Spojte se s námi


Bojové sporty

Procházka se dočkal hozené rukavice! Do akce může jít už v lednu proti dlouhodobému rivalovi. Uvidíme, jestli má odvahu, vzkazuje

Už 20. ledna je na programu galavečer UFC 297 a představit se na něm měli rivalové moravského samuraje Aleksandar Rakic a Jan Blachowicz. Polský bojovník však z duelu odstoupil a Jiří Procházka se tak dočkal hozené rukavice ze strany Rakice.

Publikováno

dne

Už 20. ledna je na programu galavečer UFC 297 a představit se na něm měli rivalové moravského samuraje Aleksandar Rakic a Jan Blachowicz. Polský bojovník však z duelu odstoupil a Jiří Procházka se tak dočkal hozené rukavice ze strany Rakice.

11. listopadu prohrál Jiří Procházka souboj o titul polotěžké váhy, když jej ukončil ve druhém kole Alex Pereira. Do té doby byl moravský samuraj lepším bojovníkem, nicméně na to se bohužel nehraje. Hodně se řešilo, že ukončení zápasu bylo předčasné, to už ale nic nezmění.

Co bude dál? Pereira má na stole zápas s Jamahalem Hillem, který se ovšem dostal do problémů se zákonem a stále se zotavuje ze zranění. Mezi tím vyzval Brazilce Khamzat Chimaev, kterého posléze chtěl uvítat v polotěžké váze právě Procházka. Nakonec ale ustoupil v reakci na to, že Chimaev stojí o titul a ten BJP nedrží.

Mimo to se Procházka zajímal o rychlou odvetu s Pereirou, ta ale nedopadne. Tudíž spolu se svým týmem zvažoval všechny různé možnosti. Dokonce si nedávno pohrával s myšlenkou, že by třeba pro jeden zápas změnil váhovou kategorii, aby mohl zápasit co nejrychleji.

Nyní už je jasno v tom, že ani nemusí měnit váhovou kategorii a do boje může jít velice brzy. Dost možná i dříve, než by sám očekával. Dostal totiž velmi zajímavou výzvu.

Půjde Procházka do akce už v lednu?

Už 20. ledna se uskuteční galavečer UFC 297, na němž se měli utkat Aleksandar Rakic a Jan Blachowicz, tedy dva bojovníci ze špičky polotěžké váhy, kteří dlouhodobě stojí také o zápas s Jiřím Procházkou.

Už se jednou utkat měli. V březnu minulého roku. Tehdy se Blachowicz zranil a zápas byl odložen na květen. Došlo k němu, nicméně Polák jej vyhrál kvůli tomu, že si Rakic poranil koleno ve třetím kole. Odveta se tedy přímo nabízela.

Nedojde k ní. Ze zápasu totiž musel opět odstoupit Blachowicz. Pro Rakice to přitom měl být první zápas po zranění. „Nemůžeš prohrát odvetu, když ze zápasu podruhé odstoupíš,“ reaguje na zranění Blachowicze na Twitteru Rakic.

Mimo to však poslal jasnou výzvu. „Uvidíme, jestli má Samuraj koule na to, aby Jana 20. ledna nahradil,“ namířil Rakic prstem na moravského bojovníka. Procházka by tedy mohl do akce mnohem dříve, než by se dalo vůbec čekat.

Procházka stihl ještě ve čtvrtek odpoledne na výzvu reagovat. Výzvu přijal, má to ale háček.

Zdroj: Twitter, UFC

Reklama

Oblíbené