Spojte se s námi


La Liga

Unikly detaily nové supersmlouvy Lionela Messiho s FC Barcelonou

Publikováno

dne

Jen co Lionel Messi zpečetil svoji další budoucnost podpisem nového kontraktu s FC Barcelona, díky čemu setrvá na Camp Nou minimálně do konce sezony 2020/2021, začala se fotbalová veřejnost ptát na detaily čerstvého kontraktu. Ty nyní zveřejnil španělský deník El Mundo.

Argentinská superhvězda se dohodla na prodloužení kontraktu s „Blaugranas“ ještě před koncem léta, ale k jeho podepsaní došlo až v závěru listopadu. A podle El Mundo vyjde Katalánce tento podpis pořádně draze. Lionel Messi si podle očekávaní přilepší především finančně.

FC Barcelona vynaloží na udržení si jednoho z nejlepších hráčů fotbalové historie nemalé peníze. Celkový účet by se mohl vyšplhat až na 350 miliónů eur. Lionel Messi dostane podle informací El Mundo roční plat ve výši 50 milionů eur, ke kterému mu Barcelona přihodila i 20 milionový podpisový bonus. Jeho roční gáže se tak vyšplhala na hodnotu 70 milionů eur v hrubém, co v čistém představuje přibližně polovinu. Teda 35 milionů eur.

Lionel Messi díky nové exkluzivní smlouvě vydělá 95 890 eur denně, resp. 3 995 eur za hodinu a téměř 67 eur za minutu. To z Argentince dělá nejlépe vydělávajícího fotbalistu na světě, když předběhl i bývalého spoluhráče Neymara.

Podle doporučení UEFA by měli kluby vynakládat na platy hráčů prvního týmu maximálně 70 procent celkového rozpočtu. Kvůli nové smlouvě jde FC Barcelona do rizika, neboť tento limit překračuje o 14 procent.

Navíc je třeba dodat, že suma 70 milionů eur je minimální, kterou mu smlouva garantuje. Jeho výdělek se ještě navýší o bonusy za dosažené sportovní úspěchy a přijmů z marketingových práv. Barcelona si také vyhradila právo na prodloužení kontraktu za stejných ekonomických podmínek.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.