Živé výsledky
  • COR
    COR
    CAP
    CAP
  • SUN
    SUN
    LEE
    LEE
  • COR
    COR
    CRU
    CRU
  • HEN
    HEN
    DAL
    DAL
  • FK
    FK
    PRO
    PRO
  • HLU
    HLU
    Zbr
    Zbr
  • KLA
    KLA
    BAN
    BAN
  • Wis
    Wis
    Wid
    Wid
  • ROK
    ROK
    HOR
    HOR
  • FRY
    FRY
    HRA
    HRA
  • KAR
    KAR
    Vla
    Vla
  • PRB
    PRB
    OPA
    OPA
  • VYS
    VYS
    HOS
    HOS
  • Ves
    Ves
    BEN
    BEN
  • TAB
    TAB
    DUK
    DUK
  • SPA
    SPA
    ZLI
    ZLI
  • Vål
    Vål
    HAM
    HAM
  • LUB
    LUB
    JAG
    JAG
  • BOD
    BOD
    LIL
    LIL
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR

Belgie dokázala porazit oslabený Island, díky čemuž nadále zůstává stoprocentní

Belgie na své půdě přivítala hosty z Islandu. Ti však byli značně oslabeni. Chyběl Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason a před utkáním vypadl ze sestavy útočník Alfred Finnbogason. Všechny tyto ztráty rozhodně byly pro Island citelné. Nedalo se sice čekat, že by s nimi hrál Island útočněji, ale rozhodně tak mohl být nebezpečnější. V tomto utkání se až na jednu velkou šanci na nic nezmohl a Belgie víceméně bez potíží vyhrála 2:0.

Utkání dle očekávání vypadalo tak, že Belgie se snažila dobývat defenzivu Islandu. Nicméně do první šance se Rudí ďáblové dostali až v 18 minutě, když po zemi dobře poslal míč Mertens do šestnáctky a tam Batshuayi předskočil obránce a zakončoval, orazítkoval však pouze pravou tyč. Poté až ve 27. minutě se po přihrávce uvolnil v pokutovém území opět Batshuayi a vypálil, ale mířil hodně nepřesně.

Do dobré šance se v 35. minutě po pěkné spolupráci E. Hazarda s Batshuayiem dostal prvně jmenovaný Hazard, který zakončoval z hranice šestnáctky, ale Halldorsson si s jeho pokusem poradil. O chvíli později se po odrazu dostal ke střele opět Batshuayi, ale kvůli nedostatečné razanci si dokázal Halldorsson opět poradit. 41. minuta nabídla další chvíli vzrušení před bránou Islandu, nejprve v podání přímého kopu těsně zpoza vápna, kterého se ujmul Eden Hazard, ale napálil míč pouze do zdi a poté zkoušel na zadní tyč nejspíše centrovat Tielemans, ale jeho centr mířil do brány na zadní tyč a islandský gólman musel opět zasahovat.

Více se už v první půli nestalo. Belgie byla dle očekávání lepší a aktivnější. Více se drala dopředu, ale v podstatě se nedostala k žádné vyložené šanci a když už dokázali zakončit na bránu, tak Halldorsson nemusel vytahovat žádné světoborné zákroky.

Ve druhé půli se k první střele dostali Islanďané. Ze střední vzdálenosti pálil Ari Skulason, ale vysoko přestřelil. O minutu později to rovněž ze střední vzdálenosti zkoušel Tielemans, jehož rána sice byla přesnější, ale i tak minula bránu. V 61. minutě měli hráči Islandu k dispozici standardní situaci, kterou však přímo střelou z dálky zakončil Hordur Magnusson ránou nad bránu. To Belgičané o dvě minuty později zužitkovali přímý kop lépe, také z lepší pozice. Mertens obstřelil zeď a trefil pravou tyč.

A v 65. minutě padl první gól utkání. Eden Hazard poslal skvělou přihrávku za obranu do šestnáctky na pravou stranu, kam naběhl Meunier, který ještě přihrál před prázdnou branku Batshuayiovi a ten neměl problém míč umístit do sítě. Belgie tedy šla do vedení 1:0.

Žádná útočná smršť od Islanďanů však ani po inkasované brance nepřišla. Takže Belgičané dále hráli na půli soupeře, díky čemuž mohl ohrozit Halldorssona v 70. minutě Meunier, ale gólman hostujícího celku si poradil. Jak se mají provádět protiútoky nám předvedli Islanďané v 78. minutě, kdy ve třech dokázal skvěle zaútočit a Albert Gudmunsson zakončoval tváří v tvář Courtoisovi, ale mířil pouze mezi jeho nohy, což si dokázala belgická jednička pohlídat.

Jenže o tři minuty později šla Belgie do vedení 2:0. Na levé straně se skvěle uvolnil Thorgan Hazard, který poslal po zemi přihrávku do šestnáctky, kde z první pálil Hans Vakanen. Jeho střelu ještě Halldorsson vyrazit, jenže vyrážel míč přímo před sebe na Michy Batshuayie, který tak doklepl míč do sítě a přidal svou druhou branku v utkání.

Zápas se po druhé vstřelené brance Belgičanů víceméně poklidně dohrával. Jen v 90. minutě ještě zakončoval v šestnáctce Traustason, ale netrefil bránu a jako poslední zkoušel ze střední vzdálenosti pálit Porsteinsson, ale rovněž mířil nepřesně.

Tudíž utkání skončilo vítězně pro Belgii. Ta byla během utkání lepší, aktivnější a proto je výhra zasloužená. Po třech utkáních zůstávají svěřenci Roberta Martineze nadále stoprocentní, díky čemuž vládnou své skupině.

Belgie 2 : 0 Island

Sestavy: 

Belgie: Courtois – Boyata, Kompany (84. Denayer), Alderweireld – Witsel, Tielemans – T. Hazard, E. Hazard (C) (75. Vanaken), Mertens (75. Januzaj), Meunier – Batshuayi

Island: Halldorsson – Magnusson, Arnason, Fjoluson, Ingason – Skulason, Gunnarsson (C), Palsson, Sigurdsson – Gudmundsson (87. Dagur) – Traustason

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tohle je 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky a fotbalistky

Tohle je 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky a fotbalistky

Tadej Pogačar je nezastavitelný: Popáté slaví výhru Tour de France

Tadej Pogačar je nezastavitelný: Popáté slaví výhru Tour de France