Živé výsledky
  • SAU
    SAU
    URY
    URY
  • Pob
    Pob
    ECU
    ECU
  • SWE
    SWE
    TUN
    TUN
  • ESP
    ESP
    CPV
    CPV
  • BEL
    BEL
    EGY
    EGY
  • IRN
    IRN
    NZL
    NZL
  • FRA
    FRA
    SEN
    SEN
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • ENG
    ENG
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • CZE
    CZE
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR

Alex Pereira: Jestli si Jiří Procházka myslí, že na zemi nic neumím, tím líp pro mě. Věřím si na submisi, bude to válka!

Alex Pereira: Jestli si Jiří Procházka myslí, že na zemi nic neumím, tím líp pro mě. Věřím si na submisi, bude to válka!
Zdroj: Se souhlasem Jiřího Procházky

Je to tady. Už v noci Jiří Procházka a Alex Pereira svedou jednu z nejočekávanějších bitev tohoto roku. Váha splněna, stejně tak staredowny i mediální povinnosti. Brazilský ranař v jednom z posledních rozhovorů reagoval na slova moravského samuraje.

UFC 295 v newyorské Madison Square Garden v noci může doručit obří senzaci, ale také velké zklamání. Pro československou MMA scénu se totiž schyluje k největšímu duelu historie.

Jiří Procházka změří síly s Alexem Pereirou. Oba jsou vynikající bojovníci, oba jsou nebezpeční, oba umí své soupeře ukončovat téměř na počkání, oba se vzájemně respektují. To bylo zřejmé i z toho, jak se o sobě vyjadřují v médiích.

Moravský samuraj pak svým způsobem popíchl svého soupeře slovy o tom, že je Brazilec horší na zemi a že naopak rodák z jižní Moravy bude lepší v každém aspektu boje. Zejména slova o kvalitě boje na zemi Pereiru zaujala.

„Není to jen Jiří. Myslí si to každý, kdo se mnou bojuje. Přál bych si, aby to myslel vážně, aby tomu skutečně věřil. Mohl by pak být frustrovaný. Stejně jako asi byl frustrovaný Jan Blachowicz. Myslel si, že bude snadné mě dostat na zem,“ vyjádřil se Pereira v podcastu Trocação Franca.

Prohraje Procházka na submisi?

Obecně je pravděpodobnost, že zápas skončí na submisi z kterékoliv strany, poměrně malá. Více se věří tomu, že by tak mohl vyhrát Jiří Procházka. Nicméně Alex Pereira nechce zůstat v žádném případě pozadu.

„Pokud můj soupeř přijde s myšlením, že na zemi nic neumím, je to pro mě skvělé. Stále se vyvíjím. Trénuji s Gloverem Teixeirou. Vím, jak je pro něj těžké si mě na zemi podrobit,“ nechal se slyšet Brazilec.

Za zmínku stojí, že Procházka má na kontě 29 výher, přičemž 25 jich získal na KO/TKO a pouze 3 na submisi. I proto Pereira neočekává, že by moravský samuraj měl hned od začátku zápasu chtít přebrat boj na zem.

„Myslím, že to vyzkouší, pokud půjde do tuhého. Ale samozřejmě všechno je možné. Pokud například já budu ve skvělé pozici, kde se budu cítit dobře, tak to určitě risknu. Věřím si na submisi, tím si můžete být jisti. Vždy chci vyhrát a je jedno, jakým způsobem,“ hlásí.

Je připraven i na pětikolovou bitvu. Pro BJP má pouze slova chvály: „Nemám žádnou předpověď. Bude to válka. Všichni znáte naši historii. Jiří je agresivní a nepředvídatelný. Nevíte, kam udeří. Musím být ve střehu a chytrý.“

Zdroj: MMA Fighting, Tapology

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Pohled jen pro otrlé! Titulová bitva v boxu bez rukavic skončila děsivým zraněním a koncem kariéry

Pohled jen pro otrlé! Titulová bitva v boxu bez rukavic skončila děsivým zraněním a koncem kariéry

Je to lidsky smutné. Ondřej Novotný reaguje na další pád Davida Kozmy: Upřímně se mi trochu zalívají oči

Je to lidsky smutné. Ondřej Novotný reaguje na další pád Davida Kozmy: Upřímně se mi trochu zalívají oči

Obří bomba v Oktagonu! Novotný a spol. zlákali ostříleného veterána s 16 bitvami v UFC

Obří bomba v Oktagonu! Novotný a spol. zlákali ostříleného veterána s 16 bitvami v UFC