Spojte se s námi


Bojové sporty

Organizace Oktagon MMA zveřejnila to nejlepší roku 2021! Podívejte se na vítěze jednotlivých kategorií

Největší MMA organizace na domácí scéně, Oktagon, zveřejnila anketu o nejlepší momenty z bojového roku 2021. Anketa s názvem Best of 2021 měla různé kategorie, podívejme se na jednotlivé vítěze.

Publikováno

dne

Největší MMA organizace na domácí scéně, Oktagon, zveřejnila anketu o nejlepší momenty z bojového roku 2021. Anketa s názvem Best of 2021 měla různé kategorie, podívejme se na jednotlivé vítěze.

NEJ roku 2021 organizace Oktagon

Máme za sebou bezmála polovinu roku 2022, v němž jsme mohli vidět v rámci organizace Oktagon napínavé turnaje nabité těmi nejlepšími zápasníky domácí i evropské scény. Přesto se organizace ohlédla za minulým rokem a zveřejnila na svém Instagramu anketu s nejlepšími momenty roku 2021.

Nejlepší bojovník roku David Kozma sebral cenu nejlepšího výkonu v nejlepším zápase roku

Nejvíce kategorií si vzal pro sebe David Kozma. Jeho úžasný výkon v obhajobě welterové váhy s Brazilcem Apollem se stal výkonem roku. Zároveň zmíněný střet získal právem cenu za nejlepší zápas roku, protože diváci mohli vidět 25 minutovou krvavou řežbu, která zdvihala fanoušky ze sedadel.

David Kozma, který zvládl během loňského roku dvě titulové obhajoby, se stal nezpochybnitelným králem Oktagonu. Nejprve se vypořádal v květnu ve zmíněné válce s Apollem, aby pak přežil „vlastní smrt“ v další bitvě s Bojanem Veličkovičem a po tanečku následkem high kicku Srba urval vítězství na svou stranu.

Tereza Bledá nejlepší bojovnicí roku, Lucia Szabová submise a KO roku

V rámci opačného pohlaví se stala bojovnicí roku Tereza Bledá, která se stala historicky první šampionkou organizace. V minulém roku stihla neuvěřitelné 4 vítězné zápasy a právem si vysloužila šanci v UFC, kde zabojuje o kontrakt v září roku 2022.

Veleúspěšný rok zažila i budoucí maminka Lucia Szabová, která ovládla hned dvě kategorie. Její armbar Rizlen Zouak byl oceněn organizací jako submise roku. A Lucia rovnou získala i KO roku, když v prvním kole ukončila high kickem Christinu Netza.

Losene Keita jako objev a Jonas Magard nejlepším zahraničním bojovníkem roku

Objevem roku se stal belgický přízrak Losene Keita. Ten vlétl do organizace jako uragán a v prosinci minulého roku si pochutnal na Karolu Ryšavém, kterého knockoutoval za necelé tři minuty pobytu v kleci. Současného prozatimního držitele titulu lehké váhy uvidíme již na začátku června v titulovém zápase s Ivanem Buchingerem.

Cenu pro nejlepšího zahraničního bojovníka organizace si odnesl dánský zápasník Jonas Magard. Během loňského roku stihl v říjnu porazit na submisi Velieva a po dvou měsících sebral opasek bantamové váhy organizace po jednoznačném průběhu zápasu s Filipem Mackem.

Nástup roku získal Miloš Petrášek a momentem roku projev Ondřeje Novotného na Štvanici

Kategorii nástup roku ovládl návrat Miloše Petráška zpět do klece na pražské Štvanici. Po třech po sobě jdoucích prohrách si dal na rok a půl pauzu od veškerého dění spojeného s bojem v organizaci a návrat to byl více než povedený.

Úžasná chvíle, kdy při nástupovce z filmu Rocky 4 vstupoval do klece a hnala jej dopředu vyprodaná Štvanice, se vryla do paměti nejen fanouškům bojovníka. Svého soupeře Neferanoviče poté po třech minutách utáhl pákou na ruku.

Kategorii moment roku pak získala opět pražská Štvanice a zejména emotivní projev promotéra organizace Oktagon Ondřeje Novotného, která navodila husí kůži nejednomu fanoušku smíšených bojových umění.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.