Spojte se s námi


La Liga

Valverde si na konci minulé sezony procházel velmi těžkým obdobím, říká jeden z jeho bývalých kolegů

Publikováno

dne

Ernesto Valverde je po posledním pátku opět terčem masivní kritiky ze strany velmi náročných culés, nicméně teď se dočkal i zastání a to od jednoho ze svých ex-spolupracovníků v interview pro Esports Cope.

Ramón Catalá v současné době pracuje na pozici mládežnického trenéra u ukrajinského celku Dinamo Kyjev a Ernesta Valverdeho zná moc dobře z jejich společného působení v Espanyolu, kde dělal kondičního kouče. Ačkoliv se od té doby jejich cesty rozdělily, jsou stále v kontaktu.

Valverdeho působení v Barceloně bylo těžké. Hovořil jsem s ním minulou sezonu a procházel si těžkým obdobím. Od začátku bylo obtížné téma identity a nyní je opět zpochybňován, díky čemuž trpí. Je to tak uvolněný muž, ale vidím na něm, že se trochu obává,“ tvrdil ve výše zmíněném rozhovoru.

Catalá má za sebou přes 20 let trenérských zkušeností a pracoval pro takové trenéry, jako Mauricio Pochettino, Michael Laudrup, Juan Esnáider a dokonce Johan Cruyff. Má tedy plné právo zkritizovat předsezonní přípravu Barcelony, která byla letos dosti složitá.

Příprava Barcy byla komplikovaná. Věřím, že jde pokaždé více o marketing a méně o sportovní stránku. Tým to pak má těžké proti soupeřům, kteří jsou v lepší formě. Všimnout si toho šlo v Bilbau, protože je velmi obtížné postavit tým, i přes fakt, jaké hráče kouč má,“ vysvětloval.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.