Ve věku 96 let zemřel nejstarší žijící reprezentant Anglie

V pátek skonal nejstarší žijící anglický fotbalový reprezentant Ivor Broadis. Informoval o tom jeden z jeho někdejších klubů Newcastle United, kde hrál v letech 1953 až 1955.

Zdroj: nufc.co.uk

Kromě dresu Magpies hájil i barvy týmů Carlisle United, AFC Sunderland, Manchester City a Queen of the South.

Za Anglii nastoupil ve čtrnácti mezistátních zápasech a zaznamenal v nich osm branek, včetně dvou tref do sítě Belgie při remíze 4:4 na MS 1954 ve Švýcarsku.

“Jedna z mých nejlepších vzpomínek se spojuje s účastí na světovém šampionátu. Byl to můj vrchol,” zavzpomínal si Broad během loňského MS v Rusku.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bundesliga

Bayern, Dortmund, Bayern, Dortmund. Mats Hummels se (opět) vrací na místo činu!

Od

Jeden z nejlepších obránců Německa v uplynulé dekádě putuje do nového působiště. I když, do nového… Hummelsova fotbalová životní cesta započala v Bayernu, odkud se stěhoval do Dortmundu, následně se vracel zpět do Bayernu, odkud odchází opět do Dortmundu. Jako by byly oba kluby pro hráče osudové.

Třicetiletý odchovanec bavorského celku odešel za vyšším herním vytížením do Dortmundu v roce 2008, nejdříve na hostování, následně na přestup.

Ve žlutočerných barvách odehrál nakonec 309 utkání, získal dva ligové tituly a stal se vítězem ligového poháru. V roce 2016 se do Mnichova vrátil, nastoupil za něj 118x a získal další tři ligová prvenství a trofej pro vítěze poháru.

Hummels byl úspěšný i na mezinárodní scéně v dresu německé reprezentace – v roce 2014 se stal mistrem světa.

Nyní se vrací do Vestfálska, kde si po dobu svého působení získal srdce příznivců Borussie, od smlouvy jej dělí jen absolvování zdravotní prohlídky. Bude i jeho druhé angažmá podobně úspěšné jako to pod tehdejším koučem Kloppem?

Brazílie zaváhala! S Venezuelou si body pouze rozdělila

Kanárci byli jasným favoritem. Ve druhém kole skupin však zaváhala. Přestože se Brazílie ze vstřelené branky radovala hned dvakrát, skóre se nezměnilo. Obě branky totiž padly po ofsajdovém postavení. S Venezuelou tedy remizovala 0:0, i tak ale zůstala na čele.

Na pozápasové fotce je zachycen zklamaný Coutinho. Zdroj: YouTube.com

Utkání mnoho vzrušujících momentů nepřineslo. Jediná gólová příležitost přišla v 17. minutě. Uvnitř pokutového území vyslal Richarlison (Brazílie) pumelici na bránu Venezuely, kterou hájil brankář Farinez. Ta však za jeho záda, díky skvělému zákroku, neprošla.

Ve druhé půli přišli dva góly Brazilců. Oba dva však byly kvůli ofsajdovému postavení po konzultaci s videorozhodčím odvolány. Více nám toho tento zápas neukázal. I když byli Kanárci mnohem aktivnější v držení míče, ale i ve střelbě, tak se tří bodů nedočkali.

Brazílie nadále vede skupinu A se čtyřmi body. Pouze díky horšímu skóre je druhé Peru, které získalo shodně jako Kanárci čtyři body. Třetí místo patří Venezuele, které uhrála dva body za dvě remízy. Na čtvrté příčce se nachází Bolívie, která ještě neuhrála ani bod.

Chile debaklem porazilo Japonsko a uzavřelo tak první kolo ve skupině C!

Od

V ranních hodinách se odehrál poslední zápas 1. kola ve skupině C. V zápase se utkalo Japonsko s Chile. Vidal a spol. potvrdili roli favorita a deklasovali Japonce 4:0. Jak zápas probíhal?

zdroj: reuters.com

Již ve 13.min si Naomichi Ueda (Japonsko) naskočil na míč zahrávaný od rohového praporku do pokutového území a hlavičkoval na bránu. Střela směřovala doprostřed brány. Jeho pokus však gólman vychytal.

Poté se ani jeden tým nevytvořil žádnou vyloženou šanci, až ve 41. minutě, když Erick Pulgar (Chile) byl při rohovém kopu ve správný čas na správném místě a podařilo se mu poslat míč hlavou do levé části soupeřovy svatyně a určit tak skóre 0:1.

Na konci prvního poločasu ještě vystřelil z poza vápna Ayase Ueda (Japonsko), ale jeho střelu zneškodnil brankář. První půle tak skončila 0:1 pro Chile.

Do 2. půle naskočili oba týmy beze změny v sestavě. Další gól přišel v 54. minutě, Eduardo Vargas (Chile) vypálil z výborné pozice na hranici pokutového území a střelu ovlivnila smolná teč jednoho ze soupeřových hráčů. Pochvalu si určitě zaslouží Mauricio Isla za skvělou finální přihrávku. Naskok Chilanů tak navýšil na 0:2.

O čtyři minuty později se Ayase Ueda (Japonsko) ve vápně vyhoupl na nadýchaný centr a vyslal míč hlavou na bránu. Pěkné střele chybělo jen pár centimetrů a skončila by v síti. Brankář soupeře měl velké štěstí. Míč pouze prosvištěl těsně nad břevnem.

Na konci 62 .minuty si na centr z rohového praporku naskočil Guillermo Maripan (Chile), ale míč těsně minul horní tyč. Poté bylo dlouhé “ticho”, balón se přesouval z levé strany na pravou, ale ani jedna akce neskončila gólem.

Až v 82. minutě si našel centrovaný balón Alexis Sanchez, který hlavičkoval přesně a navýšil skóre na 0:3.

Na další změnu skóre jsme nečekali dlouho. O minutu později si našel balón na hranici velkého vápna Eduardo Vargas (Chile), jenž pohotovou ranou dokončil debakl Japonců. Zápas skončil jednoznačnou výhrou Chile 0:4 a společně s Uruguayí drží první pozici ve skupině C.

Stadion: Estádio do Morumbi (Sao Paulo)
Počet diváků: 23 253
Nejlepší hráč: Charles Aránguiz (hodnocení – 9,4)