Reklama

Středoevropská liga. V ženském fotbale se rýsuje nový projekt

Fotbalové asociace České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Lichtenštejnska, Německa a Švýcarska spojily síly. Ženské kluby z těchto osmi států by mohly vytvořit novou Středoevropskou ligu.

http://gty.im/844884912

Oficiální setkání zástupců osmi asociací proběhlo v Bratislavě. A nejaktivnější zde byli Češi. “Ženský fotbal je stále populárnější a pravidelná mezinárodní soutěž je proto logickým vyústěním,“ řekl předseda FAČR Martin Malík k návrhu Středoevropské ligy.

Kromě sportovní atraktivity si slibujeme i ekonomický růst a zájem ze strany globálních firem jakožto potenciálních partnerů,“ uvedl dále Malík.

„Musíme mít na paměti, že nová Středoevropská liga nemůže narušit principy ženských soutěží UEFA,“ naráží předseda slovenského svazu Ján Kováčik na fakt, že i po vytvoření nové mezistátní soutěže by jednotlivé národní ligy zůstaly zachovány.

Podle tiskových zpráv české i slovenské asociace je zatím myšlenka Středoevropské ligy na začátku, svazy ji však vítají s nadšením. Hrálo by se nejspíše pohárovou či turnajovou formou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené