Spojte se s námi


eSport

VIDEO: Sony zveřejnilo nový trailer k chystané virtuální realitě! Má jít o fantastický next-gen zážitek

Společnost Sony před několika desítkami hodin zveřejnila nový trailer k PS VR2, která má vyjít už na začátku příští roku. Podle vývojářů má nabídnout fantastický next-gen zážitek a mnoho dalších vylepšení. Podívejte se tedy na nedávno publikovaný trailer.

Publikováno

dne

Společnost Sony před několika desítkami hodin zveřejnila nový trailer k PS VR2, která má vyjít už na začátku příští roku. Podle vývojářů má nabídnout fantastický next-gen zážitek a mnoho dalších vylepšení. Podívejte se tedy na nedávno publikovaný trailer.

Na začátku příštího roku Sony chystá velkou novinku – a to uvedení na trh nový PS VR2, neboli virtuální realitu.

Cenu zatím japonská společnost nestanovila, údajně však budou mít hráči okamžitě k dispozici hned 20 her.

A mezi těmi nebude chybět například No Man’s Sky: PlayStation VR2, The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution, Resident Evil Village, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition nebo Horizon Call of the Mountain.

V nedávném čase však Sony zveřejnilo nový trailer, který má logicky nadchnout všechny fanoušky a poukázat na přednosti, které bezesporu nová virtuální realita bude mít.

Ve videu tak můžete vidět některé z hlavního funkcí PS VR2, včetně 4K HDR displeje, sledování očí, 110stupňového zorného podle a adaptivních spouští a vibrací.

Nová virtuální realita však nakonec bude mít jednu podstatnou „vadu“. A to takovou, že na ní nebude možné hrát hry z předchozí platformy. Tento fakt totiž v pátek 16. září potvrdila samotná společnost Sony.

A důvod? Vývoj her pro PSVR2 totiž je zcela odlišný oproti svému předchůdci. Alespoň tak to tvrdí společnost Sony.

„PSVR hry nejsou kompatibilní s PSVR2, protože PSVR2 je navržen tak, aby poskytoval skutečně VR zážitek nové generace,“ řekl před několika dny Hideaki Nishino pro oficiální PlayStation Podcast.

Zdroje: PlayStation Podcast, IGN

Reklama

eSport

Tragický výkon od MAD Lions znamená postup Evil Geniuses

Cesta MAD Lions na světovém šampionátu letošního roku už je u konce. Narazili na zeď, kterou jsou Evil Geniuses a míří tak zpátky do Evropy. Americkým tým nepustil Evropanům jedinou mapu a smiřuje tak do skupinové fáze po výhře 3-0.

Publikováno

dne

Od

Cesta MAD Lions na světovém šampionátu letošního roku už je u konce. Narazili na zeď, kterou jsou Evil Geniuses a míří tak zpátky do Evropy. Americkým tým nepustil Evropanům jedinou mapu a smiřuje tak do skupinové fáze po výhře 3-0. Inspired za celou sérii zemřel pouze jednou a totálně přejel Elyoyu.

Před zápasem MAD Lions proti Evil Geniuses bookmakeři favorizovali tým ze Španělska. Lvi z Madridu byli rozehraní z duelu s vietnamskými Saigon Buffalo. EG naopak hráli většinu duelů se slabšími týmy dost vyrovnaně. Botlane Kaori a Vulcan hrála dost zataženě a nestačila ostatním botlinkám.

EG ale měli narozdíl od MAD delší čas na přípravu. Jeden den navíc na přípravu, ať už tu psychickou nebo tu taktickou, dělá pro tým velkou výhodu. Nutno říct, že americký tým se na zápas připravil fantasticky, ať už to byly drafty nebo styl hry.

Evil Geniuses vs. MAD Lions

V první hře se ukázali hlavně Jojopyun a Inspired, tato dvojice ukázala dvojici Elyoya, Nisqy, jak musí hrát, aby měli nějakou šanci na postup. Nisqy v zápase hodně chyboval, chodil až moc hluboko do soupeřícího týmu a Elyoya přišel o barona ve smite battlu s Inspiredem a Evil Geniuses tak vedli 1-0.

MAD ve druhé hře narazili na další těžký problém pro svůj tým, Elyoya hrál na turnaji hlavně Hecarima a Belveth, s těmito šampiony si věřil. Nyní byli oba v banu a španělský jungler tak musel sáhnout pro Trundla, se kterým nepředvedl tak dobrý výkon a Evil Geniuses šli po nejkratší hře v sérii do vedení 2-0.

Poslední hra patřila polskému junglerovi, který reprezentuje barvy EG. Inspired si zvolil Lee Sina a dovedl svůj tým do velkého vedení už po dvanácti minutách hry. Americký tým už vedení neztratil a Inspired ze série odešel s celkovým skóre 7/1/30 a kdyby se rozdávalo MVP, tak by patřilo právě tomuto polskému hráči.

Hlavní trenér EG po zápase informoval Inven Global o tom, co řekl hráčům před zápasem: „Řekl jsem svým hráčům, že tohle je můj Last Dance a nechci, aby skončil už dnes“. Hráči mu přaní splnili a už od pátku se uvidí, kam až to Rigby se svojí družinou dotáhne.

Zdroj: Inven Global, Worlds 2022

Pokračovat ve čtení

eSport

MAD Lions a jejich šance na výhru proti Evil Geniuses a postup

Tři evropské týmy už jsou ve skupinové fázi světového šampionátu v League of Legends. Nyní je řada na MAD Lions. Je to zápas, který určí úspěch cesty do Mexika. Nedostat se do New Yorku by bylo špatnou vizitkou jak pro MAD, tak i pro celé evropské League of Legends. Jaké jsou reálné šance EG na výhru proti týmu z LEC?

Publikováno

dne

Od

Tři evropské týmy už jsou ve skupinové fázi světového šampionátu v League of Legends. Nyní je řada na MAD Lions. Je to zápas, který určí úspěch cesty do Mexika. Nedostat se do New Yorku by bylo špatnou vizitkou jak pro MAD, tak i pro celé evropské League of Legends. Jaké jsou reálné šance EG na výhru proti týmu z LEC?

Letošní rok byl rokem kachny, lvům se v něm moc nedařilo. Až do včerejšího večera měli 0 vyhraných BO5 sérií za celý letošní rok. Včera kletbu prolomili proti Saigon Buffalo a dnes musí formu potvrdit a porazit EG, kteří bez Dannyho nevypadají úplně nejlépe. Americký tým padl pouze s evropskými Fnatic a s japonskými DFM.

Kudlu na krku v tento moment mají oba týmy. Všech 10 hráčů jde hrát o postup do skupinové fáze, ale to je ta nejmenší odměna. Evropa vs. Amerika, rivalita, která trvá už od první sezóny. Fanoušci obou regionů už netrpělivě očekávají začátek tohoto zápasu. Druhý souboj EU s NA je za dveřmi.

Jak jsou na tom Evil Geniuses proti evropským týmům? Na MSI došli v zápasech proti G2 až na vzájemné skóre 0:6, další utkání proti Evropanům bylo až na Worlds proti Fnatic. Proti týmu Marka „Humanoida“ Brázdy se jim také zvítězit nepodařilo a tak jsou proti Evropě 0:7.

Analýza MAD Lions vs. Evil Geniuses

Toplane by měla patřit EG, ukazuje to champion pool, ale i individuální schopnosti a zkušenosti. Všechno mluví pro Impacta, který se zde ukazuje ve skvělém světle. Armut v zápasech vypadal dobře pouze pokud hrál Gnara, na jiných šampionech byl vcelku ztracený.

Jungle matchup je to, co bude každý sledovat. Souboj dvou nejlepších evropských junglerů, právě na těchto hráčích stojí hra obou týmů. Carry picky pro Elyoyu, ten s nimi pak dělá neuvěřitelné věci, jako příklad lze uvést jeho Belveth v zápase pro SGB.

Inspired je jediný jungler, který získal MVP titul v LEC i v americká LCS. Je to právě on, kdo dostal MVP ve všech zápasech Evil Geniuses na turnaji. Už jen tato statistika ukazuje, že polský jungler je nejdůležitější článek svého týmu. Výkon EG bude stát hlavně na něm.

