Spojte se s námi


Fotbal

Závan svěžího vzduchu na Old Trafford. Bruno Fernandes dělá všechny okolo sebe lepšími, říká Rio Ferdinand

Publikováno

dne

Bruno Fernandes se stal prakticky hned od začátku nepostradatelným pro Ole Gunnara Solskjaera. Manchesteru United pomáhá nejen svými finálními nahrávkami, ale i góly a podle Ria Ferdinanda dělá všechny okolo sebe lepšími.

Portugalský záložník odstartoval své působení na Old Trafford proti Wolverhamptonu, s nímž Rudí ďáblové uhráli bezbrankovou remízu a Fernandes se teprve rozkoukával. Poté už se však rozjel naplno a v každém utkání si připsal buď asistenci a nebo gól. Samozřejmě, když pomineme utkání s Clubem Bruggy, do něhož naskočil na pouhých 9 minut.

Manchester United má plno skvělých hráčů, ovšem dlouhodobě hrají pod své možnosti. Právě to změnil příchod Fernandese, který svou aktivitou a nadšením pozvedl Rudé ďábly nejen svoji hrou, ale i dopadem na ostatní.

„Fernandes přinesl na Old Trafford závan svěžího větru. Vypadá, že přišel hrát fotbal a skutečně si ho také užívá. Navíc je to někdo, kdo má pozitivní vliv na ostatní a hráči okolo něj se zlepšují,“ řekl Ferdinand po nedělním utkání.

V posledním utkání s Evertonem bychom však našli ještě lepšího hráče, kterým byl podle analytiků Nemanja Matič, jenž přispěl k remíze svou vynikající defenzivní prací, kterou mohl obohatit o gól, jenomže svoji střelu namířil pouze do břevna.

I srbský záložník se v poslední době výrazně herně zvedl a s Fredem se stali oporami United. Přesně to Solskjaer potřeboval, jelikož už několik měsíců nemá k dispozici Paula Pogbu a na nějaký čas se zranil i Scott McTominay, který už je ale zase zpět v plné kondici, což potvrdil i v neděli.

Všichni fanoušci na Old Trafford věří, že právě on pozvedne United natolik, aby mohli svůj tým opět vídat v Lize mistrů. Tomu nahrává i skutečnost, že se uvolnilo ještě jedno místo, které musí ostatním přenechat Manchester City. A pokud by takto vypadala tabulka Premier League, tak by se toho fanoušci velmi pravděpodobně dočkali.

Aktuálně je Manchester United neporažený už 8 zápasů. Nyní je však čeká pohárové utkání s Derby a poté už skutečné derby s Manchesterem City.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.