Spojte se s námi


eSport

Preview týmů před Worlds 2023: Létající ústřice a velryby z Vietnamu. Regionální dvojky PCS a VCS jako neznámí soupeři

Poslední preview věnujeme regionálním dvojkám PCS a VCS, které možná stojí na okraji zájmu. Přesto by se mohlo jednat o příjemné zpestření turnaje.

Publikováno

dne

Poslední preview věnujeme regionálním dvojkám PCS a VCS, které možná stojí na okraji zájmu. Přesto by se mohlo jednat o příjemné zpestření turnaje.

Ústřice se pokusí napravit nezáživný výkon z minulého roku

Létající ústřice, neboli CTBC Flying Oysters, jsou v PCS tradiční regionální dvojkou za dominantními PSG Talon. Tento tým není žádným nováčkem ani na Worlds, kde se nám již několikrát představil.

Poslední vystoupení Ústřic na Worlds sice došlo až do elitní fáze turnaje, nicméně tým tam prakticky nic neuhrál a byl spíš neškodným sparingem pro favority. Letos by se ale mohlo ledacos změnit, zejména i díky schůdnějšímu losu.

Přesto vstup do turnaje bude pro tento celek velmi důležitý. Vzhledem k nalosování, kde máme vítěze WQS (BDS), se dá očekávat, že boj o druhé místo a šanci se porvat o postup, bude velmi divoký.

Týmu mohou rozhodně pomoct zkušenosti z předchozích Worlds a vědomí, že PCS je pořád kvalitnější ligou než třeba LJL. Právě střet s japonskými mistry může leccos napovědět o aktuální síle. U týmů jako Flying Oysters je těžké predikovat, jakým směrem se tým vydá.

Vzhledem ke změně turnajového formátu bude pro tým také důležitá bitva o regionální prestiž a udržení pozice regionální pětky. PCS totiž v poslední době padá do průměru a jakýkoli neúspěch v Play-in fázi může být fatální.

Budoucnost Vietnamu s premiérou na Worlds

Team Whales si na světovém kolbišti na rozdíl od tchajwanské dvojky zahrají vůbec poprvé. Tým složený z mladých talentů a budoucí krve vietnamské ligy okořeněn o zkušené hráče rozhodně nebude mít vysoké ambice. Přesto celek může slušně zatopit a pomoct zlepšit obraz Vietnamu.

Na papíře můžeme vidět známá jména jako je BeanJ nebo Artemis, kteří už mají zkušenosti s mezinárodní scénou. Experti ale nahlížejí na tým lehce skepticky a nemyslí si, že by tým měl uhrát nějaký významný výsledek.

Pro Whales v první řadě půjde hlavně o zkušenosti a udržení regionální prestiže VCS. Nicméně nikde není psáno, že by se mohlo zrodit případné překvapení. Neznámý soupeř totiž má v ruce trumfy, se kterými může slušně zatopit ostatním.

První souboj pro nováčka turnaje je však na výsost velmi náročný. Do cesty se jim postaví vítězové WQS (evropští BDS) a nepůjde o snadnou záležitost. Duel ale může být příležitostí k doladění herního plánu a boji o druhé místo. Tam přece jen jsou šance mnohem vyšší.

Zdroj: Leaguepedia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.