Spojte se s námi


Cyklistika

Společnost Discovery se stala globálním domovem Gira d´Italia

Společnost Discovery si zajistila exkluzivní globální práva na vysílání Gira d’Italia nejméně do roku 2025 a dále posiluje své bezkonkurenční živé pokrytí cyklistických závodů i svou reputaci „Domova cyklistiky“.

Publikováno

dne

Společnost Discovery si zajistila exkluzivní globální práva na vysílání Gira d’Italia nejméně do roku 2025 a dále posiluje své bezkonkurenční živé pokrytí cyklistických závodů i svou reputaci „Domova cyklistiky“.

Zdroj: Media list

Dlouhodobá smlouva s RCS Sport prostřednictvím IMG znamená, že si Discovery zachovává status držitele multiplatformních práv na Giro d´Italia a poskytne živé a nepřerušené pokrytí každé etapy na Eurosportu, prostřednictvím discovery+, nové globální streamovací služby Discovery, a přes Global Cycling Network (GCN).

Součástí dohody je řada dalších závodů UCI World Tour – etapových i jednodenních klasik pořádaných v Itálii včetně Strade Bianche mužů i žen, Tirreno-Adriatico, Milán-Turín, Gran Piemonte, Giro di Sicilia, Milan-San Remo a Il Lombardia.

Exkluzivně je zahrnuta také první událost UCI World Tour sezóny 2021 – UAE Tour – což dále posiluje závazek Discovery nabídnout divákům po celý rok co největší výběr závodů světové úrovně.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: „Discovery má bohaté dědictví ve vysílání nejširší škály cyklistických závodů mužů i žen prostřednictvím Eurosportu a GCN. Vysílání pravidelně inovuje, aby poskytoval vášnivým cyklistickým fanouškům co nejlepší zážitky z jejich sledování.“

Jsme rádi, že jsme konsolidovali naše portfolio špičkových cyklistických práv prostřednictvím dlouhodobé dohody s RCS, abychom Giro d’Italia udrželi na našich kanálech a platformách pro nadcházející roky. Díky našemu partnerství mezi Eurosportem a GCN a v roce 2021 postupně i discovery+ budeme i nadále využívat bezkonkurenčního globálního pokrytí a rozsáhlých cyklistických zkušeností, abychom nabídli krásu tohoto sportu co nejširšímu publiku.“

Guy Voisin, Director of Cycling at Eurosport and GCN: „Eurosport a GCN v tomto roce ještě více prohloubí spolupráci a prostřednictvím digitálních a lineárních platforem budou vysílat více živých cyklistických přenosů než kdykoli předtím včetně nepřetržitého pokrytí všech Grand Tour, řady klasik a olympijských cyklistických závodů. Těšili jsme se na únorové zahájení sezóny silniční cyklistiky
a v těchto dnech nabízíme fanouškům vysílání úvodního závodu kategorie World Tour – UAE Tour.“

Eurosport a GCN dále plní závazek nabídnout fanouškům nejlepší cyklistický obsah. Společně připravují systém lokálních magazínů a podcastů jako The Breakaway a The Bradley Wiggins Show (Velká Británie), Bistrot Vélo (Francie) a Extra Time (Německo). V roce 2021 uvidí diváci cyklistický program až 300 dní včetně přenosů z Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Značky Discovery tak rozšíří dosah cyklistiky globálnímu publiku.

Již začátkem února byla oznámena dohoda Eurosportu s UCI. Ta zahrnuje vysílání nejprestižnějších šampionátů UCI včetně Mistrovství světa v silniční cyklistice, Mistrovství světa v dráhové cyklistice, Mistrovství světa horských kol, Mistrovství světa BMX, Mistrovství světa v městské cyklistice, Mistrovství světa v cyklokrosu a závodů Světového poháru v cyklokrosu.

Závody, kterých se týká víceletá smlouva s RCS Sport:

  • UCI World Tour – UAE Tour (únor, sedm etap)
  • UCI World Tour – Giro d’Italia (květen, 21 etap)
  • UCI World Tour – Strade Bianche (muži, březen, jednodenní)
  • UCI Women’s World Tour – Strade Bianche Women Elite (ženy, březen, jednodenní)
  • UCI World Tour –Tirreno-Adriatico (březen, sedm etap)
  • UCI World Tour – Milán-San Remo (březen, jednodenní)
  • UCI Europe Tour – Milán-Turín (říjen, jednodenní)
  • UCI World Tour: – Il Lombardia (říjen, jednodenní)
  • UCI Europe Tour: – Gran Piemonte (říjen, jednodenní)
  • UCI Europe Tour – Giro di Sicilia (duben, čtyři etapy)
Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.