Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Španělé odehrají svůj poslední kvalifikační zápas v Izraeli

Publikováno

dne

Zápas cti, i tak by se dal nazvat duel Izraele se Španělskem v Jeruzalémě. Zatímco tým Španělska má postup na Mistrovství světa v Rusku jistý, tým Izraele může skončit nejlépe třetí.

Španělé v celém kvalifikačním cyklu odehráli čtyři venkovní zápasy a uhráli deset bodů při skóre 2:13, ztratili pouze na půdě Itálie, když na Juventus Stadium v 82.minutě z pokutového kopu vyrovnal veterán Daniele De Rossi a stanovil tak konečný stav 1:1. To Izrael doma ve čtyřech duelech vyhrál pouze s Lichtenštejnskem 2:1.

V nemilosti fanoušků se ocitl Gerárd Piqué, jehož při domácím zápase s Albánií hlasitě vypískali, pro jeho veřejnou podporu Katalánska. Několik hráčů se veřejně postavilo za zkušeného stopera, který má v reprezentaci na kontě přes 70 startů. Nicméně vše je to věc názorů a je těžké to nějak ovlivnit.

Španělsko bude postrádat Thiaga Alcantaru pro zranění a pro karetní tresty nenastoupí Piqué ani David Silva. Nejvetší absencí na straně domácích bude Zahavi. Bývalý kapitán skončil v reprezentaci v září po skandálu s kapitánskou páskou, kdy byl vyřazen z týmu.

Zahavi tehdy zareagoval na vypískání vlastních fanoušků po prohře s Makedonií stržením pásky. „Naše země neví, jak se chovat ke svým nejlepším sportovcům. Přijde mi neuvěřitelné, že fanoušci vypískají vlastní mužstvo. Nechtěl jsem na hřišti reagovat tak prudce, ale stalo se,“ uvedl Zahavi.

Izrael využil výhodu domácího prostředí ze čtvrtiny. Uhrát pouze tři body s posledním týmem skupiny Lichtenštejnskem asi nebylo v kvalifikačních plánech trenérského štábu Izraele, proto se dá očekávat, že Španělsko by si mělo odvést povinné tři body, přestože už je ve hře pouze čest.

Dá se předpokládat, že šanci v dresu Španělska dostanou hráči, kteří v kvalifikaci nedostali tolik prostoru, nicméně kvalita a šíře kádru je na straně Španělů. Nevidím důvod, proč by Španělsko mělo zápas vypustit a to i při obměně sestavy trenéra Lopeteguieho, která je dost možná. Věřím že Španělsko uspěje a zakončí kvalifikaci výhrou.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.