Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Neskutečný závod MotoGP: VC San Marina nedojeli čtyři jezdci, o vítězství se bojovalo až do poslední chvíle!

Tak tohle byla podívaná! Královská kubatura MotoGP měla v neděli 4. září na programu svůj čtrnáctý podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu San Marina. Tu ovládl Francesco Bagnaia a svým vítězstvím přepsal historii továrního Ducati. Závod pak nedokončili 4 jezdci.

Do Gran Premio Gryfyn di San Marino e della Riviera di Rimini, jak zní oficiální název Velká cena San Marina MotoGP odstartoval po skvělé kvalifikaci z pole position Jack Miller na Ducati. V první řadě jej pak doplnil Enea Bastianini, jenž v příští sezóně v továrním Ducati právě Australana Millera nahradí.

Třetí příčku na startu po kvalifikaci ukořistil Marco Bezzecchi, jenž aktuálně hájí barvy týmu Mooney VR46 Racing Team. Jak vypadalo celé pořadí na startovním roštu Velké ceny San Marina, na to se můžete sami podívat v níže přiloženém twitterovém příspěvku.

https://twitter.com/MotoGP/status/1566391459347152901?s=20&t=A4uoFIQBFLM1zJRCik6eaA

Dramatický start

Po zhasnutí všech světel byli fanoušci svědky hromadné havárie už v první zatáčce, jejíž součástí byli Pol Espargaro, Johann Zarco a Michele Pirro. Vedení po startu sice Miller udržel, jenže v druhém kole spadl v zatáčce číslo 4 a propadl se na poslední příčku.

Parádní start pak předvedl Francesco Bagnaia, který se dostal na třetí místo. Ve druhém kole havaroval také Bezzecchi. Třiadvacetiletý rodák z Rimini neudržel svůj motocykl v zatáčce číslo 10, v závodě ale byl schopen pokračovat.

Třetí kolo přineslo několik zajímavých soubojů na trati. Na první místo se dostal Ital Bagnaia, naopak druhé místo před Maverickem Viňalesem neudržel Bastianini.

Kromě atraktivního závodě jsme se ale ve třetím okruhu „dočkali“ dalších pádů, když ve čtvrté zatáčce kolidovali Franco Morbidelli a Fabio Di Giannantonio. Druhý jmenovaný ale ve Velké ceně San Marina mohl pokračovat.

Parádní výkon v úvodních kolech zaznamenal také Alex Márquez, jenž se po startu z šestnáctého místa probojoval po sedmi kolech už na devátou příčku.

Bagnaia, Viňales, Bastianini, Marini, Quartararo, Aleix Espargaro, Martin, Rins, Alex Márquez a Oliveira – takto vypadalo pořadí elitní desítky po deseti kolech Velké ceny San Marina.

Parádní bitva několika jezdců

Bagnaiovi se ovšem svým pronásledovatelům nepodařilo ujet, a tak fanoušci sledovali souboj hned čtyř jezdců o první místo.

https://twitter.com/MotoGP/status/1566401145203032066?s=20&t=QEdhsVlJwb-VdXqz6EiYvQ

První čtyřka si v průběhu dalších kol vypracovala na pátého Fabia Quartarara náskok v podobě jedné vteřiny. Úřadující mistra světa zase pronásledoval vedoucí čtveřici s bezpečným 2,2vteřinovým náskokem na šestého Aleixe Espargara.

Z elitní desítky mezitím vypadl Alex Márquez, kterého předjel Brad Binder na KTM. Její pořadí po 17 kole pak vypadalo následovně: Bagnaia, Viňales, Bastianini, Marini, Quartararo, Espargaro, Rins, Martin, Binder, Oliveira.

Ve dvacátém kole výrazně ztratil na tempu Luca Marini a zřejmě v důsledku jakéhosi technického problému vypadl z bojů vedoucí čtveřice jezdců. I přes jeho náskok na pátého Quartarara činil necelé dvě vteřiny.

Šestý Espargaro ve službách tovární Aprilie postupně stáhl ztrátu na Francouze Quartarara na 1,5 sekundy. Na osmou příčku se mezitím před Jorgeho Martina Jihoafričan Binder.

Parádní finiš

Bitvy o vítězství se v posledních kolech nezúčastnil ani Viňales, který postupně ztratil kontakt s lídry závodu Bagnaiou a Bastianinim, jejich náskok činil necelé tři vteřiny. Tři kola před koncem Quartararo stáhl své manko na Mariniho už na necelé čtyři desetiny sekundy.

V posledním kole si to o vítězství tedy rozdali Bagnaia a Bastianini, přičemž fanoušci byli svědky neuvěřitelného finiše!

Bastianini přezdívaný „El Bestia“ doslova vystřelil z poslední zatáčky a atakoval lídra Bagnaiu na cílové rovince, byť nakonec neúspěšně. Italský jezdec ve službách Ducati však zvítězil s náskokem pouhých 34 tisícin sekundy!

https://twitter.com/MotoGP/status/1566406590890217472?s=20&t=nUTKk_w_kFdYo0Ibc2IZOQ

Bagnaia tak vyhrál už počtvrté za sebou a přepisuje historii závodního týmu Ducati. Tento tým totiž nikdy ve svých dějinách nezvítězil ve čtyřech podnicích v řadě. Bagnaia také stáhl náskok lídra šampionátu Quartarara už na 30 bodů a boj o mistrovský titul tak bude ještě velmi napínavý.

Ve výše přiloženém twitterovém příspěvku si také můžete prohlédnout konečné pořadí elitní desítky, do které se nakonec úspěšně nazpět probojoval Alex Márquez.

Zdroj: MotoGP

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Španělská reprezentace má nového trenéra, stal se jím bývalý trenér Barcelony

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod