři. Přímý postup do čtvrtfinále play-off si zajistí prvních šest týmů ze skupiny A1, celky ze sedmého a osmého místa se poměří s kluby z devátého a desátého místa o dvě místenky pro čtvrtfinále play-off.
Na přelomu února a března je ligová přestávka, v níž česká reprezentace mužů sehraje dva zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa se Slovinskem 27. února na půdě soupeře a v neděli 1. března odvetu v Jihlavě.
Zdroj: Autorský článek
-

HokejHoši, vy nám dáváte! Češi výpadkem proti Francii vyděsili fanoušky, ti řeší i Pastrňáka
-

Chance LigaKam zmizel Vasil Kušej? Hvězda Slavie je v hluboké krizi
-

HokejRusové na ZOH provokují. Česká sporťačka Vymětalíková prozradila, jak pochodila se stížností
-

TenisWTA Dubaj: Ředitel žádá přísný trest pro Sabalenku a Swiatek. Fanoušci věští grandslam za ropné peníze




