Spojte se s námi


Fotbal

Uspět po návratu z hostování v Barceloně? Hrbolatá a téměř nemožná mise

Každý odchovanec La Masie sní o tom, že si natrvalo najde své místo v barcelonském áčku. Klub z hlavního města Katalánska je vyhlášený výchovou mladých talentů. Ale uspět se zdá být velmi náročnou výzvou a misí. Tím spíše, pokud se hráč rozhodne zkusit štěstí mimo Camp Nou.

Publikováno

dne

Každý odchovanec La Masie sní o tom, že si natrvalo najde své místo v barcelonském áčku. Klub z hlavního města Katalánska je vyhlášený výchovou mladých talentů. Ale uspět se zdá být velmi náročnou výzvou a misí. Tím spíše, pokud se hráč rozhodne zkusit štěstí mimo Camp Nou.

Héctor Bellerín je nejnovějším příkladem hráče, který opustil Barcelonu, aby se do ní po nějaké době vrátil, ale svou šanci nevyužil. Podobná situace nastala u Adamy Traorého. Jediným, komu se podařilo uspět v boji o základní sestavu, je Gerrard Piqué. Po návratu z Manchesteru United se stal legendou Barcelony.

Působení Cesca Fàbregase po skvělém období v Arsenalu lze jen stěží označit za naprostý úspěch. Ostatní borci sehráli pouze epizodní role, mluvíme o hráčích jako je Raphinha, Munir nebo Aleñá. V současnosti má šanci tento trend zvrátit Eric García, Iñaki Peña, ale i Nico González nebo Alex Collado.

Hector Bellerin

Byl nadějným hráčem v týmu Cadete, když ho Arsène Wenger přivedl do Arsenalu a ve věku 18 let mu dal místo na pravém bekovi. Jeho výkony z něj rychle udělaly jednoho z nejlepších na svém postu. Barcelona se ho několikrát pokusila přivést zpět, ale až do této sezóny to nebylo možné.

Díky dobré vůli hráče a možnosti podepsat ho zdarma se zdálo, že jeho příchod by mohl problém na pravém beku vyřešit. Zpět domů se vrátil ve 27 letech, ale po šesti měsících, pouhých sedmi zápasech a necelých 500 odehraných minutách odešel do Sportingu CP. Bellerín zkrátka nebyl na úrovni požadované Barcelonou.

Adama Traore

Vrátil se na Camp Nou, aby týmu pomohl ve druhé fázi loňské sezóny. Během prvních týdnů ukázal skvělou formu a připsal si čtyři asistence. Bohužel se ukázalo, že to byl dobrý začátek pro špatný konec. V následujících zápasech Adamova úroveň klesla a jeho role se snížila. Barcelona nevyužila opci na koupi hráče za zhruba 30 milionů eur, a tak se Španěl vrátil do Wolves, kde také svýmy výkony neohromuje.

Carles Aleñá

Další z velkých talentů akademie, který nedokázal udělat kariéru jako hráč prvního týmu Barcelony. Debutoval v sezóně 2016/17 za Luise Enriqueho, ale na pravidelné hraní si musel počkat do první poloviny roku 2019. Brzy poté však odešel na hostování do Betisu (druhá polovina sezóny 19/20).

Ronald Koeman na něj nesázel, a tak se vydal do Getafe, kde hraje dodnes. Ve svých 25 letech je nesporným členem tamního prvního týmu, i když zpočátku byla očekávání mnohem vyšší.

Munir El Haddadi

Velkolepý průnik do prvního týmu udělal na začátku sezóny 2014/15, když skóroval při svém debutu proti Elche na Camp Nou s asistencí Ivana Rakitiče. Brzy poté dokonce hrál za španělskou reprezentaci a sezóna 2015/16 byla v jeho podání slušná. Ale u toho skončilo.

Poté odešel na hostování, nejprve do Valencie a poté do Deportiva Alavés, než strávil dalších šest měsíců v Barceloně, kde se objevil na hřišti jedenáckrát. Hrál také za Sevillu a nyní je Aleñovým spoluhráčem v Getafe.

Gerard Deulofeu

Více oslnil v mládežnických týmech. Nebylo možné ho zastavit. Měl schopnosti stát se hráčem světové třídy, ale v Guardiolově týmu bylo velmi obtížné získat místo v sestavě. Zkoušel štěstí v Evertonu, hrál také za Sevillu a AC Milan, ale Barcelona si ponechala opci na jeho odkoupení a učinila tak v roce 2017 (12 milionů eur).

Jeho výkony na začátku sezony 2017/18 byly hrozné, a tak skončil v zimním okně na hostování ve Watfordu. Nyní našel své místo v Udinese, kde, když mu zranění dovolí, ukazuje, že je hráčem mimořádných schopností. Alespoň v měřítku sedmého týmu Serie A.

