Reklama

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno

“Konečně!” chtělo by se říci. Doposud se čekalo, zdali nějaký sponzor zareaguje na stále nové a nové informace týkající se korupčního prostředí v českém fotbale. Jako první se ozvala společnost WEDOS.

Ke vší smůle pro Zbrojovku Brno a Dynamo České Budějovice se společnost rozhodla, že nechce podporovat český fotbal, jelikož chce, aby fotbalové prostředí bylo čisté. Oznámila to na svých webových stránkách.

„S lítostí oznamujeme, že jsme se rozhodli ukončit jakékoliv aktivity související s českým fotbalem. V posledních týdnech cítíme, že naše značka je silně poškozována mnoha kauzami a zákulisními machinacemi v pozadí českého fotbalu,“ stojí v oznámení.

Společnost přiznává, že se dlouho pozadím českého fotbalu nezabývala, jelikož jí to přímo netýkalo a reklama na dresech či stadionu fungovala skvěle. „Jenže jsme již zachytili první indície, že to celé poškozuje naši značku, a tak musíme začít jednat,“ uvádí WEDOS.

Po zatčení Romana Berbra sice společnost doufala, že se situace zlepší. „Jenže poslední 3-4 kola přinesla několik kontroverzních rozhodnutí. Různé zákroky, “penalty” a “nepenalty” a VAR doslova “ohnutý”, kam bylo potřeba. Ono se to přeci nějak obhájí… V zahraničí umějí zrušit nesprávně uloženou červenou kartu a v ČR se to “okecá” a obhájí. Vidíme, že se to vše vrací do starých kolejí a u toho nechceme být,“ pokračuje vyjádření.

WEDOS však věří projektům, které se snaží o čistý fotbal. Navíc klubům, jež sponzoruje, finančně splní domluvené smlouvy, jen bude chtít své jméno vyškrtnout z dresů i jména stadionu. Dokonce zvažovala, že by namísto značky WEDOS na dresech bylo logo některého z projektů bojujících za očištění fotbalu.

Proti ale je fakt, že by za to klubu mohla hrozit kontumační prohra, čemuž se společnost diví. WEDOS tedy vyzývá další sponzory, aby přestaly poskytovat prohnilému prostředí své finance.

„Zavolejte nám, až ten fotbal přeinstalujete. Do té doby si ho plaťte sami,“ stojí v otevřeném dopise pro český fotbal. WEDOS pak dodává, že současná situace evidentně většině klubů vyhovuje a všichni na to koukají tak, že chtějí-li fungovat, musí být součástí chobotnice.

„Už to není chobotnice, ale pěkná krakatice, která má chapadla od klubů v okresním přeboru, přes okresní výbory a kraje až po prvoligové kluby. Vidíme, že čistý fotbal tady jen tak nebude. Nevěříme tomu,“ stojí rovněž v dopise.

Připojí se k tomuto kroku společnosti WEDOS i jiní sponzoři?

Zdroj: WEDOS

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Toto rozhodnutí by měli následovat i ti zbývající sponzoři.Při nedostatku financí se všichni šíbři,co na těch podvodech vydělávali velké peníze,z fotbalového prostředí ztratí..Už nebudou vydělávat.Dále by se měl vydat zákaz činnosti sázkových kanceláří ve sportu vůbec.Tím se dá sport snadněji zkorumpovat,právě přes sázky.Státní dotace pouze na mládež!Jak plakali bafuňáři ohledně financí,že nemohou jet na zahraniční zasedání!To ohromné množství peněz ve fotbalovém prostředí jej definitivně zlikviduje,stejně jako jiné sporty.Pak už žádná zábava nebude.

  2. Je ostuda všech sponzoru že to to již dávno neudělali ! Svěči to o nulovém moralnim kreditu všech majitelu a šefu těch to firem ! A přesně jak píše pan Majevský státní dotace jen a pouze na mládež ti dospělí ať si na sebe vydělají nebo si najdou sponzora takového troubu a blba jako je Křetinský který “sponzoruje” armádu kámošu pro klub zcela zbytečných a další armádu zcela pruměrných kopáču + 6-7 hráču o kterých se dá řici že jsou fotbalisté hodni Spartě!

  3. Jen je třeba doufat,že budou následovat další společnosti,které cpou do korupčního prostředí desítky milionů korun.Zatím lze usoudit,že celá řada firem vyplachuje v tomto pokřiveném Fačru peníze,aby nemusela danit a mohla si vytvořit černé fondy.Příklad pošlete nám ofiko 10 Mega mi Vám vrátíme trojku v hotovosti bokem vypláchneme to,jako náklady na chod klubu a hlavně na mládež.Samozřejmně si odsypou po půl Mega rádoby manažeři co to sprostředkovali.To stejné se děje u přestupů.Kdyby si to třeba nechal vyšetřit pan Mgr.Křetínský o kolik ho kamarádičci na přestupech desítek polentérů očesali,tak by nevylezl 10 let na ulici.Prohlášení vše mládeži jsou jen krytím ,jak vybílit získané peníze od sponzorů.Stačí se zeptat rodičů,kolik platí za žáka ročně v ligových oddílech.Před těmito sponzory smekám a doufám,že budou následovat další.On až si to např.Starka v Palermu nebo Velký čáp bude muset platit sám,tak bude hrát Jablonec kraj a Palermo se Sedlčanama.Dokud tam sype stát na mládež a sponzoři ,tak tyto podrazácké oddíli jsou stále prvoligové.

    • Ono je to bohužel Křetinskému jedno on rád cpe miliony do kapes svých kámošu spolužaku protekčáku nýmandu mamanku za nic respektivě za dokonalé více než 16 leté kurvení Sparty ☹ Ale jinak máte pravdu sponzoři + novináři + fanoušci jsou jediní kteří s tou mafii v Českém fotbale mohou během kratké doby něco udělat ! I když pokud by se do čela fotbalu měl dostat Šmicer a jeho studio kamarád bylo by to stejné neštěstí jakého jsme svědky ve Spartě !

  4. Ono je pravda trošku někde mezi. Wedosu nastávají horší časy, už se objevuje jejich lepší konkurence, tudíž ani penízků asi není nazbyt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Vlastní góly brankářů? Donedávna nikdo, během skupin Eura rovnou tři

Když se stane něco na velké akci, často je to na dlouhou dobu naposledy. Jinak je tomu v případě letošního počinu brankářů na Euru. Ti totiž rozjeli trend vlastních gólů, z nichž hlavně ten poslední byl malinko kuriózní.

Čtvrtý Čech v Premier League? Burnley poslalo nabídku na Pavlenku

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Matěj Vydra, to jsou čeští hráči, kteří v poslední sezóně nastupovali v Premier League. V nové sezóně by mohl alespoň jeden Čech přibýt, spekuluje se o Jiřím Pavlenkovi.

Koho sledovat v osmifinále Eura? Pět nenápadných hvězdiček, které stojí za vaši pozornost

Romelu Lukaku, Cristiano Ronaldo, Georginio Wijnaldum nebo Patrik Schick, to jsou hlavní hvězdy skupinové fáze Eura. Najdeme ale i hráče, kteří mají na postupu svého národního týmu velký podíl, přesto se o nich nemluví, respektive nepíše.
Reklama