Živé výsledky
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Macík zajel na Dakaru vynikající výsledek! Jak si vedou Češi po deváté etapě?

Macík zajel na Dakaru vynikající výsledek! Jak si vedou Češi po deváté etapě?
Zdroj: Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool

Devátou etapou pokračuje dakarská rallye. Naprosto skvělou jízdu předvedl v kamionech Martin Macík, jenž si vyjel třetí místo a rozdělil tak dominantní Rusy! Naopak Martin Prokop nebyl se svým výsledkem vůbec spokojen. Jak si vedli Češi v úterních erzetách?

Pro úžasné třetí místo si v kamionech dojel rodák z Benešova. Macík byl dokonce po většinu deváté etapy na druhém místě, v závěru jej však o pouhé tři vteřiny předčil lídr průběžného pořadí, Rus Dmitrij Sotnikov.

Dvaatřicetiletý český závodník byl po dojezdu nicméně krapet naštvaný, a to konkrétně na Ignacia Casaleho.

„Je to škoda, mohli jsme mít na vítězství, ale bohužel nás Ignacio nechtěl pustit před sebe. Vůbec nevíme proč, vždyť mu vůbec o nic nešlo. Od sedmdesátého kilometru jsme jeli za ním, docvakli jsme ho, ale nemohli předjet. Jsme naštvaní, ale třetí místo je super,“ řekl Macík po dojezdu, jehož cituje server Sport.cz.

Aleš Loprais zakončil své působení v úterní erzetě na příčce šesté, přičemž na vítěze Eduarda Nikolajeva ztratil šest minut a čtyři vteřiny. V průběžném pořadí zůstává pořadí nejlepších pěti jezdců neměnné – lídrem je stále Sotnikov pronásledovaný Nikolajevem a Antonem Šibalovem, Lopraisovi patří stále čtvrté místo. Macík je rovněž pořád devátý.

Deváté etapě v motocyklech kraloval José Ignacio Cornejo, jenž hájí barvy týmu Monster Energy Honda. Martin Michek dojel patnáctý a musíme uznat, že nepředvedl vůbec špatný výkon. Díky tomuto umístění se posunul v průběžném pořadí na pozici číslo 19.

Další český závodník Jan Brabec se musí spokojit se čtyřiadvacátým místem, přičemž mu zatím celkově patří 22. příčka.

Kategorii automobilů kraloval v deváté etapě tým Toyota Gazoo Racing. Vítězství totiž bere Giniel de Villiers, druhý skončil Henk Lategan a třetí Násir al-Attíja. Pondělnímu vítězi, Mattiasi Ekströmovi, musí stačit čtvrtá příčka. Nejlepší pětku pak uzavírá Francouz Sébastien Loeb.

Jedenáct minut a 27 vteřin ztratil na de Villierse Prokop, jenž viděl cíl až jako dvaadvacátý. Po dojezdu byl samozřejmě hodně naštvaný a na svůj výkon nebyl zrovna hrdý. V rozhovoru pak uvedl, že motor jeho auta byl velmi slabý a soupeři jezdili o 15 až 20 kilometrů v hodině rychleji. Určitá frustrace na něm tedy byla znát.

I přesto mu každopádně stále patří osmá příčka v průběžném pořadí. Čtyřkolkář Zdeněk Tůma bere z úterní etapy až sedmé místo, celkově je ovšem pátý. V kategorii lehkých prototypů drží prozatímní sedmou příčku Josef Macháček.

Zdroje: Rallye Dakar, Sport.cz

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

Tour de France 2026 program: Etapy, trasa a Češi na startu

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

TOP 10 největších fotbalových stadionů světa

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Diamantová liga 2026: Kompletní program všech mítinků a kde sledovat

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Kde sledovat sport živě: Televizní práva sportovních přenosů v ČR

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod

Diamantová liga Lausanne 2025: Přehledné informace a kde sledovat závod