Spojte se s námi


eSport

Preview týmů před Worlds 2023: Poučení a připravení. Samurajové z DetonatioN FocusMe se pokusí zopakovat historický úspěch

Se vstupem týmů ze skupiny B nám zbývají tři týmy, o kterých jsme ještě v našem preview nemluvili. Začneme nyní se šampiony LJL.

Publikováno

dne

Se vstupem týmů ze skupiny B nám zbývají tři týmy, o kterých jsme ještě v našem preview nemluvili. Začneme nyní se šampiony LJL.

Japonští DetonatioN FocusMe jsou podobně jako mnozí účastníci Play-in fáze jasnými králi svého regionu. DFM letos během léta přidali již šestnáctý titul a v této metrice jsou nejúspěšnějším týmem planety v rámci ligové scény.

Přesto nadvláda DFM, která byla až na opravdu velké vyjímky neotřesitelná, málem skončila. Do bojů o japonský titul značně promluvili hráči SoftBank HAWKS. Celek kombinující nastupující japonskou generaci talentů s korejskými veterány tak dlouho trápil hegemona LJL.

Jejich vzájemné bitvy v playoff skončily měly vždy pět zápasů v sérii. Nicméně ke smůle nově nastupujícího celku DFM uhájili pozici japonské jedničky a opět se nám představí na Worlds.

Změny v týmu a nejasná cesta

DFM mají po poslední mezinárodní účasti na MSI co napravovat. Tým sice vsadil na mladíka tol2, který měl postupně zacelit díru na topu po odchodu Eviho do LEC. Bohužel tlak na hráče a problémy uvnitř organizace způsobily, že nadějná posila odešla z týmu. DFM tak museli hledat velmi rychle náhradu, kterou našli v apaMENovi.

Bohužel ani nová posila zatím není plně kompatibilní s týmem a proto muselo dojít k jisté rošádě. Veterán Yutapon, který hrál snad všechny pozice se přesunul na top a měl být v úloze mentora a hlavně jakési jistoty v klíčových zápasech, pokud by bylo třeba.

Oba topaři jsou na soupisce týmu pro Worlds, dá se však očekávat, že roli v základní sestavě na pozici topu převezme právě japonská legenda.

Japonští šampióni se nicméně pokusí znovu navázat na ročník 2021, kdy tým senzačně postoupil do elitní soutěže Worlds. Se silnými korejským jádrem v podobě Steala, Arii a Harpa, by případný další úspěch nemusel být náhodný.

Byť DFM hrají v papírově lehčí skupině, dá se očekávat, že tým bude bojovat o druhé místo a vyzve vítěze skupiny A. Je to dané tím, že v jejich skupině je vítěz WQS (BDS) a muselo by se stát velké překvapení, aby se šance na postup pro DFM zvýšily.

Přesto tým rozhodně bez šance není, rozhodující bude aktuální forma a příprava. Tým zahájí cestu proti tchaj-wanské dvojce Flying Oysters a uvidíme, jak silní samurajové na turnaji budou.

Zdroj: Leaguepedia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.