Živé výsledky
  • TIA
    TIA
    Yun
    Yun
  • BEI
    BEI
    Zhe
    Zhe
  • SHA
    SHA
    SDT
    SDT
  • PEN
    PEN
    PEN
    PEN
  • RON
    RON
    Wuh
    Wuh
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR
  • SLA
    SLA
    TRU
    TRU
  • PET
    PET
    KOM
    KOM
  • Vej
    Vej
    DOU
    DOU
  • BRA
    BRA
    MET
    MET
  • Kla
    Kla
    OST
    OST
  • NYR
    NYR
    KRI
    KRI
  • PRE
    PRE
    Vel
    Vel
  • JIS
    JIS
    SVI
    SVI
  • PIA
    PIA
    Wis
    Wis
  • HCK
    HCK
    KAL
    KAL
  • FRE
    FRE
    SAN
    SAN
  • TRA
    TRA
    ROC
    ROC
  • BAN
    BAN
    SLA
    SLA
  • MOR
    MOR
    BLA
    BLA

Je to šaškárna, už se nikdy nezúčastním! Max Verstappen zuřil po nuceném odstoupení z virtuálního závodu Le Mans

Je to šaškárna, už se nikdy nezúčastním! Max Verstappen zuřil po nuceném odstoupení z virtuálního závodu Le Mans
Zdroj: Bryn Lennon, Getty Images / Red Bull Content Pool

Dvojnásobný šampion Formule 1 se po několikaměsíční přípravě postavil na start virtuálního závodu 24 hodin Le Mans, kterého se kromě jiných známých jmen motorsportu účastnil i Tomáš Enge. Verstappen se ale po technických potížích rozhodl ze závodu odstoupit, následně se tvrdě opřel do organizátorů celé akce.

Verstappen závodil ve voze týmu Redline s číslem 1 spolu s Jeffreym Rietveldem, Lukem Browningem a Diogem Pintem. Hned po startu se ujal vedení, ve kterém dlouho setrval.

Závod ale začaly ovlivňovat technické problémy. Dvakrát musely být vyvěšeny červené vlajky kvůli potížím se servery. Organizátoři museli řešit i bezpečnostní rizika.

Závod byl restartován v suchých podmínkách. Server totiž pravděpodobně nezvládal déšť, který na virtuální trať padal předtím.

Sedm hodin před koncem, kdy měl Verstappenův tým minutový náskok, byl nizozemec ze hry odpojen, a než se mu povedlo připojení znovu navázat, ztratil kolo a půl.

Stejný problém se opakoval o 90 minut později. Tentokrát se úřadující mistr světa F1 rozhodl v závodě nepokračovat a odstoupil.

Vyjádření Verstappena

Svou frustraci vyjádřil pilot Red Bullu během živého vysílání na platformě Twitch. „Nedokážou ani kontrolovat svojí hru,“ citoval Verstappena server Racingnews365.

„Tohle je už potřetí co se mi to stalo, že mě vyhodili během tohoto závodu. Je to také naposledy, co se účastním, protože jaký to má smysl? Připravujete se pět měsíců, snažíte se vyhrát, a oni se s tím závodem zachází takto,“ vysvětluje 25letý pilot svůj hněv.

„Dnes jsme měli dvě červené vlajky. Déšť se nakonec zrušil, protože má možná moc velký vliv (na servery, plynulost hry – pozn. red.) a lidé jsou stále odpojování. A jednou to zasáhlo i nás a oni to neřeší, protože aby to mohli řešit, musí se odpojit více lidí,“ dodal.

Závěrem Verstappen označil celou tuto akci za šaškárnu a vtip. Organizátoři by to dle jeho slov ani neměli označovat za oficiální událost a bylo by lepší, kdyby vyřadili jejich vůz ze závodu. Ten nakonec vyhrál druhý vůz týmu Redline, jehož součástí byli i Felipe Drugovich a Felix Rosenqvist.

Zdroj: Racingnews365

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Tadej Pogačar je nezastavitelný: Popáté slaví výhru Tour de France

Tadej Pogačar je nezastavitelný: Popáté slaví výhru Tour de France

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Torcida Split: Jak vznikal nejstarší fanklub v Evropě a jaký je jeho příběh?