V současné době je v kádru Barcelony Eric García a Iñaki Peña, kteří nějakou dobu působili v zahraničních klubech (Manchester City a Galatasaray), zatímco Nico a Alex (Valencia a Elche) sbírají zkušenosti na hostování. Bohužel jejich role s Xavim nebo jejich zranění je vedou k přesvědčení, že jejich cesta k tomu stát se světovými hráči bude dlouhá a hrbolatá.

Zdroj: FCBarca

Reklama

Fortuna liga

O čem se špitá v Premier League: Charismatický Conte má pravdu, Mitrovič vyloučením ukončil sezónu sobě i Fulhamu

Poslední březnový týden anglického fotbalu se odehrával ve znamení kontroverze. V sedmém díle týdenní rubriky, v níž rozebíráme zajímavosti ze světa anglického fotbalu, se budeme věnovat šokující tiskové konferenci Antonia Conteho a zbytečné červené kartě Fulhamu. Mimo to se krátce podíváme i na rozjetý Brighton.

Publikováno

dne

Poslední březnový týden anglického fotbalu se odehrával ve znamení kontroverze. V sedmém díle týdenní rubriky, v níž rozebíráme zajímavosti ze světa anglického fotbalu, se budeme věnovat šokující tiskové konferenci Antonia Conteho a zbytečné červené kartě Fulhamu. Mimo to se krátce podíváme i na rozjetý Brighton.

Fulham si sám ukončil sezónu

Začneme u vyhroceného čtvrtfinále FA Cupu. Fulham vedl na Old Trafford 1:0, byl lepší, v 75. minutě ale rukou vyrazil střelu domácích z brankové čáry Willian. Hlavní sudí si toho nevšiml, po zhlédnutí opakovaného záběru ale ukázal na puntík a Brazilec viděl červenou.

Za protesty byl vyloučen i trenér Marco Silva a především Aleksandar Mitrovič. Srbský útočník si o červenou řekl strčením do gólmana. A v Anglii se píše, že za to hrozí stopka na deset zápasů.

Pokud by k pozastavení činnosti na deset zápasů opravdu došlo, Fulham může na svůj sen o návratu do evropských pohárů zapomenout. Mitrovič by se vrátil na poslední ligové kolo a tým je bez něj bohužel pro fanoušky Cottagers poloviční.

Conte krutě, ale trefně

Tottenham na Southamptonu ztratil dvoubrankové vedení a poslednímu týmu nechal bod za remízu 3:3. Na tiskové konferenci ze sebe veškerý stres, který během nepovedených týdnů od mistrovství světa nasbíral, vypustil trenér Antonio Conte.

Takto útočnou a otevřenou tiskovou konferenci v Anglii dlouho nepamatují, Conte navíc své postoje prodal s takovým charisma a emocemi typickými pro Itala, že se ho novináři pomalu báli na cokoli zeptat.

Aby ne, když se vzhledem tolik podobá Charlesi Bronsonovi, známého pro roli drsného kovboje ve snímku Tenkrát na západě. Ale to jsem odbočil. Když kouč Spurs řekl, že špatný přístup jako v Tottenhamu ještě nezažil, vše kolem ztichlo. A byť částmi Conte působil jako uplakánek, v mnoha ohledech se trefil.

Moc dobře si uvědomuje, že loni Spurs TOP 4 zachránili jen díky nezkušenosti a nemohoucnosti Arsenalu v závěru ročníku. Letos je to stejné, Tottenham se výkonnostně trápí, jenže Chelsea i Liverpool jsou ještě horší, tudíž to opět může stačit na Ligu mistrů.

Brighton ukope Evropu

Grimsby ve čtvrtfinále FA Cupu = podcenění? Od Brightonu rozhodně ne. Rozjetí Seagulls dali trpaslíkovi bůra a potvrdili dobré výkony z ligy. Je neuvěřitelné, jak ladně se vypořádali s odchody Yvese Bissoumy, Marca Cucurelly a Leandra Trossarda.

Ze sedmé příčky má Brighton oproti osmému Brentfordu dva zápasy k dobru. V týmu panuje výborná atmosféra, fanoušci jsou nadšení a klub je třináct utkání od historického úspěchu. Od pohárové Evropy.

Zdroj: Premier League

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Reprezentace hledá stopery, na kterou dvojici vsadí Šilhavý v kvalifikaci s Polskem?

Českou reprezentaci už v pátek čeká důležitý kvalifikační duel na EURO 2024 s Polskem. Společně s naším sousedem jsou svěřenci Jaroslava Šilhavého největší favorit na postup. Jenže tradiční stoperská dvojice chybí, na koho realizační tým vsadí tentokrát?

Publikováno

dne

Českou reprezentaci už v pátek čeká důležitý kvalifikační duel na EURO 2024 s Polskem. Společně s naším sousedem jsou svěřenci Jaroslava Šilhavého největší favorit na postup. Jenže tradiční stoperská dvojice chybí, na koho realizační tým vsadí tentokrát?

