Spojte se s námi


Fotbal

Velký návrat na Slovensko. K týmu Michalovců se připojil exslávista Gino Van Kessel

Byla to nejdražší posila v historii Slavie. Gino Van Kessel přicházel do Edenu z Trenčína s velkým potenciálem, jenže byl velice rychle odstaven, protože jeho výkony a práce v tréninku nepřipomínaly profesionálního fotbalistu. Teď se znovu objevil na Slovensku.

Publikováno

dne

Byla to nejdražší posila v historii Slavie. Gino Van Kessel přicházel do Edenu z Trenčína s velkým potenciálem, jenže byl velice rychle odstaven, protože jeho výkony a práce v tréninku nepřipomínaly profesionálního fotbalistu. Teď se znovu objevil na Slovensku.

Gino Van Kessel má ve svém fotbalovém CV už několik týmů. Reprezentant Curacaa v mládeži působil v Alkmaaru a Ajaxu, svou dospělou kariéru ale začal Almere City, načež v ročníku 2013/14 odešel stále jako hráč Ajaxu Amsterdam na hostování do Trenčína.

Tam mu to sedlo perfektně a Van Kessel nasázel 10 branek za 25 utkání. V Ajaxu mu zrovna skončila smlouva, a tak odešel jako volný hráč do druholigového francouzského Arles-Avignon.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Moc dlouho tam však nevydržel a už po půl roce se vrátil do Trenčína, tentokrát na přestup jako volný hráč. A zažil zde nejlepší období kariéry. Na jaře vstřelil za 14 zápasů 6 gólů, v nové sezóně nasázel 17 branek, přidal 5 asistencí a stal se králem střelců slovenské ligy.

To neuteklo pozornosti pražské Slavie, která jej tehdy vykoupila za 30 milionů korun, což byl v tu dobu nejdražší přestup sešívaných v historii. Van Kessel důvěru splatil ihned. Slavia si totiž ještě bez něj přivezla z Tallinnu ve druhém předkole Evropské ligy prohru 1:3.

Gino však v odvetě gólem a asistencí zařídil výhru 2:0 a postup. Skvělý start měl i do ligy, kde se trefil v prvním kole proti Zlínu i ve druhém kole v Jihlavě. Jenže to bylo prakticky vše, co ve Slavii předvedl.

Slavii se totiž nedařilo výsledkově a Dušana Uhrina nahradil Jaroslav Šilhavý. Od té doby už Van Kessel prakticky nehrál a začalo jeho cestování. Zahrál si za polskou Lechii, anglický Oxford, belgický KSV Roeselare, vrátil se na Slovensko do Trnavy a opět do Trenčína, kde se se mu znovu začalo dařit a nastřádal v sezóně bilanci 6+12.

Trenčín mu byl zkrátka souzený, ale ani poté zde nezůstal a odešel do kyperské Nicósie, odkud se po roce odebral do maďarského Gyirmotu. Zde zvládl jen 3 zápasy a teď už rok a půl nehrál fotbal.

Objevila se však šokující zpráva, Van Kessel je opět na Slovensku. 30letý útočník se v úterý zapojil do tréninku s týmem MFK Zemplín Michalovce.

Michalovce se po pěti kolech nachází s jediným bodem na posledním místě slovenské ligy a právě vyhodily trenéra.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.