Spojte se s námi


Premier League

Získá Raheem Sterling ocenění pro nejlepšího sportovce v Británii napříč etnickými menšinami?

Publikováno

dne

Raheem Sterling prožívá letos po sportovní stránce fantastickou sezonu. Čtyřiadvacetiletý Angličan nastřílel za Manchester City již 19 branek ve 40 utkáních, navíc přidal 16 asistencí. Jeho skvělé výkony jsou důvodem, proč byl nominován na ocenění pro nejlepšího sportovce v Británii napříč etnickými menšinami.

Organizace Sport Equals pořádá letos již pátý ročník předávání cen British Ethnic Diversity Sports Awards (BEDSA) v různých kategoriích. Ocenění jsou předávána sportovcům z různých menšin, ať už se jedná o sportovce černé pleti, Asiaty či jiné etnické minority a platí jak pro muže, tak pro ženy.

Ceny se budou předávat 6. dubna, přičemž hlasování trvá do konce tohoto měsíce, tedy do 31. března. V jedné z kategorií byl nominován Raheem Sterling, a to konkrétně v kategorii pro nejlepšího sportovce roku a platí za jednoho z největších favoritů.

Mimo skvělé výkony na hřišti je Sterling také tváří boje proti rasismu, kterému v poslední době nejednou sám musel čelit. Celkově se zdá, že je rasismus na vzestupu a nejen Sterling je jeho častou obětí. Naposledy během reprezentačního utkání Anglie na půdě Černé Hory. Právě i to může být jedním z vedlejších faktorů, proč by si mohl ocenění odnést.

Velvyslankyně organizace Sport Equals, Christine Ohuruogu, se vyjádřila k pořádání již pátého ročníku předávání ocenění následovně: „Jsem velmi hrdá, že můžeme pořádat již pátý ročník sportovního oceňování na podporu úspěchů v oblasti sportu napříč menšinovými komunitami ve sportu. Takovéto události jsou zásadní pro zvyšování rozmanitosti ve sportu a pro zdůrazňování talentu. Je to o tom, aby si mladí lidé věřili a snažili se uspět.“

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.