Tomáš Klabík se stává první českým šampionem boxu bez rukavic
Galavečer KO-W 3 přinesl jedno obrovské překvapení a postaral se o něj Tomáš Klabík. Ten totiž porazil obrovského favorita Jindřicha Byrtuse. Klabík se o zápasu dozvěděl teprve před necelými dvěma týdny, když kvůli zranění odstoupil Hála. V zápase ale obrovsky překvapil a ve třetím kole Byrtuse ukončil.

Galavečer KO-W 3 přinesl jedno obrovské překvapení a postaral se o něj Tomáš Klabík. Ten totiž porazil obrovského favorita Jindřicha Byrtuse. Klabík se o zápasu dozvěděl teprve před necelými dvěma týdny, když kvůli zranění odstoupil Hála. V zápase ale obrovsky překvapil a ve třetím kole Byrtuse ukončil.
- Prvním českým šampionem v boxu bez rukavic se stává Tomáš Klabík
- Český klenot Jindřich Byrtus překvapivě prohrál
- Obrovské překvapení na galavečeru KO-W 3
Tomáš Klabík vzal nepříjemný zápas na short notice
Když KO-W oznámilo zápas o titul českého mistra v boxu bez rukavic, diváci se měli na co těšit. V ringu se měl totiž ukázat Josef Hála, který nedávno vyhrál evropský titul v BKFC, což je nejznámější organizace boxu bez rukavic na světě.
Jenže Hála byl po zápase dost poznamenaný a přibližně dva týdny před zápasem na KO-W odstoupil. Český talent Jindřich Byrtus se tak ocitl bez soupeře a byla potřeba rychlá náhrada.
Z ničeho nic se objevil dvaadvacetiletý Tomáš Klabík, který za sebou neměl ani jeden zápas v boxu bez rukavic. Na přípravu neměl ani dva týdny a do ringu šel jako obrovský outsider. Jenže zázraky se dějí a to jsme v pátek měli šanci vidět.
Překvapení večera a Klabík je mistr České republiky
Zápas o mistra České republiky v boxu bez rukavic je připravený a může začít. Byrtus nastoupil do ringu v pozici obrovského favorita a většina diváků očekávala jeho velice rychlou výhru. Hned od začátku ale Klabík odvážně tlačil a s hlavou dolů chodí do nebezpečných přestřelek.
Hned v prvním kole je ale Klabík dvakrát počítán a lépe vypadá Byrtus. Tento průběh pokračoval i do druhého kola, kdy se Klabík velmi rychle dostal opět na počítání. Ke konci kola se však zápas začal obracet. Klabík dobře natrefoval a bylo vidět, že Byrtus nebyl ve své kůži.
Začalo třetí a rozhodující kolo. Byrtus vypadal dost unaveně a Klabík stále silně tlačil a dobře trefoval. Po chvilce vypadal Byrtus úplně vyřízený a po chvíli byl poprvé počítán. Ještě dokázal pokračovat, ale ne na dlouho.
Brzy přišly další údery, počítání a byl konec. Senzace je na světě a Tomáš Klabík se stává mistrem České republiky v boxu bez rukavic.
Co bude dál? Hála se v KO-W ukázat nemůže
Tomáš Klabík se stal mistrem České republiky a tento titul mu určitě bude chtít sebrat několik zápasníků. Zajímavé by rozhodně bylo, kdyby si pro titul mohl a zkusil přijít Josef Hála. Jenže v BKFC mu bylo řečeno, že když bude bojovat jinde, přijde o pás. Tato možnost je tedy pasé.
Další turnaj KO-W se odehraje již 15. února 2026. Každopádně box bez rukavic nabírá na popularitě a lze očekávat, že zápasů bude dost přibývat. Máme se na co těšit.
Zdroj: Autorský článek
-

Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-

BundesligaČeši řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-

FotbalReal Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-

Chance LigaAmerický sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů




