Spojte se s námi


Repre

Španělé odehrají svůj poslední kvalifikační zápas v Izraeli

Publikováno

dne

Zápas cti, i tak by se dal nazvat duel Izraele se Španělskem v Jeruzalémě. Zatímco tým Španělska má postup na Mistrovství světa v Rusku jistý, tým Izraele může skončit nejlépe třetí.

Španělé v celém kvalifikačním cyklu odehráli čtyři venkovní zápasy a uhráli deset bodů při skóre 2:13, ztratili pouze na půdě Itálie, když na Juventus Stadium v 82.minutě z pokutového kopu vyrovnal veterán Daniele De Rossi a stanovil tak konečný stav 1:1. To Izrael doma ve čtyřech duelech vyhrál pouze s Lichtenštejnskem 2:1.

V nemilosti fanoušků se ocitl Gerárd Piqué, jehož při domácím zápase s Albánií hlasitě vypískali, pro jeho veřejnou podporu Katalánska. Několik hráčů se veřejně postavilo za zkušeného stopera, který má v reprezentaci na kontě přes 70 startů. Nicméně vše je to věc názorů a je těžké to nějak ovlivnit.

http://gty.im/858555946

 

Španělsko bude postrádat Thiaga Alcantaru pro zranění a pro karetní tresty nenastoupí Piqué ani David Silva. Nejvetší absencí na straně domácích bude Zahavi. Bývalý kapitán skončil v reprezentaci v září po skandálu s kapitánskou páskou, kdy byl vyřazen z týmu.

Zahavi tehdy zareagoval na vypískání vlastních fanoušků po prohře s Makedonií stržením pásky. „Naše země neví, jak se chovat ke svým nejlepším sportovcům. Přijde mi neuvěřitelné, že fanoušci vypískají vlastní mužstvo. Nechtěl jsem na hřišti reagovat tak prudce, ale stalo se,“ uvedl Zahavi.

http://gty.im/844171574

 

Izrael využil výhodu domácího prostředí ze čtvrtiny. Uhrát pouze tři body s posledním týmem skupiny Lichtenštejnskem asi nebylo v kvalifikačních plánech trenérského štábu Izraele, proto se dá očekávat, že Španělsko by si mělo odvést povinné tři body, přestože už je ve hře pouze čest.

Dá se předpokládat, že šanci v dresu Španělska dostanou hráči, kteří v kvalifikaci nedostali tolik prostoru, nicméně kvalita a šíře kádru je na straně Španělů. Nevidím důvod, proč by Španělsko mělo zápas vypustit a to i při obměně sestavy trenéra Lopeteguieho, která je dost možná. Věřím že Španělsko uspěje a zakončí kvalifikaci výhrou.

Reklama

Fotbal

Kvalifikační skupina? Island moc dobře známe, hráči Dánska se pohybují na nejvyšší evropské úrovni, řekl Suchopárek

Česká fotbalová reprezentace U21 zná své soupeře pro nadcházející kvalifikaci na mistrovství Evropy 2025, která započne na podzim. Výběr kouče Jana Suchopárka je v pětičlenné skupině, která působí na první pohled velmi vyrovnaně.

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace U21 zná své soupeře pro nadcházející kvalifikaci na mistrovství Evropy 2025, která započne na podzim. Výběr kouče Jana Suchopárka je v pětičlenné skupině, která působí na první pohled velmi vyrovnaně.

Češi se vyhnuli gigantům a z prvního koše dostali Dánsko, které patřilo mezi slabší. Ovšem ze třetího silný Island, který nám zatápěl v baráži a i díky vynikajícímu Matěji Kovářovi jsme nakonec udrželi domácí remízu.

Čtvrtý koš poslal do naší skupiny Wales, pátý poté Litvu. Vzhledem k tomu, že se nacházíme ve skupině I, nemáme pátého soupeře.

„Jde o vyrovnanou skupinu, která nemá úplně vyloženého favorita. Myslím, že půjde o velmi zajímavé zápasy ve venkovním i domácím prostředí.

Nyní je těžké předvídat, v jaké aktuální formě týmy na startu kvalifikace budou, ale očekávám hlavně vyrovnané souboje,“ řekl po losu trenér Suchopárek.

Postup z této skupiny rozhodně není samozřejmostí, ostatně přímo postoupí vítězové skupin a tři nejlepší týmy na druhých místech. Šest dalších celků poté čeká nevyzpytatelná baráž.

„Dánsko na první pohled možná není úplný top tým. Ale už v minulé kvalifikaci hrálo velice dobře, mají velmi vysokou kvalitu s výbornými hráči, kteří se pohybují na nejvyšší evropské úrovni,“ dodal trenér.

Island je už nám moc dobře známý. Češi tedy mohou svou skupinu vyhrát, ovšem hrozit může i Wales, který již není žádným ořezávátkem. V nadcházející kvalifikaci tedy bude potřeba každý bod.

Zdroj: česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Šok pro Francii! Raphaël Varane se rozhodl ukončit svou reprezentační kariéru. Jedním z důvodů je nesnesitelná herní vytíženost

Hvězdný obránce Raphaël Varane se podle posledních informací chystá ukončit svou reprezentační kariéru. Důvody jsou však zcela prosté a má to co dočinění s něčím, čeho se vlastně všichni ve fotbalového prostředí obávali. A to náročného herního programu.

Publikováno

dne

Hvězdný obránce Raphaël Varane se podle posledních informací chystá ukončit svou reprezentační kariéru. Důvody jsou však zcela prosté a má to co dočinění s něčím, čeho se vlastně všichni ve fotbalového prostředí obávali. A to náročného herního programu.

Varane debutoval v seniorské reprezentaci Francie při vítězství nad Gruzií v březnu 2013 během kvalifikačního utkání na mistrovství světa 2014. Díky jeho výkonům se rychle zařadil do základní sestavy Les Bleus, ačkoliv kvůli zranění stehna se nemohl zúčastnit Eura 2016.

O dva roky později však byl na mistrovství světa naprosto nepostradatelnou součástí národního týmu, když odehrál každou minut a vstřelil úvodní gól ve čtvrtfinálovém duelu proti Uruguayi.

Nutno podotknout, Varane se stal teprve čtvrtým hráčem v historii, který ve stejném roce vyhrál jak mistrovství světa, tak i Ligu mistrů. Před ním to dokázali Christian Karembu (1998), Roberto Carlos (2002) a Sami Khedira v roce 2014.

Devětadvacetiletý rodák z Lille byl také nedílnou součástí týmu Francie při vítězství v Lize národů v roce 2021.

No a úplně naposledy byl velikou oporou francouzského národního týmu na mistrovství světa v Kataru. Dlužno dodat, Varane celkově za seniorský národní tým Francie odehrál už 93 zápasů a zapsal v nich 5 gólů.

Účastnil se třech světových šampionátů, jednoho evropského nebo už výše zmíněné Ligy národů. No a nyní, jak píší servery Goal a Daily Mail, Varane oznámí konec své reprezentační kariéry.

Ostatně píše o tom také Le Parisien. Varane by tak následoval svého krajana Huga Llorise. Stoper Manchesteru United pak jako dva hlavní důvody označil, že velice náročný herní program, čehož se ostatně mnozí obávali, si začal vybírat svou daň.

A v neposlední řadě také chce trávit více času se svou rodinou. Navíc je to zcela pochopitelné. Varane navíc také musí myslet na svou klubovou kariéru. V probíhajícím ročníku už jej totiž neminula zranění nohy či kotníku samotného.

Zdroje: Goal, Daily Mail, Le Parisien, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Lvíčata v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2025 narazí na Dánsko či Island!

Lvíčata postoupila na letošní Euro, již brzy se ale mohou těšit na kvalifikaci na to následující, které se bude konat na Slovensku v roce 2025. Jaká skupina na naší jednadvacítku čeká?

Publikováno

dne

Lvíčata postoupila na letošní Euro, již brzy se ale mohou těšit na kvalifikaci na to následující, které se bude konat na Slovensku v roce 2025. Jaká skupina na naší jednadvacítku čeká?

V létě se naše jednadvacítka zúčastní mistrovství Evropy, krátce poté již bude bojovat o to, aby si zahrála i na tom následujícím. ME U21 2025 se totiž bude konat na Slovensku!

„Skutečnost, že se příští EURO jednadvacítek koná na Slovensku, je pro nás samo o sobě  motivací. Naše jednadvacítka tam před lety získala stříbro a měla na tribunách velkou podporu.

Pro nás i fanoušky to je určitě zajímavé a všichni bychom si přáli, abychom na tom mistrovství hráli. A věřím, že se nám na něj povede postoupit,“ řekl pro web reprezentace trenér Jan Suchopárek.

Dnes jsme se dočkali i losu skupin, přičemž nás čeká zajímavý kvalifikační cyklus. Postup bude opravdu náročný, avšak rozhodně ne nemožný.

Z prvního koše jsme dostali Dánsko, které patřilo mezi slabší. Ovšem ze třetího silný Island, který nám zatápěl v baráži a i díky vynikajícímu Matěji Kovářovi jsme nakonec udrželi domácí remízu.

Čtvrtý koš poslal do naší skupiny Wales, pátý poté Litvu. Vzhledem k tomu, že se nacházíme ve skupině I, nemáme pátého soupeře.

Skupina je poměrně náročná na postup, jelikož přímo postoupí vítězové skupin a tři nejlepší týmy na druhých místech. Šest dalších celků poté čeká nevyzpytatelná baráž.

Ovšem první příčka rozhodně není nereálná. Jak vypadají zbylé kvalifikační skupiny na Mistrovství Evropy U21 2025 na Slovensku?

Los kvalifikace ME U21 v roce 2025:

  • Skupina A: Itálie, Irsko, Norsko, Turecko, Lotyšsko, San Marino.
  • Skupina B: Španělsko, Belgie, Skotsko, Maďarsko, Kazachstán, Malta.
  • Skupina C: Nizozemsko, Švédsko, Gruzie, Severní Makedonie, Moldavsko, Gibraltar.
  • Skupina D: Německo, Polsko, Izrael, Bulharsko, Kosovo, Estonsko.
  • Skupina E: Rumunsko, Švýcarsko, Finsko, Albánie, Černá Hora, Arménie.
  • Skupina F: Anglie, Ukrajina, Srbsko, Severní Irsko, Ázerbájdžán, Lucembursko.
  • Skupina G: Portugalsko, Chorvatsko, Řecko, Bělorusko, Faerské ostrovy, Andorra.
  • Skupina H: Francie, Rakousko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Kypr.
  • Skupina I: Dánsko, Česko, Island, Wales, Litva.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Oblíbené