Midlane by měla jít lehce ve prospěch MAD Lions, Nisqyho zkušenosti budou nad Jojopyunovým talentem. Otázkou je, jak této výhody dokáží lvi z Madridu zúžitkovat. Botlane by měla jít také na stranu MAD Lions. Kaiser i jeho marksman se na turnaji ukazují v mnohem lepším světle než botlane týmu EG.

K zápasu se odvážně vyjádřili i hráči obou týmů. EG Kaori napsal na Twitter: „Naposledy, když byli MAD v Play-inech, tak je zničili Turci a já jsem nejlepší turecký hráč.“ Jiný názor měl UNF0RGIVEN, který se nebál prohlásit v rozhovoru, že jeho tým zvítězí v poměru 3:0.

Na základě silnější botlane a midlane očekávám, že se MAD Lions podaří zvítězit ve vyrovnané sérii. Klidně bychom se mohli podívat do páté hry, kde by měly zvítězit zkušenosti hráčů evropského týmu, kteří v posledním takto důležitém zápase porazili LNG.

Zdroj: Twitter KaoriLoL, Riot Games, Worlds 2022

Pokračovat ve čtení

eSport

MAD Lions jsou jednu sérii od postupu do skupinové části Worlds

Pondělní zápasy Worlds 2022 rozhodovaly o tom, kdo zůstane a kdo pojede naopak domů. V prvním duelu se MAD Lions podařilo zvítězit. Pro evropský tým to byla jediná BO5 série letošního roku, ve které se jim podařilo zvítězit. V druhém zápase dne brali vítězství japonští DFM proti brazilským LLL.

Publikováno

dne

Od

Pondělní zápasy Worlds 2022 rozhodovaly o tom, kdo zůstane a kdo pojede naopak domů. V prvním duelu se MAD Lions podařilo zvítězit. Pro evropský tým to byla jediná BO5 série letošního roku, ve které se jim podařilo zvítězit. V druhém zápase dne brali vítězství japonští DFM proti brazilským LLL.

Play-in fáze letošního světového šampionátu už je skoro u konce. Zbývají dva zápasy do jejího konce. Do skupinové fáze si zajistili přímý postup hráči týmů DRX a Fnatic. Formát pak dává možnost na postup dalším dvěma týmům z dalších tří pozic.

O zbylá dvě postupová místa si tedy zahrají týmy MAD Lions, Detonation FocusMe, LOUD, Saigon Buffalo, Royal Never Give Up a Evil Geniuses. V první den se utkaly týmy ze třetích a čtvrtých míst o postup do rozhodující BO5 série.

MAD Lions vs. Saigon Buffalo

První duel svedl týmy MAD Lions a Saigon Buffalo. Evropané proti Vietnamu v první hře dominovali a byl to hlavně Armut na svém Gnarovi, kdo předvedl fantastický výkon. MAD Lions tak v sérii vedli 1:0. Do druhé mapy si tým z Vietnamu zvolil červenou stranu.

Na červené straně perfektně využili výhody last picku, na který si vzali Vayne. Hasmed na Vayne nedal Armutovi možnost se dostat napřed jako ve hře první. SGB srovnali na 1:1. Třetí hra padla, po několika chybách v early game od SGB, do rukou MAD.

Do čtvrté hry přišel vietnamský tým s velkou adaptací v draftu. Picky na Fioru, Pantheona, Taliyu, Kalistu a Setta překvapily spoustu fanoušků. SBG sice prohrávali o 4 000 goldů, ale dokázali ztrátu dohnat. Bohužel jeden špatný fight na midu je stál hru a MAD Lions tak odcházeli s výhrou 3:1.

Druhý zápas už nebyl pro fanoušky tak zajímavý, což je vidět hlavně podle statistik od Esport Charts. První hra šla sice pro LOUD, ale v dalších hrách už hráči DFM nechybovali a došli si pro jasnou výhru v poměru 3:1. Zítra je čekají Royal Never Give Up, kteří jdou do zápasu v roli jasného favorita.

MAD Lions čekají dnes od 20:00 Evil Geniuses, vítěz jde do skupin, poražený jede domů. Druhý zápas se pak odehraje od 1 hodiny ranní. Oba zápasy lze sledovat s českým komentářem na twitch kanále Hitpointu.

Zdroj: Esports Charts, Riot Games, Worlds 2022

Pokračovat ve čtení

Oblíbené