Středoevropská liga. V ženském fotbale se rýsuje nový projekt

Fotbalové asociace České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Lichtenštejnska, Německa a Švýcarska spojily síly. Ženské kluby z těchto osmi států by mohly vytvořit novou Středoevropskou ligu.

Embed from Getty Images

Oficiální setkání zástupců osmi asociací proběhlo v Bratislavě. A nejaktivnější zde byli Češi. “Ženský fotbal je stále populárnější a pravidelná mezinárodní soutěž je proto logickým vyústěním,“ řekl předseda FAČR Martin Malík k návrhu Středoevropské ligy.

Kromě sportovní atraktivity si slibujeme i ekonomický růst a zájem ze strany globálních firem jakožto potenciálních partnerů,“ uvedl dále Malík.

„Musíme mít na paměti, že nová Středoevropská liga nemůže narušit principy ženských soutěží UEFA,“ naráží předseda slovenského svazu Ján Kováčik na fakt, že i po vytvoření nové mezistátní soutěže by jednotlivé národní ligy zůstaly zachovány.

Podle tiskových zpráv české i slovenské asociace je zatím myšlenka Středoevropské ligy na začátku, svazy ji však vítají s nadšením. Hrálo by se nejspíše pohárovou či turnajovou formou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.