Tenis

Turnaj mistrů: Djokovič ovlivňuje program svou neúčastí

Organizátoři to někdy nemají jednoduché. Turnaj mistrů se musí obejít bez Novaka Djokoviče, vliv na dění na závěrečném podniku sezóny ATP ale srbský tenista přesto má. Jaké potíže musí v Turíně řešit a jak dopadly první zápasy zúčastněných tenistů?

Organizátoři to někdy nemají jednoduché. Turnaj mistrů se musí obejít bez Novaka Djokoviče, vliv na dění na závěrečném podniku sezóny ATP ale srbský tenista přesto má. Jaké potíže musí v Turíně řešit a jak dopadly první zápasy zúčastněných tenistů?

  • Turnaj mistrů probíhá bez Novaka Djokoviče
  • Čekání na jeho rozhodnutí způsobilo potíže s rozložením zápasů
  • Favorité vstoupili do turnaje úspěšně

Turnaj mistrů bez Djokoviče

Tak dlouho se čekalo na potvrzení jeho účasti, až bylo pozdě. Tedy minimálně z hlediska hladké organizace závěrečného turnaje letošního ročníku. Novak Djokovič do Turína stejně jako loni nedorazil.

Dobrá zpráva pro Itala Musettiho, který i přes porážku od rodáka z Bělehradu ve finále turnaje v Athénách doplnil seznam účastníků na prestižním podniku. Horší informace pro plánování utkání během prvních dnů této akce.

Hráči na Turnaji mistrů jsou rozděleni do dvou skupin. Optimálně by měli v každý hrací den nastoupit tenisté z jedné z nich. To ale letos nebylo reálné.

Organizační trable

Otálení Djokoviče způsobilo, že v Turíně nebylo ještě v předvečer startu turnaje jasno o složení jednotlivých skupin. V neděli tak vedení finálového turnaje poslalo do akce nezvykle dva tenisty ze skupiny Jimmyho Connorse a dva ze skupiny Björna Borga.

Do tradičních kolejí se podnik v Turíně vrací v úterý. Do dění se dostanou pouze singlisté ze skupiny Jimmyho Connorse. Mezi ty patří zmíněný Ital Musetti i jeden z největších favoritů Carlos Alcaraz.

A kvůli umožnění co nejdelšího odpočinku pro domácího tenistu dojde ke zdánlivému nesmyslu. Šlágr mezi Alcarazem a Fritzem se musí uskutečnit už od dvou hodin odpoledne.

Nelze se proto divit tlaku na ATP. Snahou je uzavřít napřesrok boj o Turnaj mistrů o týden dříve, tedy po Masters v Paříži. K podobným zmatkům jako letos by tak už nemělo docházet.

Favorité stoprocentní

Čtyři odehraná utkání v Turíně se zatím obešla bez překvapivých výsledků. V neděli porazil Alcaraz bez ztráty setu Australana de Minaura.

Stejný počin se povedl také světové trojce Zverevovi proti Američanu Sheltonovi. V pondělí se pak představili oba Italové. Musetti v odpoledním utkání nepřekvapil Američana Fritze a podlehl mu po setech 3:6 a 4:6.

Večerní duel hlavního favorita Jannika Sinnera s Kanaďanem Auger-Aliassimem pak byl dlouho docela vyrovnanou záležitostí. Za stavu 5:5 na konci prvního setu ale obhájce loňského triumfu zahájil šňůru pěti vyhraných gemů v řadě, po které Auger-Aliassime podstoupil krátké ošetření.

Sinner pak už z jasně vytyčené cesty k vítězství neuhnul a získal druhou sadu jednoznačně 6:1. V dalším utkání se představí ve středu.

Zdroje: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené