Spojte se s námi


Evropská liga

V Evropské lize jde dál pouze Viktoria Plzeň

Publikováno

dne

Po skončení základních skupin Evropské ligy se do dalších kol dostala pouze Viktoria Plzeň.

V posledním zápase na izraelské půdě s celkem Beer Ševa znovu přesvědčila, že hraje v dobré formě. Vítěství 0:2 jí nakonec zajistilo první místo ve skupině, po prohře rumunského celku FCSB-Lugano 1-2. Lepší pozice při losování je velmi důležitá, stejně jako sebevědomí plzeňského týmu z dobrého fotbalového podzimu.

Tým trenéra Pavla Vrby měl po větší část zápasu převahu, lépe kombinoval a soupeře nepustil do vyložených šancí. Chuť po výhře byla tentokrát velmi znát a výkon byl velice kvalitní.

Slávia Praha měla v zápase s kazašskou Astanou postup ve svých rukou. Stačil bod a mohli slavit postup. Soupeř na to zralý byl, ale Slávisté zklamali.

První poločas se prakticky nedostali do šance a inkasovali po chybě obrany i brankáře zbytečnou branku. Druhou půli hráli lépe, tlačili, měli šance, mohli dát 2-3 góly, ale neprosadili se. Je velká škoda, že tento duel nezvládli a nebudou účastníky i v jarní části.

Hodnocení celého podzimu bude po neúspěchu pro Slávii ještě složitější. K jakým změnám dojde, přinesou asi příští dny a týdny.

Fastav Zlín se viditelně chtěl rozloučit dobrým výkonem a bodovým ziskem se silným soupeřem, který vede ruskou ligu, Lokomotivem Moskva.

Do 60 minuty byli zcela vyrovnaným soupeřem, poté došlo k velmi přísnému vyloučení stopera Gajiče a převahu převzal soupeř, který ji dokázal i dvěma góly okořenit. V tomto zápase však zlínští nezklamali. Soupeř i vývoj utkání však byly nad jejich síly.

Zkušenosti z učinkování v pohárové Evropě by však mohli moravané zúročit k dalšímu fotbalovému růstu.

Losování proběhne v pondělí 11.12.2017. V osudí bude plno atraktivních soupeřů Lyon, AC Milán, Lazio Řím, San Sebastian, Dortmund, Neapol, Atlético Madrid a jiní. Je jen škoda, že český fotbal bude mít jen jednoho zástupce.

Plzeňským popřejme dobrého soupeře, sílu a štěstí v jarních zápasech play-off.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.