Spojte se s námi


Fortuna liga

Protestů sparťanské lavičky si začínají lidé všímat, karet přibývá. Není už tlak na rozhodčí přehnaný?

Pražská Sparta ztratila dva body za remízu s Mladou Boleslaví, domácím rozhodně nepřidala červená karta Angela Preciada. Zároveň si však lidé začínají čím dál více všímat nevybíravého chování lavičky Sparty směrem k rozhodčím.

Publikováno

dne

Pražská Sparta ztratila dva body za remízu s Mladou Boleslaví, domácím rozhodně nepřidala červená karta Angela Preciada. Zároveň si však lidé začínají čím dál více všímat nevybíravého chování lavičky Sparty směrem k rozhodčím.

Před pár lety bylo v českém fotbale velké téma chování lavičky pražské Slavie. Dle mnohých bylo až „buranské“ a ostudné, zejména kvůli častému řvaní na rozhodčí, ať už hlavního, pomezního či čtvrtého.

Slovně velice aktivní byli zejména Zdeněk Houštecký s Pavlem Řehákem, naštvat se ale uměl i sám Jindřich Trpišovský. Když přišel do Sparty Brian Priske, byl prezentován jako distingovaný gentleman, který si svou cestu razí spíše slušností.

Jenže v poslední si fanoušci, ale i odborná veřejnost začíná všímat, že na sparťanské lavičce už to také trochu přehánějí. Duo Brian Priske a Lars Friis vehementně protestuje při každém písknutí proti Spartě, přidávají se i další členové realizačního týmu a čtvrtý rozhodčí má často co dělat, aby situaci uklidnil.

Však také Priske s Friisem poctivě sbírají žluté karty. Hlavní kouč dokonce nasbíral již čtyři, takže příští zápas v Ďolíčku bude sledovat pouze z tribuny. Celkově s nedisciplinovaností má Sparta letos velké problémy.

Sparťanský tlak na rozhodčí

V sezóně nasbírala již 11 červených karet, z toho v české nejvyšší soutěži jich bylo 9. K tomu navíc přišlo několik žlutých karet za nesportovní chování, přesněji za protesty k rozhodčím. Je tak otázkou, zda lavička Sparty jde hráčům dobrým příkladem a časté vylučování není i důsledkem právě jejího chování.

Je jasné, čím se Priske a spol. častými protesty snaží dosáhnout. Prakticky toho stejného, o co se dříve snažil realizační tým v Edenu. Zkrátka vytvořit tlak na rozhodčího, což ve finále může přinést lehkou výhodu.

Pokud totiž utkání píská mladší, nezkušený rozhodčí, který si neumí vydobýt respekt, často se stane, že si podobný tlak připustí k tělu. A ve sporné situaci mu problikne hlavou, že než aby si nechal opět nadávat, tak se raději přitočí k týmu, který si neustále stěžuje.

To není žádná sparťanská novinka ani nic zakázaného, tímto způsobem se snaží získat pro svůj tým výhodu stovky trenérů po celém světě. Jen zkrátka v letenském podání si toho v poslední době lidé více všímají a může se stát, že si toho všimne i LFA a trestů od rozhodčích bude jen přibývat.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.