Spojte se s námi


Fotbal

Tohle jde nedat? Podívejte se na neuvěřitelné dvojí selhání Luuka de Jonga z Barcelony

Barcelona podlehla Benfice 0:3, po dvou kolech je tak na posledním místě své skupiny Ligy mistrů s nula body a skóre 0:6. Vše mohlo být jinak, to by ale Luuk de Jong musel proměnit některou ze svých tutových šancí.

Publikováno

dne

Barcelona podlehla Benfice 0:3, po dvou kolech je tak na posledním místě své skupiny Ligy mistrů s nula body a skóre 0:6. Vše mohlo být jinak, to by ale Luuk de Jong musel proměnit některou ze svých tutových šancí.

Barcelona chtěla odčinit ostudnou domácí porážku 0:3 s Bayernem Mnichov, ale to se jí absolutně nepovedlo. V Portugalsku prohrávala už ve 3. minutě, když poslal Benfiku do vedení Nunez.

Už v 11. minutě však mohlo být srovnáno. Pedri krásnou kolmicí vyslal do vápna Frenkieho de Jonga, který ještě předložil před prázdnou bránu jmenovci Luuku de Jongovi. Tomu už nestál v cestě ani brankář, nizozemský útočník ale záhadně trefil jen vracejícího se obránce Benfiky ve skluzu.

Druhá zahozená šance vypadala ještě hůř. V 56. minutě propadl centr na zadní tyč, kde stál de Jong, který byl zhruba metr od branky Benfiky. Balón ale břichem nasměroval jen tyče, od které se odrazil zpět do hřiště.

31letého útočníka tak Koeman v 67. minutě vystřídal, na jeho místo přišel Ansu Fati. Příchod de Jonga do Barcelony ale zatím nedokázal pochopit absolutně nikdo. Nizozemec přišel jako náhrada za Griezmanna, ani v Seville však nepatřil do základní sestavy, v kádru byl spíše až druhým či třetím útočníkem.

Fanoušci Sevilly tak oslavovali de Jongův odchod ve velkém. Za prvé se zbavili hráče, s jehož výkony nebyli vůbec spokojeni a ještě za něj dostali zaplaceno.

Koeman uvedl, že když letí centr do vápna, tak je de Jong nebezpečnější než Neymar. Chtěl tím vysvětlit, proč svého krajana do Barcelony přiváděl.

Katalánci se ale vždy vyznačovali kombinačním fotbalem, vysoké centry do vápna nikdy nepraktikovali. A de Jong je tak zatím v Barceloně poměrně ztracený. I přesto si u krajana Koemana vysloužil základní sestavu, ve které nastoupil 4x z posledních 5 zápasů.

Zdroj: Twitter, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.