Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Češi vstoupili do biatlonové sezóny pátým místem v mix štafetě

Češi vstoupili do biatlonové sezóny pátým místem v mix štafetě
Foto: Depositphotos

Letošní ročník Světového poháru v biatlonu má za sebou první závodní víkend. Česká reprezentace si během něj připsala úspěch v mix štafetě. Kvartetu ve složení Michal Krčmář, Mikuláš Karlík, Markéta Davidová a Jessica Jislová se v ní podařilo vybojovat páté místo.

Světový pohár odstartoval úvodním podnikem ve švédském Östersundu. Biatlonisté a biatlonistky v sobotu zahájili závodní sezónu smíšenými štafetami, v neděli pak poprvé nastoupili do vytrvalostních závodů.

Právě mix štafeta přinesla českým barvám první letošní rozšířené pódium. Úvodní úsek nadějně rozjel Michal Krčmář, který musel na střelnici pouze jednou dobíjet a předával Mikuláši Karlíkovi štafetu na pátém místě.

Třiadvacetiletý Karlík udržel v běžecké části tempo s těmi nejlepšími, střelbu ve stoje však začal poněkud nešťastně třemi chybnými výstřely. Rány mimo však opravil a následně českou štafetu dokonce posunul na čtvrtou příčku.

Jako třetí vyrazila na trať Markéta Davidová, která na svém úseku předvedla druhý nejrychlejší běžecký čas. Podařilo se jí udržet pozici a štafetu předávala necelou půlminutu za čelem závodu.

Úloha finišmanky připadla na Jessicu Jislovou, která závěrečný úsek zvládla absolvovat s jedním dobíjením a do posledního běžeckého okruhu vyrážela na čtvrtém místě. Těsně před cílem ji ale předjela německá reprezentantka Voigtová.

Nejrychlejší štafetu sobotního závodu předvedlo francouzské kvarteto ve složení Fillon-Maillet, Jacquelin, Brasaizová-Bouchetová a Jeanmonnotová. Druhé místo obsadil tým Norska, třetí příčka patřila reprezentantům Itálie.

Biatlonisté v sobotu nastoupili také do závodu smíšených dvojic. Český pár Tereza Voborníková a Jonáš Mareček však musel na střelnici osmkrát dobíjet, a v cíli tak bral až 12. příčku. Z vítězství se radovali domácí Švédové Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson.

Ve vytrvalostním závodě Čechy zradila střelnice

Výsledky v individuálních vytrvalostních závodech pokazila českým reprezentantům nepovedená střelba. Mezi muži vybojoval nejlepší umístění čtrnáctý Michal Krčmář. Druhým nejúspěšnějším Čechem byl juniorský mistr světa Jonáš Mareček, který si 28. příčkou vylepšil své kariérní maximum ve světovém poháru.

Bez bodů skončili další čeští reprezentanti Adam Václavík (59. místo), Jakub Štvrtecký (60. místo) a Mikuláš Karlík (88. místo). Pro své premiérové vítězství ve vytrvalostním závodě si dojel Němec Roman Rees.

Z českých žen dosáhla nejvýše třicátá Tereza Voborníková. Markétu Davidovou tentokrát potrápila střelba a navzdory rychlému běžeckému výkonu brala s pěti chybami až 44. místo.

Další dvě Češky ve startovní listině Tereza Vinklárková a Lucie Charvátová obsadily v cíli 70. a 82. pozici, Jessica Jislová do vytrvalostního závodu kvůli nachlazení nakonec nenastoupila. Nejúspěšnější biatlonistkou na startu vytrvalostního závodu byla Italka Lisa Vittozziová.

Nadcházející program Světového poháru v Östersundu

Závodníky čeká po víkendu dvoudenní odpočinek. Biatlonový program v Östersundu bude pokračovat ve středu 29. listopadu štafetou žen.

středa 29. listopadu – 15:20 štafeta ženy (4 x 6 km)
čtvrtek 30. listopadu – 15:20 štafeta muži (4 x 7,5 km)
pátek 1. prosince – 14:45 sprint ženy (7,5 km)
sobota 2. prosince – 14:45 sprint muži (10 km)
neděle 3. prosince – 14:00 stíhací závod ženy (10 km), 16:00 stíhací závod muži (12,5 km)

Zdroj: Český biatlon, ČT Sport

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Španělská reprezentace má nového trenéra, stal se jím bývalý trenér Barcelony

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod