Spojte se s námi


Bojové sporty

UFC 285: Jones vs. Gane – preview a tipy na sázení

UFC 285. Nejočekávanější turnaj nadcházejících dní. Důvod je prostý. Do akce se po třech dlouhých letech vrací legendární Jon Jones. V bitvě o titul těžké váhy jej vyzve Ciryl Gane. Co od zápasu čekat a na co vsadit?

Publikováno

dne

UFC 285. Nejočekávanější turnaj nadcházejících dní. Důvod je prostý. Do akce se po třech dlouhých letech vrací legendární Jon Jones. V bitvě o titul těžké váhy jej vyzve Ciryl Gane. Co od zápasu čekat a na co vsadit?

Jon Jones vs. Ciryl Gane. Dost možná nejočekávanější zápas roku 2023. První jmenovaný totiž nebojoval více než tři roky a je vnímán jako nejlepší bojovník v historii MMA. Nebýt diskvalifikace a jedné odebrané výhry, pyšnil by se bilancí 28-0.

Gane je pro změnu posledním titulovým vyzyvatelem v těžké váze, nicméně neuspěl, když neporazil zraněného Francise Ngannoua. Ngannou jej dokázal porazit s jedním kolenem a to ještě tak, že vůbec poprvé v UFC použil wrestling a doručoval takedowny.

A jestliže zvládl na zem dostat Ngannou, Jones by s tím vůbec neměl mít problém. Je otázkou, jak se na Jonesovi projeví tříletá pauza. Co se ale týká kvalit, měl by mát nad svým soupeřem navrch.

Gane navíc veřejně prohlašuje, že je líný trénovat. Může to sice být mentální hra, ale i kdyby, Jones by měl být tak či onak lepší. Zkušenější. Komplexnější. Ale hlavně lze čekat, že bude mnohem hladovější.

Má sice více peněz, do těžké váhy jde ale kvůli motivaci a výzvám. Po dlouhé pauze se navíc bude chtít ukázat ve skvělém světle a určitě tedy půjde za výhrou.

Na výhru Jonese je navíc vypsán stále lákavý kurz 1.58 u Tipsportu. Gane je naopak outsider s kurzem na výhru ve výši 2.26. Nicméně oproti Francouzovi nemá Američan vlastně žádnou slabinu.

Pokud by Gane dokázal zvítězit, byla by to senzace. Jenže kromě dobře trefeného jednoho úderu prakticky neexistuje cesta, jak by se mu to mohlo podařit. Spíše bude zajímavé sledovat, jak dlouho vlastně zápas potrvá.

V posledních duelech si Jones rád zápasy kontroloval na body. Teď bude dost možná chtít jít naopak po co nejrychlejším ukončení. Sázka na méně než 4.5 kol v kurzu 2.19 může stát za hřích.

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.