Živé výsledky
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

To vážně?! Rozhodčí na turnaji KSW obrali dva Čechy o výhru. Částková prohru nechápala, Martínek znechuceně gratuloval soupeři

To vážně?! Rozhodčí na turnaji KSW obrali dva Čechy o výhru. Částková prohru nechápala, Martínek znechuceně gratuloval soupeři
Zdroj: Oktagon MMA

Víkend plný skvělých MMA turnajů odstartovalo v pátek polské KSW s galavečerem s pořadovým číslem 75. Na turnaji se otevřeli hned tři zástupci České republice, největší hvězdou byl Michal Martínek. Jak si vedli?

KSW 75 nabídlo velmi zajímavou kartu. A to i pro české fanoušky MMA, když se na turnaji představili hned tři zástupci naší republiky. Konkrétně se jednalo o Petru Částkovou, Davida Martiníka a Michala Martínka.

Částková a Martiník otevírali celý turnaj

Částková svým zápasem turnaj otevírala. Čtyřicetiletá Češka se dvěma zápasy v Bellatoru si vybojovala kontrakt v KSW dvěma výhrami v domácí organizaci I Am Fighter. Postavila se proti o dvanáct let mladší bojovnici Adrianně Kreft, která ještě neprohrála.

Celý zápas se odehrál v postoji. Byl velmi vyrovnaný, nicméně větší škody na obličeji utrpěla Polka. Částková působila v zápase dobře, uvolněně. Nad svou soupeřkou mírně dominovala, jenže rozhodčí to viděli jinak.

O jediný bod vyhrála u všech Kreft. Částková byla po oznámení výsledku překvapená, ale i zklamaná. A nelze se divit. Nicméně jak již bylo zmíněno, zápas byl velmi vyrovnaný a Češka rozhodně nebyla v zápase tou horší bojovnicí.

A co na to Češka? „Podle mě to byl trošku zářez. Nevím, kam se rozhodčí dívali. Jedním z nejdůležitějších prvků je damage. A zatímco já jsem docela v pohodě, Adrianna vypadá, jako by ji přejel tank,“ svěřila se v rozhovoru pro Voyo.

V dalším zápase se představil pětadvacetiletý Martiník proti o rok mladšímu polskému talentu Kamilu Szkaradekovi. Domácí bojovník byl velkým favoritem a zejména v prvních dvou kolech své roli dostával. Českého bijce dokázal skvěle kontrolovat na zemi a získával body.

Do třetího kola však šel Szkaradek vyčerpaný, zatímco Martiník působil energicky. Nicméně pokud by chtěl Čech vyhrát, musel by zápas ukončit. A to nezvládl. Naopak. Polák jej silou vůle dokázal dostat po dvou minutách posledního kola na zem a dokonce se mu dostal do zad.

Snaha nasadit rear-naked choke ovšem nevyšla. Polský bojovník si tedy došel pro jednoznačnou výhru na body. Zadarmo ji ovšem nedostal.

Martínek blízko titulu? Rozhodčí byli proti

Michal Martínek se v prvním zápase v KSW během června předvedl ve skvělém světle. Na body s ním jednomyslně prohrál Filip Stawowy. Vzhledem k tomu, že se jedná o bývalého šampiona Oktagonu, bojovníka ACA a málem i UFC, má v polské organizaci dobré renomé.

To navíc první výhrou podpořil a není tajemstvím, že by to nemusel mít daleko k titulové bitvě. K té se mohl přiblížit už v pátek večer a to se mu málem podařilo. Nečekal jej sice nejlehčí zápas, nicméně se čtyřicetiletým Danielem Omielanczukem předvedl kvalitní výkon.

V zápase šlo znát, že je Martínek o osm let mladší. Kondičně na tom byl lépe, byl mnohem rychlejší, skvěle si držel distanc. Čech parádně kombinoval údery na hlavu a kopy na spodek, postupně polského bojovníka krásně rozebíral.

Vesměs ani nedopustil, aby měl Polák šanci na výhru. Až na druhé kolo. Zhruba v jeho polovině Omielanczuk dobře Martínka trefil. Jinak ale co do četnosti úderů, tak do damage měl jasně navrch Čech.

Jenže navzdory tomu všemu vyhrál na body polský bojovník. Na split decision. A co na to Martínek? Nechtěl si proti sobě poštvat vedení organizace a tak v kleci pouze pogratuloval soupeři k vítězství a že by nezněl znechuceně, to se říci nedá.

Zdroj: KSW, Sherdog

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Z obrovské rány vytvořil Oktagon senzaci. Škvor se zranil, Fleury bude čelit pomstě za Vémolu

Z obrovské rány vytvořil Oktagon senzaci. Škvor se zranil, Fleury bude čelit pomstě za Vémolu

Přijde Oktagon o hvězdu? Jotko je nespokojený s trestem pro Engizeka, chce ke konkurenci

Přijde Oktagon o hvězdu? Jotko je nespokojený s trestem pro Engizeka, chce ke konkurenci

„Nemrkejte, Batfalského ukončím!“ vzkazuje Khol před Štvanicí. Pak může být na řadě Roušal

„Nemrkejte, Batfalského ukončím!“ vzkazuje Khol před Štvanicí. Pak může být na řadě Roušal

Oktagon konečně rozdal tresty. Engizek i jeho bratr dostali stopku i tučnou pokutu

Oktagon konečně rozdal tresty. Engizek i jeho bratr dostali stopku i tučnou pokutu

Skandál, který Oktagon nezažil. Poražený Engizek ukradl titul a vyvolal rvačku, zaslouží si trest

Skandál, který Oktagon nezažil. Poražený Engizek ukradl titul a vyvolal rvačku, zaslouží si trest