Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Je tohle penalta? Ronaldo přifilmoval pád ve vápně a poslal Portugalsko do vedení

Portugalsko vstoupilo do prvního utkání na mistrovství světa soubojem s Ghanou. Ten se ovšem neobešel bez kontroverze, Cristiano Ronaldo totiž přifilmoval pád a poslal svůj tým do vedení z pokutového kopu.

Publikováno

dne

Portugalsko vstoupilo do prvního utkání na mistrovství světa soubojem s Ghanou. Ten se ovšem neobešel bez kontroverze, Cristiano Ronaldo totiž přifilmoval pád a poslal svůj tým do vedení z pokutového kopu.

Portugalsko šlo do zápasu s Ghanou v roli velkého favorita. Mnozí fanoušci očekávali velké množství branek, v první půli se jí ovšem nikdo nedočkal.

Ačkoliv byl k vidění poměrně kvalitní fotbal, první gól jsme viděli až v 65. minutě. Vstřelil jej Cristiano Ronaldo, který se stal prvním fotbalistou, jenž skóroval na pěti mistrovstvích světa.

Ovšem o kontroverznosti tohoto gólu není pochyb. Portugalec se trefil z pokutového kopu, ale opravdu jej měl kopat?

V 63. minutě se řítil pokutovým územím a takřka bez kontaktu se soupeřícím Mohammedem Salisem se skácel k zemi. Sudí penaltu odpískal a čekalo se na to, co na incident řekne VAR.

Z nepochopitelných důvodů nebyl hlavní sudí opraven a Ronaldo mohl slavit penaltu i následné vedení. To Portugalsku dlouho nevydrželo, dalo by se říci že zaúřadovala karma.

O osm minut později se totiž trefil Ghaňan Andre Ayew, který neměl problém dostat míč po povedené přihrávce za záda Dioga Costy.

Portugalci si ovšem vedení vzali rychle zpátky, Joao Felix využil nabídky Bruna Fernandese a překonal brankáře Lawrence Ati-Zigiho. O dvě minuty zpečetil na 3:1 i Rafael Leao.

Ghana se dostala v 89. minutě do hry, na 2:3 z jejího pohledu snížil střídající Osman Bukari. Na výhru to ale již nestačilo a tři body slaví evropský celek. Dost možná i díky pádu Ronalda.

Zdroj: FIFA, WC, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.