Živé výsledky
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR
  • OFI
    OFI
    SOF
    SOF
  • ZAB
    ZAB
    MON
    MON
  • TWE
    TWE
    QAR
    QAR

Lehečka porazil světovou trojku a v Dauhá si podruhé zahraje semifinále

Lehečka porazil světovou trojku a v Dauhá si podruhé zahraje semifinále
Foto: Hameltion, CC BY-SA 4.0

Český tenista Jiří Lehečka narazil ve čtvrtečním čtvrtfinále turnaje kategorie ATP 500 v Dauhá na jednoho z největších favoritů na titul – světovou trojku a nasazenou jedničku Carlose Alcaraze. 25. hráč žebříčku ovšem španělskou hvězdu ve více než dvouhodinovém duelu o třech setech předčil a postoupil mezi čtyři nejlepší. O finálovou účast se utká s Jackem Draperem z Velké Británie.

  • Lehečka poprvé porazil Alcaraze
  • V Dauhá ho čeká druhé semifinále
  • Zahraje si s Draperem

Jiří Lehečka prošel do čtvrtfinále katarské „pětistovky“ bez ztráty setu. Světovou patnáctku Grigora Dimitrova z Bulharska na kurtu s tvrdým povrchem porazil dvakrát 6:4 a 57. muže pořadí ATP Fabiána Maroszána z Maďarska 6:4 a 6:2.

Carlos Alcaraz na úvod Qatar ExxonMobil Open 2025 přehrál Chorvata Marina Čiliće ze závěru druhé stovky žebříčku dvakrát v poměru 6:4. V souboji s Italem Lucou Nardim, jemuž aktuálně patří 85. místo, se nadřel více. Zvítězil nad ním po téměř dvou hodinách, a to při výsledném skóre 6:1, 4:6 a 6:3.

Lehečka se s Alcarazem v minulosti na okruhu utkal jen jednou, konkrétně v roce 2023 na trávě v londýnském Queen’s Clubu. Tehdy prohrál vcelku jednoznačně – 2:6 a 3:6.

Do klání v Dauhá vstoupil mnohem lépe. Využitý brejkbol na 4:2 vzápětí potvrdil a ocitl se blízko zisku první sady. Zaváhání skutečně nepřipustil, ačkoliv se trochu trápil s proměněním setbolu. Ten čtvrtý v pořadí už nicméně zužitkoval vyhrál 6:3.

Druhé dějství moc zvratů nepřineslo, klíčovou se z konečného pohledu stala čtvrtá hra. Alcaraz v ní využil jediný brejkbol celého setu a o nabytou výhodu se v dalším průběhu připravit nenechal. Byla z toho tedy dílčí prohra Lehečky 3:6.

Čech se dostal do ztráty rovněž ve třetí sadě, v níž kvůli dalšímu ztracenému podání prohrával 2:4. Jenže koncovka utkání se mu povedla o poznání více než favoritovi. Dvěma brejky otočil skóre, přičemž proměnil hned první mečbol na 6:4.

Lehečku čeká soupeř, s nímž má vyrovnanou vzájemnou bilanci

Po velmi cenném vítězství nad jednou z největších hvězd současného tenisu tak může v Dauhá nadále usilovat o to, aby minimálně napodobil loňskou finálovou účast Jakuba Menšíka. Jeho krajan v minulém ročníku skončil těsně pod vrcholem, když v boji o titul prohrál s Rusem Karenem Chačanovem 6:7 a 4:6.

O možnost hrát o celkový triumf se Jiří Lehečka střetne v pátek s vrstevníkem Jackem Draperem. Se současnou světovou šestnáctkou a turnajovou osmičkou má vyrovnanou vzájemnou bilanci. Loni Brita porazil ve střetnutí o vítěznou trofej v Adelaide a nestačil na něj na halové akci v Paříži.

Pro Lehečku mimochodem nepůjde o premiérovou zkušenost se semifinálovou fází v Dauhá. Před dvěma roky se tam do finále nepropracoval přes Andyho Murrayho. S legendou prohrál 0:6, 6:3 a 6:7.

Druhou letošní dvojici semifinále tvoří Félix Auger-Aliassime z Kanady, 23. hráč žebříčku ATP, a Andrej Rubljov z Ruska, aktuální světová desítka. Prestižní tenisový podnik v Kataru vyvrcholí v sobotu. Přímé přenosy vysílá Premier Sport.

Zdroj: ATP

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Walking meme. Bizarní reakce soupeřky Noskové ovládla sociální sítě

Walking meme. Bizarní reakce soupeřky Noskové ovládla sociální sítě

Bejlek šokovala vyřazením Sabalenky. Fanoušci tvrdě kritizují světovou jedničku

Bejlek šokovala vyřazením Sabalenky. Fanoušci tvrdě kritizují světovou jedničku

Ukrajinka chtěla ban pro Rusky na WTA. Ruská jednička jí v Cincinnati udělila tvrdou lekci

Ukrajinka chtěla ban pro Rusky na WTA. Ruská jednička jí v Cincinnati udělila tvrdou lekci

Rusko-ukrajinské jiskření pokračuje. Kostyuk vyzve v Cincinnati po sérii pikantních střetů Andreevu

Rusko-ukrajinské jiskření pokračuje. Kostyuk vyzve v Cincinnati po sérii pikantních střetů Andreevu

Emotivní a peprný výkřik Bejlek v klíčovém momentě finále obletěl sociální sítě

Emotivní a peprný výkřik Bejlek v klíčovém momentě finále obletěl sociální sítě