Živé výsledky
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Tenisovou extraligu vyhrála pojedenácté Sparta

Tenisovou extraligu vyhrála pojedenácté Sparta
Foto: Depositphotos

Tradičně v předvánočním týdnu proběhla OSTRA Tenisová extraliga. Českou soutěž smíšených tenisových družstev ovládla poprvé od roku 2020 Sparta Praha, a získala tak svůj jedenáctý titul. V pátečním prostějovském finále porazila Přerov 5:1 na zápasy.

  • Nejúspěšnější tým historie vypadl už ve skupině
  • Ve finále v Prostějově tak hrály Sparta a Přerov
  • Pražanům k jedenáctému titulu stačily body z dvouher

V předešlých dnech se odehrály boje v základních skupinách. Z té pražské, konané v říčanské hale, postoupila Sparta po vítězstvích 5:4 nad I.ČLTK a 6:3 nad Plíšková Tennis Academy.

V moravské skupině se zrodilo překvapení, když domácí Prostějov, dvacetinásobný šampion tradiční soutěže a obhájce prvenství, v sestavě s Rebeccou Šramkovou či Vítem Kopřivou, překvapivě prohrál v regionálním derby s Přerovem 3:6. Precheza pak postup do finále potvrdila deklasováním Pardubic v poměru 6:0.

Bejlek vyhrála nad outsiderkou jasně, Nosková měla potíže

Zápasové dění na prostějovských krytých dvorcích s tvrdým povrchem začalo v pátek po desáté hodině dopolední. První finálový bod pro Spartu získal v úvodní mužské dvouhře 555. hráč žebříčku ATP Martin Krumich. O dvanáct příček hůře postaveného Dominika Kellovského porazil jasně 6:2 a 6:0.

Souběžné hraný ženský duel skončil o chvíli později a rovněž pozitivním výsledkem pro Pražany. Sára Bejlek, 161. tenistka světa, totiž potvrdila roli favoritky a nad vrstevnicí Eliškou Ticháčkovou, 1153. v hodnocení WTA, vyhrála 6:1 a 7:5.

Na třetí sparťanský bod pak dosáhl Hynek Bartoň z poloviny páté stovky žebříčku. Nad Slovákem Lukášem Pokorným, 509. hráčem pořadí, zvítězil také ve dvou setech. Jejich konečné skóre bylo 6:4 a 6:2.

Největší hvězda přerovského výběru Linda Nosková svůj tým nezklamala a zařídila snížení celkového rozdílu. Aktuálně 26. na světě ovšem s tou 151. neodehrála jednoduché utkání a výhru slavila po obratu. Dominiku Šalkovou nakonec porazila 4:6, 6:1 a 7:5.

O vítězství Pražanů rozhodl Veselý

Třísetové představení nabídlo rovněž střetnutí Jakuba Nicoda a Norberta Gombose. Čech z Prahy, nacházející se na 347. pozici, v rozhodující sadě odpověděl na soupeřovo vyrovnání a Slováka z Přerova, figurujícího na 431. místě, předčil při konečném stavu 6:3, 6:7 a 6:1.

Jiří Veselý tak v dalším odpoledním singlu mohl ziskem rozhodujícího pátého bodu definitivně rozhodnout o jedenáctém titulu pro Spartu. A to se mu v dramatu s Lukášem Kleinem ze Slovenska povedlo.

Někdejší česká jednička, momentálně však až 342. tenista žebříčku, opanovala úvodní set v poměru 6:4. Následně se 136. mužem hodnocení ATP prohrál v tiebreaku, ale zkrácenou hru rozhodujícího třetího setu naopak zvládl lépe on a po půl páté odpoledne mohl zahájit mistrovské oslavy Pražanů.

Kapitán Pražanů: Přerov byl pro nás asi o něco příjemnější, než by byl Prostějov

Zároveň automaticky skončila rozehraná čtyřhra párů Bejlek, Šalková a Nosková, Sisková a vzhledem k již nezvratnému finálovému skóre 5:1 se nekonaly ani zbylé debly. Precheza Přerov tedy první extraligový titul v historii klubu nezískala, Sparta naopak po čtyřech letech uspěla.

„Přerov byl určitě velice nepříjemný soupeř, ale samozřejmě pro nás asi o něco příjemnější, než by byl domácí Prostějov. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli,“ řekl po finále v rozhovoru pro ČT sport nehrající kapitán Sparty Ctislav Doseděl a dodal: „Je to velká euforie. Máme pořád velmi mladý tým, který letos byl tedy ještě posílený o zkušené hráče, jako je Jirka Veselý.“

Zdroj: Tenisová extraliga, Tenisový svět, ČT sport, ATP, WTA

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

Další česká Randomova? Fanoušci na sociálních sítích žasnou nad překvapeními na Livesport Prague Open

Livesport Prague Open 2026: Kompletní program, kde sledovat a vstupenky

Livesport Prague Open 2026: Kompletní program, kde sledovat a vstupenky

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

V pavouku Livesport Prague Open mezi favoritkami hrají prim Češky

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu

Do třetice to vyšlo. Krejčíková slaví první titul od svého wimbledonského triumfu