Na EURO 2020 Jaroslav Šilhavý vsadil na stoperskou dvojici Tomáš Kalas – Ondřej Čelůstka. Ta fungovala stabilně a pomohla týmu až do čtvrtfinále.

Následně v kvalifikaci na MS v Kataru nebyla tato dvojice vždy k dispozici, a tak se do základu dostali Tomáš Holeš, David Zima, Filip Kaša či Jakub Brabec.

V baráži Šilhavý vsadil na tříobráncový systém a důvěru dostala trojice Zima-Brabec-Holeš. Na tuto formaci navázala česká reprezentace i v Lize národů, kde v pěti zápasech naskočili společně Zima s Brabcem a vedle nich se vystřídali Ladislav Krejčí, Aleš Matějů a Václav Jemelka. V posledním duelu už se Češi vrátili ke 4-2-3-1 a vedle Zimy naskočil Kúdela.

V dosud posledních představeních (přáteláky Faerské Ostrovy, Turecko) Šilhavý ustálil stoperskou dvojici ve složení Brabec-Zima. A na tu by zřejmě spoléhal i v kvalifikaci, jenže Zima si poranil koleno a nějakou dobu nebude k dispozici.

Na koho tedy vsadit v pátek proti Polsku? Vzhledem k malému počtu stoperů je pravděpodobné, že Šilhavý vsadí znovu jen na dva stopery.

K dispozici má Jakuba Brabce, Tomáše Holeše, Václava Jemelku, Ladislava Krejčího a nováčka Martina Vitíka.

Jako nejpravděpodobnější se jeví sázka na nejzkušenější dvojici Brabec – Holeš. Pokud by však Šilhavý chtěl využít Holeše ve středu hřiště, vsadil by nejspíš na Jemelku nebo na Krejčího.

Dvojice Brabec – Holeš je poměrně solidní, i když souboje s Lewandowskim budou nesmírně náročné. Stoper z řecké Soluni má na kontě 33 reprezentačních startů, slávistický univerzál 17. Ze stoperů se k nim nikdo neblíží Jemelka (7), Krejčí (2), Vitík (2).

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Ondřej Novotný zhodnotil působení Petra Švancary v Survivoru: Nejrychlejší přestup kariéry pro něj nic nevyřešil

Reality show Survivor už za sebou má podstatnou část druhé řady a z pohledu sportovního, zejména fotbalového fanouška zamrzí, že už v ní nepokračuje bývalý fotbalista Petr Švancara. Jeho účast zpětně zhodnotil promotér organizace Oktagon MMA a moderátor Survivoru Ondřej Novotný.

Publikováno

dne

Reality show Survivor už za sebou má podstatnou část druhé řady a z pohledu sportovního, zejména fotbalového fanouška zamrzí, že už v ní nepokračuje bývalý fotbalista Petr Švancara. Jeho účast zpětně zhodnotil promotér organizace Oktagon MMA a moderátor Survivoru Ondřej Novotný.

První série reality show Survivor nebyla taková, jak se očekávalo, a tak mělo v té druhé přijít k výraznému zlepšení. To si víceméně povedlo a hodně tomu pomohl zajímavý výběr celebrit. Mezi nimi byl například bývalý fotbalista Petr Švancara, kterého není těžké si oblíbit.

S ikonou Zbrojovky Brno se příliš nepočítalo, nicméně sportovní fanoušci byli zvědaví, jak si povede, když bude trpět hlady a jak celkově do prostředí pořadu zapadne. Nicméně Švancara velice mile překvapil.

Opět sypal vtipné hlášky, dělal si legraci a jak popisuje Ondřej Novotný na svých sociálních sítích, zkušenosti z týmového sportu přenesl i do Survivoru, když jednak přinesl vlastní týmový pokřik, týmovou strategii, úspěšné souboje a dobrou náladu „v kabině“.

Moderátor reality show označuje Švancaru za krále hlášek a legrace nejen letošní série. „Brzdil kmen v taktizování a sociální hře, ale právě to byla ta jeho hra a byla dlouho úspěšná,“ pochválil Novotný moravského patriota.

Švancara ovšem v jistém momentu začal hrát a dle Novotného hrál hbitě a dobře. Šéf Oktagonu posléze podotknul, že bývalý hráč Brna či pražské Slavie jako jediný 37 dní vlastně nic hezkého nevyhrál a nejedl. Připomněl také moment, kdy v aukci vyhrál kraví mozek.

„100% ho překvapilo, jak emočně a citově je tahle hra náročná. Survivor je doslova vyděrač citů a pocitů, které v běžném životě nevyplavou na povrch. A i tady oceňuji, že se nesnažil předstírat, že se tomu ubrání. Šel do toho prsama a dostal od té hry pochvalu i na zadek,“ dodal Novotný.

Na závěr Novotný poděkoval Švancarovi za hru a pozval jej na nejlepší vlašák i pivo.

Zdroj: Instagram, Ondřej Novotný, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené