Spojte se s námi


Ostatní

Ženský fotbal je v ČR na vzestupu

Publikováno

dne

To, že ženský fotbal se v ČR stále rozvíjí asi ví jen opravdový fotbalový fanoušci.

Česká ženská reprezentace si vede úspěšně v kvalifikaci na MS 2019, po výhře ve Slovinsku a remíze doma s Islandem, jedním z favoritů skupiny spolu s Německem, stále živí šanci na postup.

Velká škoda jednogólové prohry doma s Německem, po smolné vlastní brance. Nyní přijdou přípravná utkání, nejdříve v Baskicku a na jaře, první již v dubnu, zbylá utkání kvalifikace. Začnou právě v důležitém zápase v Německu.

Mladší fotbalistky U19 úspěšně prošly úvodní kvalifikací a po výhrách s Běloruskem 8:0, Bulharskem 9:0 a Švédskem 2:0, postoupily do závěrečné části kvalifikace, která se bude hrát na jaře 2018.

Úspěšné jsou i nejmladší české týmy U17, postup ze základní kvalifikace po třech výhrách a šance se dostat na ME 2018. Se střídavými úspěchy hrají i další mladší reprezentační týmy.

Dobře si vede i naše klubová i ženská reprezentace. Mužstva Slávie a Sparty, naše nejlepší ligové celky, vévodící ligové tabulce, předvedla v derby bojovný fotbal a zápas skončil remízou 2:2.

Po postupu do evropské části si vytvořili dobré postupové šance i v dalším kole Ligy mistryň.

Sparťanky sice doma jen remizovaly 1:1 se švédskými soupeřkami (Linkoping), ale v odvetě v příštím týdnu nejsou bez šance. Slávistky dokonce vyhrály 1:2 v Reykjaviku, na hřišti islandského týmu.

Ať se všem českým, ženským týmům daří a stále se rozrůstá kvalitní fotbalová základna.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.